Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 07.05.2021 16:43

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Znane jest przysłowie :” Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Jednakże z braku cierpliwości, czy też braku wiary Władcy grodu nad Wartą postanowili „wziąć sprawy we własne ręce”. Problem polega bowiem na tym, ,że nikt z Władz Miasta, ani z jego najbliższej rodziny, nie może zasiadać w radach nadzorczych spółek miejskich. Nie na darmo jednak wybieraliśmy łebskich i uczonych do samorządu. Nawet długo nie myśleli. Nie wolno u siebie? No to…

 

Żeby się nie rozdrabniać …


Od lutego i marca ubiegłego roku Piotr Korytkowski, prezydent Konina, jest członkiem rad nadzorczych Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kępnie oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Buku, a jego zastępca od spraw gospodarczych Paweł Adamów - Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie oraz Świebodzińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Żeby  nikt nie pomyślał , że w Buku , Kępnie i Świebodzinie brak było na te stanowiska fachowców, w zamian burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki pobiera co miesiąc kasę z konińskiego MZK i hotelu „Konin”, burmistrz Kępna Piotr Psikus z naszej spalarni odpadów komunalnych czyli MZGOK, a burmistrz Buku Paweł Adam z PGKiM.

 

***

 

Każdy orze jak może ( to też jest przysłowie. Pod koniec marca media społecznościowe obiegła wiadomość, że Pan Zastępca miłościwie nam panującego Piotra Korytkowskiego, Witold Nowak udał się z roboczą wizytą do Bahrajnu Wizyta trwała 6 dni i tyleż nocy. Nie wiadomo dokładnie co Pan Nowak załatwił, ale ponoć już karawana wielbłądów tankuje wodę .Pewnie, żeby otrzymać z niej wodór

 

***

 

Piotr Prezydent Korytkowski nie jest takim globtroterem jak Prezydent Nowak. To po pierwsze, Po drugie nie ma czasu bo jeździ do Kępna i Buku na posiedzenia rad nadzorczych. Ledwo mu czasu wystarczyło, żeby pojechać do Warszawy i wsiąść do samochodu napędzanego ( podobno) wodorem. Nie można było tego sprawdzić gdyż ” problemem jest to, że w kraju nie ma jeszcze ani jednej stacji tankowania wodoru”

 

***

 

Miłościwie Nam Panujący jeździ gdzieś po Warszawach i fotografuje się w luksusowych samochodach, A pilnowanie porządku i politycznej poprawności złożył na ramionach( barkach?) Jaśnie Oświeconej Małżonki I  wyżej wymieniona, zgodnie z obyczajem rodzin panujących : ( cytuję)” Dowiedzieliśmy się, wybraliśmy , ujrzeliśmy” Czyż nie brzmi to tak mniej więcej, jak „ Przybyłem , zobaczyłem, zwyciężyłem” ? Cóż to ujrzała Miłościwie Nam Panująca Małżonka ?: -”  To co zobaczyliśmy nie spodobało się nam .(…) poco nam kolejny Piłsudski, Poco ułani ?!? Sorki, Ale niedługo orzeł mi wyfrunie z lodówki z biało - czerwoną”

 

Bez sensu jest tłumaczyć Jaśnie Oświeconej. Jakie ma związki Konin z Piłsudskim?, Czym są dla pojęcia patriotyzmu ułani ?Trzeba było się uczyć , wszystkiego się nie nadrobi. Jeśli chodzi o orła wylatującego  lodówki to tylko powiem, że to był stary dowcip o Leninie

 

No ale na poważnie…

 

Niech Pani zobaczy komentarze do Pani wpisu. Cóż, wiem, że „takie mamy społeczeństwo i z takim musimy pracować. Czy jest na to inny sposób? Tak. Rozwiązać społeczeństwo i wybrać nowe”.

 

Z zatroskaniem

 

Adam Zagórski

Iga Data: 07.05.2021 18:26 ID:12381
Jak paniusia chce oglądać dzieła sztukito powinna wybrać się chociażby na Wawel bądź muzeum. Mural to przekaż dla społeczeństwa i trzeba umieć na niego patrzeć... Ale co ja będę pseudoelicie tłumaczyć?
Paweł Data: 07.05.2021 19:51 ID:12382
Publiczne wypowiedzi żony prezydenta Konina na portalu społecznościowym, z użyciem liczby mnogiej, czyli domyślnie w swoim imieniu i małżonka, pozwalają przypuszcząć, że są zgodne z opinią mężą swojej żony. Jeśli tak to ukazują prawdziwe poglądy prezydenta.
cd Data: 08.05.2021 13:01 ID:12383
Mamy takiego prezydenta jakiego wybraliśmy. Całe szczęście, że jest jeszcze jego żona która otwiera naiwnym oczy!
cg2 Data: 09.05.2021 00:07 ID:12384
No żona prezydenta Korytkowskiego powoli staje się jego nieoficjalnym rzecznikiem prasowym i krok po kroku buduje jego nowy wizerunek.
doktor Data: 09.05.2021 21:36 ID:12386
Z tymi "zamianami w spółkach samorządowych", to żenada porównywalna z wielokrotnym udziałem pisowskich elit w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, np. żony p. posła Sobolewskiego, oczywiście za o wiele większe pieniądze. WSTYD dla jednych i drugich !
miss blądi Data: 29.04.2022 11:55 ID:12599
Jest w Koninie ministra albo ministrowa omc. która zasiada w trzech radach nadzorczych i niema nic wspólnego z magistratem.
ziomek Data: 24.05.2022 10:07 ID:12601
Żadne grabie , nie grabią od siebie. Jak nie ma prawnego i społecznego stróża , to jest jak jest. Biednych ścigać do us..... śmierci, a ,, My ,, bezkarni i kasy przybywa. Jestem mile zaskoczony felietonem Panie Adamie - jeszcze okruchy wolnych mediów pozostały.
Nadia874 Data: 07.06.2022 15:18 ID:12602
Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89
Nadia874 Data: 07.06.2022 15:19 ID:12604
Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)