Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Sobotnie popołudnie na Beznazwie nie było nudne

Beznazwa, Władysławów 27.09.2021 10:57

Sobotnie popołudnie na Beznazwie nie było nudne

W dniu 25 września obył się Festyn Rodzinny. Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Beznazwie na czele z przewodniczącą Justyną Świderską i sołtysem Dawidem Wojtyrą. Beznazwa to wieś położona niedaleko Konina, w gminie Władysławów.


Na Festyn przybyli goście: Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klonowska, Piotr Szewczyński reprezentujący Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynie Małgorzata Klimaszewska, druhowie OSP Wyszyna, Radny Gminy Władysławów Bartłomiej Wiśniewski, Sołtys Wsi Wyszyna Krzysztof Witkowski oraz mieszkańcy wsi: Beznazwa i Wyszyna.
 


Udział w imprezie wzięli Funkcjonariusze Policji z Komendy w Tuliszkowie, którzy to pokazali jak bezpieczna powinna być droga do szkoły. 

Na tym integracyjnym spotkaniu odbył się pokaz ratownictwa medycznego OSP Wyszyna mający na celu przypomnienie jak prawidłowo udzielać powinniśmy pierwszej pomocy osobom, które uległy wypadkowi. Na festyn także przybyli wzbudzając ogromne  zainteresowanie Żołnierze z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza - Żołnierze z Zespołu Działań Specjalnych.

Impreza była wypełniona licznymi atrakcjami: degustacją potraw, pokazem iluzji, zamkami dmuchanymi dla dzieci czy watą cukrową. Jednym z wydarzeń było ognisko połączone ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Wszystkie te małe elementy radości i wesołości wpływają na budowanie rodzinnej atmosfery i wspólnoty - utożsamiania się z miejscem życia. Najważniejszym aspektem spotkania był Punkt Szczepień Przeciw Covid 19, cieszący się zainteresowaniem (propagujący bezpieczeństwo zdrowotne w małych wsiach i gminach). 

Za niepowtarzalną atmosferę dziękujemy Paniom Gospodyniom z Beznazwy, jak również za ich gościnność, za prace włożoną  w przygotowanie tego  wydarzenia.

Wspólne spotkania pod gołym niebem wśród naszej wiejskiej przyrody przybliżają nas do siebie w naszych małych Ojczyznach, którymi są Nasze Sołectwa. 

BARAWO DLA SOŁECTWA BEZNAZWA

25 Września - sobota 

W Beznazwie na Festyn Rodzinny przyszła ochota  
Choć jesień już nam na stała 
Na Festynie w Beznazwie atmosfera była wspaniała 
Koło Gospodyń Wiejskich zadanie super wykonało 
Festyn BRAWO - zorganizowało 
Kto nie był nich żałuje za taki FESTYN 
DZIĘKUJĘ
Andrzej Burszewski 

Festyn Rodzinny


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)