Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 2
5 3

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 15.02.2020 12:36

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Nie chciał bym uogólniać, ale tak jakoś wyszło, że światowa „ lewiczka” organizuje co i rusz protesty. Ponieważ jest tego tak dużo organizatorzy starają się by „protesty” były łatwe i przyjemne. No przecież ,dajmy na to, można wybudować dom dla prześladowanych kobiet. Można ale ile to zachodu! Łatwiej, w formie protestu, zatańczyć coś wesołego na głównym placu miasta. Przecież można tańczyć w obronie biednych fok, takich że dzików, korników drukarzy. Można i w obronie kobiet. Zaleta indiańskich tańców jest taka, że potańczyć przyjdzie żeńska część młodzieży zwolniona z lekcji a nawet Pan Prezydent także zechce zatańczyć ze swoim zastępcą. Na budowę schroniska tylu się nie zjawi. Prace budowlane są ciężkie, brudne i kosztowne. A tutaj : „ Hop , hop ! Kto nie skacze bije żonę . Hop, hop!”

 


*

Szykuje się kolejny „protest”. Ktoś podesłał mediom :” Stanowisko komitetów organizacyjnych Marszów Równości na terenie Polski oraz Marszu Tolerancji w Koninie w sprawie tzw. “stref wolnych od LGBT”. Ponieważ nic mi nie wiadomo o „strefach wolnych od LGBT „w moim mieście,  wręcz przeciwnie, nawet kościół oklejony został tęczowymi naklejkami, zająłem się lekturą. Zaczyna się od „wyjaśnień”. :” Jest zatem „ Marsz Równości” wyrazem budowania solidarności Osób LGBT oraz ich Sojuszniczek i Sojuszników: rodzin, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, którzy idą z nami, bo nasze bezpieczeństwo ,szczęście oraz nasze prawa są dla nich ważne. Dołączają do nas, często z dziećmi, traktując Marsz jako lekcję różnorodności i obywatelskiej wrażliwości.” Ale o co chodzi ? „ Maszerując pragniemy również zwrócić uwagę na odmawianie osobom nieheteronormatywnym praw obywatelskich m.in. związków partnerskich, równości małżeńskiej, adopcji, prostej procedury prawnego uzgodnienia płci.

 

Na szczeblu samorządowym forsowane są uwłaczające godności, dehumanizujące stanowiska “przeciwko ideologii LGBT”, oszczerczo kreujące zagrożenie dla społeczeństwa, rodziny i młodzieży ze strony osób nieheteronormatywnych. Już 91 samorządów, w tym pięć wojewódzkich, przyjęło 96 uchwał anty-LGBT; 2 , 3 , pośród nich: zaproponowany przez sejmik województwa “sprzeciw wobec ideologii LGBT”, uchwałę opartą na przygotowanej przez Ordo Iuris Samorządowej Karcie Praw Rodzin, lub własną rezolucję. Wspólnym mianownikiem  - czytamy dalej - wyżej wymienionych stanowisk jest homofobiczne i transfobiczne przesłanie wyrażone w różny sposób.„

 

No i mamy:„Hop, hop! Kto nie skacze jest homofobem. Hop, hop!

 


Do usłyszenia za tydzień

 

Adam Zagórski

małgosia Data: 15.02.2020 14:37 ID:12039
Całe życie uważałem że pedały są POtrzebne do napędu roweru i zdania nie zmieniam.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)