Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 03.10.2023 r. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Ocena: 1
1 0

ZŁOTA JESIEŃ ŻYCIA - VII edycja programu zakończona

Konin, Inowrocław 15.11.2021 18:47

ZŁOTA JESIEŃ ŻYCIA - VII edycja programu zakończona

10 listopada w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji programu „Złota jesień życia” przeznaczonego dla seniorów z terenu Konina. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak, radna Rady Miasta Konina Emilia Wasielewska, przedstawiciel Rady Seniorów Jerzy Wojciechowski, uczestnicy programu, dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.


Program „Złota jesień życia” rozpoczęto w październiku 2019 roku, jednak pandemia spowodowała kilkumiesięczną przerwę, a od 9 czerwca tego roku ponownie wznowiono jego kontynuację.
Celem programu było zwiększenie możliwości aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym. W ramach programu odbywały się zajęcia warsztatowe mające na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, odkrycia swych mocnych stron, poznania nowych, konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, kryzysowych. Bardzo ważnym elementem programu były działania związane z aktywnością zarówno fizyczną, jak i umysłową, między innymi poprzez zapoznanie z nowoczesnymi technologiami, technikami zapamiętywania, samoobroną, czy też edukacją w zakresie zachowań prozdrowotnych. Podkreślić należy, iż obywały się również spotkania autorskie i poetyckie, walentynkowe, wspólne kolędowanie.  

W ramach propagowania alternatywnych form spędzania czasu wolnego uczestnicy programu mieli możliwość zapoznania się z ofertą kulturalną Konina (poprzez wyjścia do kin, wystawy, pokazy mody, zwiedzanie muzeum, wizyty w bibliotece, itp.). Dzięki przychylności władz miasta i radnych miejskich oraz instytucji z terenu Konina możliwe było również zorganizowanie wycieczki do Inowrocławia.

Jak podkreśliła w swoim wystąpieniu dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie Małgorzata Rychlińska - dojrzały wiek nie jest przeszkodą w samorealizacji, spełnianiu potrzeb i realizowaniu pasji. Otwiera przed osobami starszymi, często samotnymi, nowe możliwości, oferując seniorom twórczą, sensowną i aktywizującą formę spędzania czasu wolnego. W każdym wieku możemy zdobywać i poszerzać posiadaną wiedzę i umiejętności, podnoszące jakość naszego życia. Wyraziła także nadzieję, że  wspólnie spędzony czas, integracja i  wymiana doświadczeń przełożą się na nowe znajomości, jeszcze większą aktywność i że udział w programie „Złota jesień życia” zostanie zapamiętany oraz będzie zachętą dla innych seniorów, że warto wyjść z domu, by przeżyć różne kolory/barwy jesieni życia.

Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak, podsumowując program, podziękował seniorom za wytrwałość i za zarażanie nas wszystkich swoją energią. Na koniec, wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie Małgorzatą Rychlińską, wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, przekazując seniorom szczególne podziękowania za uczestnictwo w „Złotej jesieni życia”

(MOPR Konin)

Źródło i fotografia: www.konin.pl

Wiktor Data: 15.11.2021 20:08 ID:12526
Zacznijcie działać realnie a nie tylko na pokaz poprzez zrobienie kilku fotek dla mediów.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)