Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 17.01.2020 10:58

Felieton na weekend -  Kronika średnio towarzyska

Niejaki Luter wziął gęsie pióro i wyskrobał na pergaminie  95 tez. Tezy  te przybił na drzwiach  Katedry.  Samorządowcy ( nie wiem jak pisać ? Jeśli „delegaci” rodzi się pytanie k : kto ich delegował? Jeśli „ reprezentanci” to czyi ?) zwołali sobie „II Nadzwyczajny Wielkopolski Kongres Samorządowy Nie są tak pracowici  jak Luter ,bo po wysłuchaniu nagrania Marszałka Senatu napisali 7 tez nie siląc się już na przybijanie ich do drzwi Katedry

- My samorządowcy, zgromadzeni na II Nadzwyczajnym Wielkopolskim Kongresie Samorządowym, na podstawie przeprowadzonej dyskusji i w oparciu o własne doświadczenia, a także przekazując głos mieszkańców naszych wspólnot, zwracamy się z szerokim apelem o podjęcie dyskusji i odpowiednich działań legislacyjnych, które doprowadzą do utrwalenia stabilnych ram prawno-finansowych funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego- piszą - Odciążenie podatkowe Polaków wpływa korzystnie na ich bezpośrednią sytuację finansową, jednak w sposób wyraźny ogranicza dochody własne JST. Zatem w wielu wypadkach realizacja kolejnego budżetu wymagać będzie podwyższenia podatków i opłat lokalnych.

Potem jeszcze kilka słów o Konstytucji i samorządności. Tak dla okraszenia. Generalnie Panom którzy spotkali się na Nadzwyczajnym Kongresie chodzi o podniesienie podatków, opłat lokalnych, czyli o „ skok na kasę” Na dodatek wypowiadają się w imieniu mieszkańców i samorządowców.


*

Są takie tematy, które wracają ,jak bumerang Niewątpliwie należ do nich temat sprzedaży hotelu „ Konin” Pod koniec stycznia ma być ogłoszony kolejny przetarg. Jak to mówił poprzednik Prezydenta Korytkowskiego  Po prostu więcej hoteli ! no i wodoru oczywiście.

*

A propos wodoru. Jak radośnie doniosły media , do Konina może trafić 4  miliony zł na „ Budowę i promocję marki  „Wielkopolska dolina energii” 4 Miliony ? To chyba chodzi o „ dołek energii

*

Na najbliższej Sesji Rada  Miast Konina zajmie się sprawozdaniem z realizacji Programu opieki nad zabytkami Miasta KONINA za lata 2017 -2019 Przeczytałem projekt sprawozdania. Jest bardzo ładny bo nie wspomniano w nim o kamienicy Essowe, o wyburzeniu synagogi, o niewiadomym stanie , niezabezpieczonej, drugiej synagogi, owszem wspomniano o Pałacyku Raymonda, ale tylko tyle, „ że nie zawsze jest dostępny” Pochwaliła się władza wydaniem 562.905,79 zł na budowę ścieżki trwale zardzewiałej” wokół Słupa Milowego No i mają plany. Rewitalizacja domu Zemełki, rewitalizacja domu Zamełki i coś jeszcze … acha, rewitalizacja domu Zemełki

No i to by było na tyle.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

rodak Data: 19.01.2020 01:46 ID:11991
Urzędnik samorządu jak sama nazwa wskazuje sam się rządzi i obywatel POwinien usłużnie mu dostarczyć środków do tego samo rządzenia się. Co z tego ma obywatel-ano obywatel ma samo rządzącego się urzędnika ,którego POczynania inwestycyjne i każde inne są 5x droższe od tych samych wykonywanych we własnym zakresie.
rodak Data: 19.01.2020 01:46 ID:11992
Urzędnik samorządu jak sama nazwa wskazuje sam się rządzi i obywatel POwinien usłużnie mu dostarczyć środków do tego samo rządzenia się. Co z tego ma obywatel-ano obywatel ma samo rządzącego się urzędnika ,którego POczynania inwestycyjne i każde inne są 5x droższe od tych samych wykonywanych we własnym zakresie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)