Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena: 2
2 0

Konin: Wymiana chodnika przy budynku szkoły!

Konin 26.08.2017 16:10

Konin: Wymiana chodnika przy budynku szkoły!

Trwa wymiana chodnika na ścieżce i na placu przy budynku, w którym mieściły się Gimnazjum nr 5 oraz III LO im. C.K. Norwida w Koninie (obecnie pozostała tam tylko ta druga placówka, natomiast Gimnazjum nr 5 zostało włączone do Szkoły Podstawowej nr 12). Informację otrzymałem od Pana Łukasza Grzybowskiego.


Ogromna większość tego chodnika znajdowała się w opłakanym stanie. Płyty i krawężniki były albo kruche, albo dziurawe. Tą sprawą zainteresowałem się przypadkowo niemal 3 miesiące temu. Uwagę na stan ścieżki zwrócił także Pan Łukasz Grzybowski, który skierował do Miasta pismo. I zdaje się, że mamy efekty! Różnice są ogromne. Nie dość, że udało się wywalczyć modernizację przyległego do budynku odcinka chodnika oraz placu przed wejściem do szkoły, to na dodatek – z prawej strony schodów przy głównym wejściu do budynku – zbudowano zupełnie nową pochylnię! To naprawdę duże i bardzo pozytywne zmiany. Widać wyraźnie, że determinacja mieszkańców i działaczy społecznych może się bardzo opłacić!
Bardzo cieszymy się z faktu, iż również w tym przypadku zadbano w końcu o bezpieczeństwo uczniów oraz mieszkańców w ogóle. Liczymy na to, że wymiana nawierzchni dalej będzie postępować, i to nie tylko na osiedlu “Zatorze”, lecz także w innych punktach miasta – również tych, na które uwagę zwracam osobiście.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: