Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.07.2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 27.11.2020 12:01

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Miasto wydało 120 milionów zebranych z obligacji Zostały wydane na pokrycie deficytu i spłate długów. Obligacje sprzedane były w 2018 roku więc można by zwalic wszystko na Józefa Nowickiego, prezydenta z SLD gdyby nie fakt, że 120 milionów wydane zostało w 2019 i 2020 roku, więc już za rządów Prezydenta Korytkowskiego. Zresztą on sam , jeszcze jako radny , namawiał do wydania obligacji tymi słowami : „

 

,Zachęcam, byście państwo ponad podziałami zagłosowali za tym, by ten tani instrument finansowy finansowania tych inwestycji miał miejsce i byśmy mogli w przyszłości cieszyć się: wiaduktem linii Paderewskiego - Wyzwolenia, rozbudową ul. Przemysłowej od ul. Matejki do Malińca, ul. Jana Pawła II od ronda św. Wojciecha do mostu oraz tego, na co liczą mieszkańcy V Osiedla, czyli kładki nad Kanałem Ulgi".. Ale jak zapewnia zastępca Prezydenta Adamow  :

 

Na ul. Jana Pawła II mamy gotową dokumentację, złożyliśmy wniosek do funduszu covidowskiego i czekamy na wyniki, a w przypadku ul. Przemysłowej jest procedowana koncepcja przebudowy, więc nie jest tak, że w tych inwestycjach nic się nie dzieje.”

 

No tak, może to i prawda co mówi Pan zastępca Prezydenta. Ale prawda też jest, że pieniądze z obligacji zostały przejedzone, wydane na spłatę długów ( jakby same długami nie były) .Zmartwienie może i duże, ale nie dla Pana Prezydenta…


***

 

 

Pan Prezydent kazał oświetlić swój gabinet na niebiesko na znak, że bardzo przeżywa… -zgadnijcie -

 

1. Wydane na długi obligacje ?

 

2.Zepsuty wiadukt przed Wartą?

 

3. Wymianę kabli i czasowe unieruchomienie Przeprawy?

 

4. Brak dworca PKP ?

 

Nie ! Pan prezydent się martwi ewentualnym vetem budżetu UE.

 

***

 

Co robi Pan Prezydent gdy się nie martwi o sprawy Unii Europejskiej ?

 

Pan Prezydent „okazuje solidarność”. Z mieszkańcami, którym podnosi ceny ogrzewania ?  Z drobnymi przedsiębiorcami, którym w czasie pandemii podnosi czynsze wynajmu lokali ?

 

Nie ! Pan Prezydent ma szersze horyzonty i „ solidaryzuje” się na piśmie z tymi :” którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem (…)niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznych, pochodzenia czy orientacji seksualne „.

 

Takie problemy ma Pan Prezydent. Zupełnie jak w piosence Krystyny Prońko :

 „ Ja wiem , ty tak ciężko pracujesz.

Na głowie masz cały świat…”

 

***

 

A tu tymczasem …. Z wielkim hukiem wyburzono koniński elewator. Nie zwracał bym uwagi, bo elewator , jak elewator, ale jakoś nikt nie mówi co tam będzie…

 

Pamiętam jak pośpiesznie wyburzono „ Brykietownie” Wyburzono bo już ktoś czekał na plac by zrobić tam wysypisko. Zaraz potem wyburzono ( częściowo ) zakłady Polanexu by do dziś straszyły i mając  miano „ najbrzydszego miejsca w Koninie” O wyburzeniu synagogi nie wspomnę. Został jeszcze zakład FUGO, zamknięty tuż przed jubileuszem.

 

***

 

Tym wszystkim Pan Prezydent pewnie się nie zajmuje. Pan Prezydent i cały Urząd mają pełne ręce roboty bo wymyślają nowy znak graficzny mający symbolizować Konin. Oczywiście jest herb Konina, który jakoś prze 500 lat wystarczał, ale, wiecie prawda, ma być nowocześnie i europejsko. Stworzono więc logo i hasło  : „ Tu płynie energia”. Zaraz Ew Internecie wymyślono nowe, bodaj lepsze, a na pewno prawdziwsze, hasła: „tu na barbórkę urządza się regaty”, "tu PKS buduje tramwaj wodny," „tu nawet Chopin ma swój park” czy też ( za przeproszeniem ) „tu na przeprawie ciągniemy kabel”

 

Jak widać, Pan Prezydent  nie wie w co włożyć ręce. Tylko jeszcze o Domu Pani Esse Mu przypomnę.

 

Z wyrazami uszanowania,

Adam Zagórski

Krystyna Data: 01.03.2021 11:31 ID:12306
Nie rozumiem tych zachwytów nad nowymi sloganami i logotypami promującymi Konin.. Naiwne to, kiczowate, bez finezji, irytujące !!! Zero promocji chyba, że uznamy, że dowcipy, żarty i doskonały materiał na "memy" z tych haseł to znakomita promocja Konina, tak samo, jak dowcipy o Wąchocku. Czy tym właśnie w czasach kompletnej "bryndzy" budżetowej powinno zajmować się Miasto ?
Monia. Data: 01.03.2021 11:58 ID:12310
Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło z wyjątkowej, magicznej wręcz atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://milepanie.pl/monia69

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)