Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 26.05.2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Ocena: 4
5 1

Konin: Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje pochylnie

Konin 15.08.2017 11:30

Konin: Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje pochylnie

Jak informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa “Zatorze”, właśnie został ukończony podjazd dla osób z niepełnosprawnościami przy “budynku wysokim” (wieżowcu) przy ulicy Moniuszki 4.


W zeszłym roku o planach związanych z budową podjazdów do wszystkich należących do Spółdzielni Mieszkaniowej “Zatorze” opowiadał Prezes Maciej Ostrowski. Wspominał wtedy także o systematycznych modernizacjach okalających bloki ścieżek. Zarówno jedna, jak i druga zapowiedź jest konsekwentnie realizowana.
Jeszcze w tym roku – jak zapowiada Spółdzielnia Mieszkaniowa “Zatorze” – podobne konstrukcje powstaną przy wieżowcach znajdujących się przy ul. Wieniawskiego 7 oraz Karłowicza 10. A i to nie koniec. Do końca 2020 roku wybudowane zostaną podjazdy do pozostałych wieżowców na osiedlu, do których podjazdy Spółdzielnia Mieszkaniowa może wybudować.
To, aby wysokie budynki posiadały podjazdy lub innego typu udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, jest szczególnie ważne. Nie tylko zresztą dla tej grupy ludzi, ale również dla matek z dziećmi w wózkach, osób starszych (które – ze względu na wiek – również bywają dotknięte w większym lub mniejszym stopniu niepełnosprawnością), a także dla rowerzystów. Trzeba bowiem pamiętać, że z udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami może skorzystać dużo szersze grono osób. Istotny jest też fakt, że likwidacja barier jest elementem myślenia perspektywicznego. Usuwając z naszego życia bariery, ułatwiamy po prostu życie nie tylko tym, którzy już są osobami starszymi, matkami z dziećmi w wózkach lub osobami z niepełnosprawnościami, ale również tym, którzy mogą być kiedyś na ich miejscu. Trzeba o tym pamiętać...

Robert Woźniak

Małgorzata Data: 16.08.2017 16:48 ID:8920
Wspaniale ale co z niepełnosprawnymi w niskich blokach.. Mieszkam na 1 piętrze a na domiar złego przed wejściem do klatki tez schody.
R. Woźniak Data: 27.09.2017 08:54 ID:9067
Szanowna Pani Małgorzato. W dniu 9 września tego roku zwróciłem Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej "Zatorze" uwagę na ten problem. Zarząd odpowiedział, że pochyli się nad tym problemem. Pozdrawiam.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: