REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Konin: Budżet Obywatelski - "Plac integracyjny dla dzieci z niepełnosprawnościami"

Konin 23.08.2017 15:57

Konin: Budżet Obywatelski -

‘Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami’ – tak brzmi nazwa – oznaczonego numerem 13 – projektu zgłoszonego przez Panią Monikę Kosińską do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.


‘Czy wiecie, że dzieci z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, do dziś nie mają szansy, by w Koninie pobawić się na placu zabaw, dostosowanym do swoich potrzeb? To właśnie od Ciebie zależy, czy ten stan się zmieni. (…)’ – tak właśnie rozpoczyna się opis projektu Pani Moniki Kosińskiej, który ma na celu zbudowanie PIERWSZEGO W MIEŚCIE tak zwanego ‘Integracyjnego Placu Zabaw’.
Pani Monika w opisie swojego projektu pisze: ‘(…) W mieście powstało wiele atrakcyjnych miejsc dla dzieci, ale żadne z nich nie jest dostosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami. Dorośli, którzy korzystają z plenerowych siłowni, mają taką możliwość, bo są tam urządzenia przyjazne osobom poruszającym się na wózkach. (…)’.
Jest to – niestety – prawda. Dzieci nie mają możliwości pobawienia się w miejscu, które by było przystosowane do ich potrzeb. Projekt Pani Moniki Kosińskiej ma to zmienić. Sam pamiętam czasy, kiedy nie mogłem pobawić się na przystosowanym dla siebie placu zabaw. Musiałem korzystać z placu zabaw zwykłego. Wszystkie dzieci takie, jakim ja wtedy byłem, były do tego zmuszone. A przecież rozwiązanie Integracyjnego Placu Zabaw jest dużo wygodniejsze, dlatego uważam, że warto na ten projekt zagłosować.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: