Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 3
3 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 28.12.2019 12:23

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Euro poseł Leszek Miler pilnował sadzenia drzewek przed szkoła podstawową w Koninie. Przy tej okazji wygłosił kilka odkrywczych myśli :” - My ludzie często dewastujemy przyrodę, a planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem. Dla was młodych Polek i Polaków jest ważne, żebyście żyli w kraju, w którym jest czyste powietrze, czysta woda i lasy, które nie usychają – mówił Leszek Miller. - W Parlamencie Europejskim przystępujemy do realizacji wielkiego planu, żeby nasz kontynent był najbardziej czysty na świecie. Chodzi nam o to, żeby Europa dała przykład. Cieszę się, że się do tego przyczyniacie. Bo każde drzewo, które się przyjmie i będzie rosło będzie dawać tlen, oczyszcza atmosferę – dodał.

Kiedyś mówiło się „ mowa trawa”.

*

 


Pozytywnie oceniam w mijającym roku pracę wszystkich urzędników, kierownictwa urzędu, wszystkich jednostek organizacyjnych miasta - powiedział Prezydent Korytkowski na Świątecznym spotkaniu samorządowym Nic tylko się cieszyć…

*

Święto Hanuki zorganizowane zostało po raz kolejny na Placu Zamkowym, dawnym Placu Garncarskim . Organizatorzy chcieli zorganizować obchody w starej, zabytkowej synagodze. Niestety aktualny właściciel ( ten sam ,który wyburzyć kazał kilka lat temu stojący obok „Dom Modlitewny”) odmówił wpuszczenia mieszkańców Konina na teren synagogi. Jak w starym dowcipie. ” Nie wpuścił? A czemu nie? „

*

” Prezydent widzi potrzeby z jakimi boryka się infrastruktura sportowa naszego miasta,”-  czytamy w rozmowie z Dyrektor  MOSiR w Koninie. Z tego zapewne powodu w  na rok 2020 w przewidziano  budżecie  że na remonty jednostka ma  wydać aż o ponad 760 tys. zł mniej, niż w bieżącym roku. A kwota przeznaczona na inwestycje spadnie do 0 . ( słownie - zera zł)

*

Takie rzeczy tylko w Koninie. Prezent w postaci wyprzedaży

 - Trzymamy kciuki. Może będziemy mieli prezent na święta w postaci sprzedanego hotelu – mówił Paweł Adamów

Jejku ! Też    zmartwienie Panie Prezydencie Adamów. Ja wiem, że Pan nie jest z Konina, bo wiedział by Pan ile tu jest pozytywnych przykładów. Polanex, elewator, dom Essowej, wspominana dziś synagoga. Burzyć , burzyć - Panie Prezydencie !

*

No i szczęśliwego Nowgo Roku. Do usłyszenia z tydzień.

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)