Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Żołnierz 12. Brygady WOT w finale gali MMA

Powidz 29.04.2021 10:22

Żołnierz 12. Brygady WOT w finale gali MMA

W piątek, 30 kwietnia, w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, pod hasłem „Walkę Mamy We Krwi” odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Reprezentantem 12. Wielkopolskiej Brygady WOT będzie szer. Sara Jóźwiak.


Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. 

W kategorii kobiet 59 kg zobaczymy walkę szer. Sary Jóźwiak – żołnierza 12 Wielkopolskiej Brygady OT z szer. Agatą Wasiluk – żołnierzem 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT. Jesteśmy pewni, że w tej walce zwycięży WOT.

Dlaczego wstąpiła do WOT?

Zgłaszając się do wojska wierzyłam, że służba w mundurze pozwoli mi realizować swoje ambicje oraz wyższe cele. Jako żołnierz ciągle staram się stawiać sobie nowe wyzwania, a ich osiągnięcie pozwala mi stać się lepszym człowiekiem i wzmacnia mój charakter. Takim sprawdzianem było dla mnie już pierwsze szkolenie gdzie, temperatura spadała do -15 stopni. Każde zrealizowane zadanie było źródłem satysfakcji i siły na przyszłość. Bardzo podoba mi się także możliwość pomagania lokalnej społeczności jako żołnierz. Aktualnie służę na punkcie poboru wymazów Drive Thru na Stadionie Miejskim w Poznaniu i cieszę się, że mogę przysłużyć się w walce z pandemią. - mówi zawodniczka z 12 WBOT.

Dlaczego walczy na gali "Walkę mamy we krwi"?
 
Honor, waleczność, odwaga, uczciwość - to wartości cenione zarówno w wojsku, jak i w sportach walki. Pojedynki na zawodowych arenach, tak jak i służba w wojsku zawsze były moim marzeniem, a walka na najbliższej gali pozwoli mi je połączyć. Zależy mi żeby pokazać swój charakter i umiejętności, być dumną z siebie i inspirować innych do działania, a może i wstąpienia do Obrony Terytorialnej. Serdecznie zapraszam do oglądania! – zachęca szer. Sara Jóźwiak.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowane przez TVP SPORT.

Poniżej sylwetki walczących Pań, które walczyć będą w najbliższy piątek:

szer. Sara Jóźwiak, 12 Wielkopolska Brygada OT:
Mistrzostwo Świata Ju Jitsu Ne Waza 2017
Mistrzostwo Świata Ju Jitsu Ne Waza 2015
Wielokrotne Mistrzostwo Europy Ju Jitsu Ne Waza
Wielokrotne Mistrzostwo Polski Ju Jitsu Ne Waza i BJJ
Mistrzostwo Europy MMA ALMMA 2019
Wielokrotne Mistrzostwo Polski MMA

szer. Agata Wasiluk, 8 Kujawsko – Pomorska Brygada OT:

10 lat temu rozpoczęła trenować lekkoatletykę, wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w sztafecie 4x100 m. Po kontuzji i powrocie do sportu, rozpoczęła przygodę z MMA, trenuje od 1,5 roku. 

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

W programie gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Zawodnicy to żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą. Gala finałowa jest zwieńczeniem walk eliminacyjnych, które odbyły się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych.  Do walki stanęło ponad 80 żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych (w tym kilkanaście kobiet), którzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych.

Ministerstwo Obrony Narodowej aktywnie promuje sport w Wojsku Polskim. Celem jest otwieranie nowych obszarów aktywności, w tym również sportów walki. Jest to ciekawa propozycja dla tych wysportowanych chętnych, żeby wstępować w szeregi polskiej armii. 

Więcej tutaj:

1. Link do komunikatu MON: 

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/walke-mamy-we-krwi--wojskowa-gala-mma-w-powidzu

2. Link do transmisji online TVP SPORT: 

https://sport.tvp.pl/53399825/gala-sportow-walki-walke-mamy-we-krwi-transmisja-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac

3. Spoty promujące wydarzenie :
 
https://youtu.be/ic5u5vt8u8k
https://youtu.be/qZlbidnl0-g

kpt. Marcin MISIAK
Oficer Prasowy
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

Gala MMA


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)