Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 5
5 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 14.03.2020 09:55

Felieton na weekend  - Kronika średnio towarzyska

No i zupełnie inna jakość pisać felieton w czasach zarazy. Jak na razie władze miasta w porozumieniu z kim tam się dało, pozamykały co tam się dało. Dzieci i wnuki siedzą w domu i słuchają opowieści dziadków o Czarnobylu oraz stanie wojennym. Słuchajcie dzieci starszych. Nie takie rzeczy już przeżyli.


*

Przy okazji udało się zlikwidować linię MZK nr 70 .Jeżeli autobusów jest mniej to i okazji do zarażenia jest mniej. Logiczne ?

*

Szczyty aktywności osiągnęło PWiK. Nie to że puściło kranami płyn do dezynfekcji rąk. Na apel Prezydenta Konina o częste mycie rąk wzięło i wyłączyło wodę 11 marca. Żart czy sabotaż ? Towarzysz Dzierżyński nie miał by wątpliwości…

*

Skoro udało się z wodą i linią „70” to może by iść dalej tym tropem i np. wyburzyć kamienicę Pani Esse jako siedlisko korona wirusa

*

No i to na tyle… Po pierwsze nie ma pocieszających ( choć są „pocieszne” ) wiadomości. Po drugi, jestem ze względu na wiek i choroby towarzyszące w grupie ryzyka i muszę się oszczędzać. A po trzecie czas zarazy daje szerszą perspektywą. „ Nu i co poradzisz…”

Tak czy inaczej, do usłyszenia ( mam nadzieję ) za tydzień

Adam Zagórski

Zadanie dla prezia ale w Data: 23.03.2020 11:58 ID:12113
Można by w ramach walki z korono wirusem zlikwidować dworzec kolejowy w Koninie aby ludziska się nie włóczyli i nie zarażali następnych.Na tym miejscu wybudować , no właśnie co wybudować jak siedzimy w domach.
Hannibal Data: 03.04.2020 14:55 ID:12141
Starsze osoby, na świeczniku. Idzie zapaść, nie tylko kadrowa, Może kadrowa to największe nieszczęście, i nie wypada w tym momencie pisać o innej zapaści. Ale ..... już dużo małych przedsiębiorców narzeka na stan swoich firm. A po kontaktach z urzędnikami są jeszcze bardziej poirytowani. Nasuwa się automatycznie następujący wniosek, że - Oni myślą, tylko o sobie nie przejmując się stanem możliwości i portfela podatków. .

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)