Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Konin: Pochylnia prawie gotowa

Konin 27.09.2017 10:00

Konin: Pochylnia prawie gotowa

Prawie gotowa jest już pochylnia, która ma ułatwić rowerzystom, matkom z dziećmi w wózkach, osobom starszym i osobom z niepełnosprawnościami dostanie się do budynku wieżowca przy ulicy Karłowicza 10. To kolejny z podjazdów, które mają zostać wybudowane przy wejściach do wieżowców. Docelowo - jak zapowiada Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Zatorze" - takie konstrukcje mają posiadać wszystkie należące do Spółdzielni wieżowce na terenie osiedla.


O pracach związanych z budową tej pochylni informowaliśmy już nieco ponad 2 tygodnie temu. Od tamtego czasu zmieniło się sporo. Tuż przed progiem położono kostkę, by połączyć podjazd ze ścieżką dla pieszych, która prowadzi do wieżowca, wylano betonową nawierzchnię pochylni i pomalowano samą konstrukcję. Kiedy byłem tam wczoraj, nie usunięto jeszcze elementów ogrodzenia, które okalały teren budowy, natomiast myślę, że zmieni się to lada dzień (o ile już dziś się nie zmieniło).
Cieszę się, że powstała kolejna tego typu konstrukcja, ponieważ będzie to duże ułatwienie dla wszystkich zainteresowanych Mieszkańców wieżowca. I nie tylko dla jego Mieszkańców, bo przecież osoby, które potencjalnie będą korzystać z pochylni, mają tutaj także swoich znajomych, rodzinę...

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: