Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Astroturf - projektowanie fałszywych informacji

24.07.2017 16:51

Astroturf - projektowanie fałszywych informacji

Kolejne pojęcie wchodzi na trwałe do codziennego języka polskiego - ASTROTURF.

 

Większość z nas słyszało o dezinformacji, choć zręcznie udajemy, że nie wiemy i nas to nie dotyczy, jak bardzo jesteśmy manipulowani medialnie i społecznie, zwłaszcza z tej korporacyjnej oraz neoliberalnej strony. Już nie wiadomo co jest prawdą, a co zaprojektowaną "sztuczną trawą". Wszystko staje się skażone dezinformacją - od medycyny, przez ekonomię, po politykę.


Wpisujecie hasło "szczepienia" w wyszukiwarce Google i co się pojawia? Cała masa propagandy! Jak dotrzeć do prawdy? Jak nauczyć się zauważać, że pewne strony są sponsorowane, a niektórzy komentatorzy - są płatnymi trollami. Eksperci w swojej roli - ASTROTURF. W tej otwierającej oczy przemowie, doświadczona dziennikarka z CBS, Sharyl Attkisson, wyjaśnia, co to jest Astroturf oraz jak wiadomości multimedialne są skutecznie manipulowane, aby wpłynąć na Waszą opinię. Łącznie z Wikipedią, o której również jest mowa w tym materiale... A szczególnie powinni to obejrzeć wszyscy zwolennicy szczepień, którzy uważają, iż potrafią wyszukać rzetelne informacje w Internecie oraz ufają swoim lekarzom - być może te 10 minut pomoże obudzić się im z Matrixa, w którym żyją.

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Przedwojenna kuchnia konińska - Zupa szczawiowa Przedwojenna kuchnia konińska - Zupa koperkowa z ryżem Foto - pstryk ! - To musi być w Ślesinie.. Przedwojenna kuchnia konińska - Ciasto z rabarbarem Foto - pstryk ! - Dzień świąteczny w Zagórowie Foto - pstryk ! - W każdej sytuacji zachowaj klasę.