Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 27.05.2024 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena: 2
2 0

Czy to się często zdarza?

Konin 15.09.2021 12:01

Czy to się często zdarza?

Wczoraj udałem się na zaplanowaną wizytę lekarską. Po drodze - przy tunelu - spotkałem kobiety. Wnosiły wózek dziecięcy po schodach...


Korzystam z tego tunelu bardzo często, ponieważ mieszkam w pobliżu. Czasem obserwuję rowerzystów wnoszących swoje rowery po schodach. Kiedy pytam, dlaczego to robią, skoro jest pochylnia, to wtedy oni mi tłumaczą, że "tak jest szybciej". Oczywiście nie wszyscy tak robią. 

Wczoraj - zamiast jakiegokolwiek rowerzysty - w takiej sytuacji spotkałem kobietę z wózkiem dziecięcym. Nic nie powiedziałem (bo w zasadzie nawet nie miałem czasu na jakąś dłuższą pogawędkę), ale od tamtej pory cały czas chodzi mi po głowie pytanie: "Dlaczego? Bo jest szybciej? Czy to się często zdarza". Nie wierzę, że taki sposób dostania się na górę jest wygodniejszy.

Okej. Ja rozumiem - każdy przechodzi, jak chce. I ja to szanuję. Jestem tylko ciekaw, dlaczego ludzie czasami wolą wybierać bardziej złożone rozwiązania, skoro można prościej. Bo przecież pochylnie przy nowych tunelach nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. One mają być ułatwieniem dla wszystkich. Rozumiem jeszcze, że ktoś się boi przebić opony w o znajdujące się na odcinku takiej pochylni tunelu szkło lub nie chce wjechać w kałużę, które zdarzają się po ulewach, jednak nawet wówczas można sobie zazwyczaj poradzić poprzez ominięcie tych przeszkód lub nawet prowizoryczne usunięcie / przesunięcie ich. Nie trzeba dźwigać wózka.

Ja rozumiem też, że trzeba czasem przenieść wózek lub rower w zmodernizowanym tunelu, który znajduje się bezpośrednio pod peronami. Trzeba, ponieważ nie wszystkie wejścia zostały tam wyposażone w pochylnie. Ktoś wpadł tam bowiem na mocno absurdalny na pomysł wybudowania wind. Lecz tam, gdzie nie ma tego typu utrudnień, nie musimy sami sobie utrudniać życia. I nie róbmy tego.

Korzystajmy z rozwiązań, które zostały skonstruowane z myślą o naszych potrzebach... 

Archiwista Data: 14.01.2022 12:21 ID:12546
To sprawa wyboru; pochylnia czy schody, gorzej gdy nie maja wyboru osoby niepełnosprawne, czy wręcz na wózkach, gdy windy osobowe są nieczynne, a zdarza się to dość często. W ubiegłym roku, po zalaniu tunelu windy nie działały przez 2 tygodnie, nie chcę przesadzić, bo nie chodzę tamtędy codziennie.
Janina Data: 05.10.2023 10:02 ID:12768
Winda na peron to nie jest pomysł absurdalny. Z pociągów korzystają często ludzie w podeszłym wieku, bagaży nie chowają w kufrze samochodu, także ludzie na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Może piszący najmie się za bagażowego i podźwiga w górę i w dół walizy a czasem i samego podróżnego, gdy ma kłopoty z poruszaniem się !

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)