Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena: -1
0 1

Konin: Niebezpieczny chodnik przy ulicy Kosmonautów

Konin 20.09.2017 14:45

Konin: Niebezpieczny chodnik przy ulicy Kosmonautów

W dniu wczorajszym dotarł do mnie sygnał, że chodnik, który znajduje się w okolicy bloku przy ulicy Kosmonautów 1, jest w tak złym stanie, że można sobie na nim zrobić krzywdę. Ktoś, kto to zasygnalizował (nie bezpośrednio, po prostu zauważyłem komentarz pod na jednym z portali) zaznaczył, iż w pobliżu znajdują się dwa przedszkola. Postanowiłem więc zlokalizować rzeczone miejsce. W końcu – z pomocą Mieszkańców Miasta – udało mi się. To, co tam zobaczyłem, rzeczywiście nie napawa optymizmem.


Tamtejszy chodnik jest dziurawy i popękany. Miejscami – na miejscu płyt, które powinny się tam znajdować – można zauważyć rosnącą sobie trawę. Im dalej, tym gorzej. Na dodatek teren prowadzi pod górkę, należałoby więc chyba zadbać o to, by nie zapewnić mieszkańcom brak dodatkowych utrudnień. O możliwości wyrzucenia śmieci do jednego z okolicznych śmietników przez przez mniej sprawną osobę już nie wspomnę, bo – jak widać na zdjęciach – dla kogoś, kto porusza się o kulach lub na wózku dostanie się do tamtejszego pojemnika na śmieci zapewne jest zadaniem dość karkołomnym, o ile w ogóle wykonalnym. W ogóle nie jest to zbyt bezpieczne miejsce, zwłaszcza dla osób starszych, matek z dziećmi w wózkach oraz osób z niepełnosprawnościami, a już na pewno nie dla osób niewidomych oraz niedowidzących. Zresztą krzywdę może tam sobie zrobić niestety każdy. Przecież to, że ktoś o tym pisze w komentarzu na danym portalu, musi chyba świadczyć o desperacji tego mieszkańca, a przynajmniej o jego podenerwowaniu całą sytuacją, prawda? Dodatkowo – jak wspomniałem na samym początku – Mieszkaniec ten zwrócił uwagę na fakt, że w okolicy znajdują się dwa przedszkola: Przedszkole nr 25 “Bajka” (nieco oddalone od tej ścieżki) oraz (znajdujące się tuż przy niej) Przedszkole nr 6. A to oznacza, że dodatkowo męczyć się z tą ścieżką muszą (przynajmniej niektóre) dzieci uczęszczające do tych placówek oraz ich rodzice. Stan tej ścieżki – a także drogi dojścia do kontenera – dziwi tym bardziej, że przecież okolice wokół (choć możliwe, że też nie wszędzie – nie rozglądałem się aż tak dokładnie, skupiając się na swoim celu) wyglądają na nowe i całkiem solidne. Akurat ten fragment zupełnie do całej reszty nie pasuje estetycznie, o bezpieczeństwie Mieszkańców już nie wspominając…
Podsumowując: chciałbym napisać, że nie przyznać racji tym, którzy uważają, że nie jest to zbyt bezpieczne miejsce. Mam nadzieję, że głos Mieszkańców, którzy zwracają uwagę na takie rzeczy, będzie słuchany i ktoś zadba o ich bezpieczeństwo. Sam już nie raz i nie dwa w swoich artykułach zwracałem uwagę na dwa aspekty: estetyka oraz bezpieczeństwo Mieszkańców, przy czym ten drugi aspekt jest – w mojej opinii – o wiele ważniejszy.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: