Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 20.12.2019 08:34

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Na j sesji Rady Miasta, Radny Jarosław Sidor zgłosił wniosek o udzielenie informacji w temacie przeprowadzanych negocjacji przez kancelarię prawniczą , na którą Rada Miasta Konina przeznaczyła 200 tysięcy złotych a jej zadaniem jest "wywalczyć" dla miasta, aby wszystkie naprawy firma spadkobierca po wykonawcy przeprawy wykonała na własny rachunek a nie koszt miasta Konina. Złożył również wniosek o udzielenie informacji (miasto jest w tym postępowaniu stroną) o działaniach prokuratury w sprawie postawienia zarzutów osobom, które są odpowiedzialne za sprawę złego wykonawstwa Trasy Bursztynowej (przeprawy przez Wartę). Jednoznacznie jest to przedstawione w ekspertyzie. - Niestety- pisze Radny Sidor - jestem już teraz prawie pewny po odpowiedzi słownej, że takich informacji nie uzyskam, tym bardziej szczegółowych.

Jak to mówią : „ diabeł kryje się w szczegółach”


*

Jest sukces. Wpłynęło jedno „ zapytanie” dotyczące oferty sprzedaży Hotelu „ Konin” Prezydent  Adamów postanowił dzielnie poczekać na następne „zapytania” Jasne ! Lepiej odpowiadać hurtem!

*

Radni Platformy i Lewicy zgodnie uchwalili budżet Miasta Konina.  Jak sama nazwa wskazuje Bilans się nie bilansuje bo wydatki są o kilkadziesiąt milionów wyższe niż zakładane wpływy. No dobra, to i tak nie ma znaczenia. Po stronie wydatków są bowiem wpisane pozycje na które Miasto otrzymuje państwowe dotacje. Więc jakoś to będzie

 *

„Ale jaja’ ale jaja! „ jak mówiła przy ośmiorniczkach pewna Pani Minister. Niedawno były zapowiedzi, że na przełomie listopada i grudnia prawdopodobnie zarząd PKP SA podejmie ostateczną decyzję w sprawie przekazania działek kolejowych do spółki realizującej to zadanie. Nadal się to jednak nie stało. Wyjaśnienie to typowy, urzędniczy bełkocik . Zacytuję:  „Ze względu na obiektywne, zaistniałe na rynku nieruchomości zmiany kosztów realizacji inwestycji PKP SA i Dekada SA są obecnie na etapie aktualizacji wzajemnych warunków realizacji inwestycji (umowy inwestycyjnej). Aktualizacja ta wiąże się z koniecznością ponownego uzgodnienia budżetu inwestycji określającego wyniki finansowe stron przedsięwzięcia – informuje Michał Stilger. – Odczuwalna dynamika wzrostu kosztów… Ple ,ple ,ple Wnioski ? : „W związku z tym powstała konieczność dostosowania projektu budowlanego do nowych uwarunkowań. Ponowny proces projektowy oznacza kilkanaście miesięcy dodatkowej, nieuwzględnionej w harmonogramie pracy.” Gratuluję Miastu dobrze podpisanej umowy. A Radny Sidor niech lepiej nie pyta bo mu nie powiedzą !

*

Na zwłokę w „budowie dworca” użalił się w Ministerstwie Prezydent Miasta Piotr Korytkowski. Otrzymał „ wyczerpującą odpowiedź, że : Andrzej Bittel (sekretarz Stanu w Ministerstwie zwraca się z uprzejmą prośbą do prezesa Mamińskiego „o zintensyfikowanie po stronie Spółki działań umożliwiających realizację inwestycji zakładającej budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowego”.

*

A tak ponad wszystko przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Wszystkim Czytelnikom Kroniki oraz wszystkim Mieszkańcom Konina i okolic samej pomyślności i Błogosławieństw Nowonarodzonego

Szczerze życzy

Adam Zagórski

Krystyna Data: 23.12.2019 09:53 ID:11963
Panie Adamie, jesli już zdrowie powoli wraca to liczę jeszcze na jeden felieton w tym roku, taki poświąteczny i podsumowujący. Zdrowych i Wesołych Świat !!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)