Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

WEEKEND. Jagoda kamczacka zaprasza na plantacje 26 - 27 czerwca

Bożatki, Rzgów 21.06.2021 12:48

WEEKEND. Jagoda kamczacka zaprasza na plantacje 26 - 27 czerwca

Rozpoczęły się zbiory jagody kamczackiej. Plantatorzy chcą pokazać jak wygląda i jak smakuje popularna kamczatka. 26-27 czerwca zapraszają na samodzielne zbiory i degustacje na plantacjach w całej Polsce.


Trwa organizowana już po raz drugi akcja "Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej". Plantatorzy łączą siły by promować smak kamczatki.

- Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę – Polska jest największym producentem tego owocu na świecie. Jest to także taki superfood, który jadamy dość rzadko. Jest to wybór ciekawy i niebanalny, zdecydowanie nie tylko od święta - mówi dr Justyna Bylinowska redaktor naczelna portalu dietetycy.org.pl.

Pierwszą atrakcją jest możliwość samodzielnego zbioru owoców i zakupu przetworów bezpośrednio na plantacjach.

Ofertę przygotowali plantatorzy w 8 województwach, w tym Plantacje braci Miedzińskich koło Rzgowa.
Oto lista wiodących plantacji zapraszających w różnych regionach Polski. Jagodowe Pole z Modliborzyc (Świętokrzyskie), U Pani Babci w Piłatce koło Janowa Lubelskiego (Podkarpackie), plantacja w Opolu Lubelskim, "Jagodowe Marzenie" w Chrzanowie (Pomorskie), Gospodarstwo Haskap w Mokrej Prawej (Łódzkie), Zdrowe Jagody w Nowej Wsi i Plantin w Muniakowicach (obie w Małopolsce), Plantacje braci Miedzińskich w Bożatkach koło Rzgowa i Gospodarstwo rolne Mieczysław Krzywda w Michałowie Drugim, gmina Opatówek (obie Wielkopolska), Gospodarstwo Jagodowe w Boglewicach (Mazowsze), Plantacja w Lublinie w okolicy lasu Stary Gaj (Lubelskie) oraz Krasne Pole (Podlaskie).

Źródło i grafika: polskiesuperowoce.pl
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)