Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 5
5 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 29.02.2020 11:08

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Nikt nas nie zaprosił na Galę podczas której, w różnych dziedzinach , wręczano statuetki „ Złotego Konia”. Nie to, że zrobiło mi się żal, bo podobne oficjałki są nudne jak imieniny u ciotki Leokadii. Myślałem, że może ktoś zapomniał, ale chyba nie można zapomnieć o medium które ma 50 000 „wejść” tygodniowo. Zatem - pomyślałem - jest to złośliwość, a może i strach, że coś znowu naskrobiemy co się władzuni nie spodoba .Szybko jednak pożałowałem swych podejrzeń o małostkowość i pamiętliwość Władz Konina.


Owe „przeoczenie’ nie było wcale „ przeoczeniem” lecz  wyrazem troski władz samorządowych miasta by w sytuacji zagrożenia korono wirusem nie przymuszać nas do udziału w imprezie masowej, a tym samym wyrazem szczególnej do nas sympatii. I tego będziemy się trzymać!

 

*

 

Razem Poznań apeluje na Facebooku, aby zgłaszać Koniński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych do administracji portalu jako „propagowanie nienawiści”. Ja bym odpowiedział tak : - Od 1944 roku nazywaliście niezłomnych patriotów „ zaplutymi karłami reakcji” , „bandytami”. Teraz nazywacie Marsz Pamięci : „ propagowaniem nienawiści” Macie czego się bać ?

 

*

 

Tak przy okazji Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych wyruszy w niedzielę  1 marca, o godzinie  !3 sprzed kościoła św. Maksymiliana Kolbego pod pomnik Żołnierzy Wyklętych przy ul. Błaszaka. To pierwsze tego typu wydarzenie w Koninie.

 

*

 

Do magistratu w Koninie kilka dni temu wpłynął zamienny projekt dworca kolejowego i galerii handlowej „Dekada”. – Było to dla nas duże zaskoczenie - mówią urzędnicy

 

Zmiany, jak zapewnia Prezydent Adamów, są niewielkie Dotyczą „ jedynie” zmniejszenia liczby miejsc parkingowych. A ja się martwiłem, że ta ze starego projektu jest zbyt mała. No ale nie ma się czego dziwić. Projekty trzeba co kilka lat zmodernizować.

 

*

 

„ Zaskoczony”  Prezydent Adamów najbardziej zmartwił się jednak  „ brakiem wizualizacji” ściany dworca od strony torów. I słusznie. Konin już dawno jest „ wioską Potiomkinowską”. Zadbany od frontu. Ale jest sposób> na stronie „ od torów” można zawiesić baner ,tak jak na kamienicy przy Placu Wolności.

 

Do usłyszenia za tydzień

 

Adam Zagórski

ani mi się śni. Data: 29.02.2020 12:21 ID:12081
Coś z tym zasłanianiem nie wygodnych detali w Koninie jest na rzeczy.Ostatnio Nowak z preziem i ich kamarylą wieszali banery na płotach jakiegoś śmietniska.Portrety były z matką Małgorzatą od promptera. Tylko nie wiem czy lepiej oglądać śmierdzące śmietnisko czy słuchać dukania z promptera?
ani mi się śni. Data: 29.02.2020 12:21 ID:12082
Coś z tym zasłanianiem nie wygodnych detali w Koninie jest na rzeczy.Ostatnio Nowak z preziem i ich kamarylą wieszali banery na płotach jakiegoś śmietniska.Portrety były z matką Małgorzatą od promptera. Tylko nie wiem czy lepiej oglądać śmierdzące śmietnisko czy słuchać dukania z promptera?
Aneta Wanjas Data: 01.03.2020 15:23 ID:12083
Wyjaśniam uprzejmie, że wspomnianej gali jeszcze w tym roku nie było. Odbędzie się ona w kwietniu, za ponad miesiąc. Pozdrawiam.
Adam Zagórski Data: 02.03.2020 08:13 ID:12084
Za dawnych czasów, szlachcic,który powiedział nieprawdę mógł być skazany na wejście pod stół i " odszczekania'. A więc " hau, hau" nałgałem... W pośpiechu informację o przygotowaniach do Gali z 18 lutego wziąłem za informację o Gali. Przepraszam za błąd. Adam Zagórski

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)