Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 2
2 0

Lenin wiecznie żywy

Konin 04.01.2024 11:56

Lenin wiecznie żywy

Listy z Berdyczowa

 

Jest rok 2023. Tłumy ciemnoskórych emigrantów podpalają Paryż. Gwałcą Niemki na kąpieliskach Berlina, zalewają Londyn…. Oddziały bandyckie „ wagnerowców” przebijają kanał emigracyjny od „ Rogu Afryki” do Libii. Tłumy azjatów kłębią się przy granicy Polski i Białorusi.

 Lenin wobec nieudanej próby podbicia Polski, postanowił zacząć „ nową grę” .

Na posiedzeniu Rady Komisarzy Ludowych powiedział : „ Towarzysze !  Zaczniemy nową grę ! Przeczuwał ją filozof marzyciel Włodzimierz Sołowiow. Podniesiemy Azję przeciw Europie ! Podniesiemy Hindusów, Murzynów i Arabów przeciwko Anglii , Francji i Hiszpanii ! Wzniecimy rewolucję kolorowych przeciwko białym ludom. Staniemy na czele ruchu i rękami żółtych , czarnych i brązowych towarzyszy obalimy stary świat. Musimy ze Wschodu czerpać siły dla naszego dzieła !  Ogłosimy „ świętą wojnę” przeciwko Anglii, tej twierdzy kapitalizmu i odwiecznego ładu. Miliard uciemiężonych ludzi stanie w naszych szeregach ! „

Zwołano Kongres III Międzynarodówki.

W wielkiej Sali tronowej Kremla , wśród rosyjskich i zachodnioeuropejskich delegatów przewijały się turbany Hindusów, Afgańczyków, Arabów, czerwone fezy Turków i Persów , jedwabne czapki Chińczyków. Lśniły hebanowe twarze Murzynów z USA i Sudanu, ziemi Zulusów.

 Pewni sukcesu organizatorzy Kongresu , na jego emblemacie umieścili mapę globu z czerwonymi symbolami sierpa i młota. Oczami wyobraźni widzieli ruscy komuniści ,jak czarne hordy mieszkańców Afryki wdzierają się do Europy od południa ,pozostawiając po sobie zgliszcza i pobojowiska.

 Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Kominternu Gieorgij Zinowiew mówił: „Można z całym zaufaniem powiedzieć: już za rok zapomnimy, że Europa musiała walczyć o komunizm, ponieważ za rok cała Europa będzie komunistyczna. A walka o komunizm przeniesie się do Ameryki, a może też do Azji i innych stron świata”.

W zachwycie i entuzjazmie ogłoszono konkurs na nową siedzibę III Międzynarodówki , która miała być jednocześnie pomnikiem tej organizacji. 

Konkurs wygrał Władimir Tatlin. Zaprojektował on złożona z ruchomych obręczy, 800 metrowa rzeźbę. We wnętrzu tego monstrum mieścić się miał wieżowiec - siedziba Kominternu. Projekt nie doczekał się realizacji. Podobno ze względu na koszty.

A może ktoś się dopatrzył w rzeźbie kształtów Wieży Babel i pomny jej końca  postanowił , na wsiaki słuczaj , nie realizować ambitnego przedsięwzięcia.

Nie powiodła się wówczas i światowa rewolucja. Jej planów jednak nie zniszczono. Zostały zachowane w archiwum na „ lepszą okazję”.

Rosja nie zapomina…

Krzysztof DobreckiPodziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)