Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Konin: Kładka systematycznie znika. Po demontażu - budowa tunelu

Konin 24.08.2017 16:00

Konin: Kładka systematycznie znika. Po demontażu - budowa tunelu

Trwa rozbiórka naziemnej kładki kolejowej, która dotychczas służyła mieszkańcom do przemieszczania się z ulicy Torowej czy Kolejowej na Zatorze. Zamiast niej w ciągu dwóch lat powstać ma przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami podziemny tunel dla pieszych, którego budowa ruszy już niebawem.


Demontaż kładki oraz budowa tunelu to część modernizacji trasy kolejowej E-20 Sochaczew – Swarzędz, który z kolei jest częścią modernizacji linii kolejowej na trasie Warszawa – Poznań. Modernizacja tej trasy będzie przebiegać etapami, a przy jej okazji powstaje również wiadukt, który połączyć ma ulicę Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia. Sama budowa (jak każda inna) wiązać się będzie z utrudnieniami, natomiast po jej zakończeniu ma zostać usprawniona komunikacja w mieście.
Podziemny tunel dla pieszych ma połączyć ulicę Kolejową z Zatorzem. Ma być przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To bardzo ważne, ponieważ dawna naziemna kładka kolejowa kompletnie nie spełniała pod tym względem swojego zadania. Nie była także przystosowana do potrzeb matek z dziećmi w wózkach, osób starszych czy rowerzystów. Na dodatek konstrukcja była już na tyle przestarzała, że zjadała ją rdza. Kolejnym problemem były wszechobecne dziury. Jednym słowem – kładka już od dawna nadawała się do rozbiórki.
Tymczasowe przejście, które ma ułatwić poruszanie się pieszym wyznaczono w okolicy byłego hotelu “Sonata”, który kilkanaście lat temu został w całości przystosowany do funkcji bloku mieszkalnego. Przed napisaniem materiału otrzymałem zgodę na wykorzystanie zdjęcia zrobionego przez jednego z naszych Czytelników, Pana Łukasza Grzybowskiego.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: