Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 29.11.2019 09:45

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

W modnych mediach taka wiadomość oznaczona jest określeniem „ exklusiv”. Zatem do dzieła…

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jeszcze  tym roku Huta Aluminium ma zostać sprzedana kontrahentowi ze Szwecji. Został w tej sprawie podobno podpisany już list intencyjny. Bardzo zainteresowany jestem jak zagwarantowane zostaną w umowie prawa pracownicze oraz to czy szwedzki kupiec zamierz kontynuować w Koninie produkcję, czy się z niej wycofać ? Oczywiście , na pewno, odpowiedź na te wątpliwości zna główny specjalista od ściągania do Konina inwestorów, zastępca Prezydenta Pan Paweł Adamów. Jeżeli oczywiście wie coś o planach sprzedaży…


*

Rada wiedzieć nic ni musi bo „ idzie na rekord” w konkurencji odrzuconych uchwał. Ostatni zastanawiało się to szacowne gremium co zrobić z zakwestionowaną „ w całości” uchwałą o podniesieniu opłat za śmieci. Ostatecznie Rada postanowiła pójść na rękę Izbie obrachunkowej i mieszkańcom i obniżyć opłaty o całe …2 zł !I to nie wszystkim .Tylko właścicielom domków jednorodzinnych i to nie za friko. Zgodnie z uchwałą właściciele jednorodzinnych nieruchomości, za to 2 zł sami będą się wozić z niektórymi odpadami. A gdyby tak iść na całość ? Obniżyć jeszcze ze 4 zł i niech wożę sami wszystko !

*

No  i : „ przyszła obywatelka Koza do dyrektora Woza” . Pan Prezydent Miasta  napisał do pisowskiego ministra( !)  list , w którym prosi o pomoc w wyegzekwowaniu od firmy „Dekada” rozpoczęcia budowy  Dworca PKP w Koninie.  Jak to się kiedyś mówiło ? „ Jak bida to do Ministra” , czy jakoś tak?

*

Znalazłem to 2 zł o którym pisałem dzisiaj w Kronice, a których brakuje w„ Bilansie śmieci”

Jak uprzejmie donosi bliski sercu portal LM : „Konin wprowadził segregacje śmieci 20 lat temu. Mimo to mieszkańcy miasta ciągle mają z tym problem. Większość deklaruje, że segreguje jednak to tylko deklaracje. Natomiast ci, którzy segregują, robią to nieumiejętnie.” Portal postanowił zająć się. Na początek tymi gułami, którzy od 20 lat nie potrafią segregować i wprowadził cykliczne filmy instruktażowe . Spotkania prowadzi sam prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz „Edukatorka” ( Nie wiedzieliśmy ,że jest taki etat) Redakcja postanowiła, że: „udzieli wielu praktycznych rad i wskazówek i obali kilka mitów.” Mam pierwsze Pytanie : Mleko kwaśnieje bo siusiają doń krasnoludki Mit  to czy prawda ?

*

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

xYz Data: 30.11.2019 00:49 ID:11892
Moze Miejski Zaklad Gospodarki Odpadami Komunalnymi zredukuje swoje koszty? Co myslicie, jest to mozliwe?
dziad PO prośbie Data: 30.11.2019 14:21 ID:11893
Kosztów zlikwidować nie można bo prezesi ich z-ca i ich z-ca itd.itd,itd a wszyscy z rodziny wicie rozumicie czy jakoś tak muszą żyć dobrze.w myśl POwiedzeni9a oby dobrze żyło się wszystkim z PeŁO--a co!!!
Mysleć Data: 02.12.2019 09:19 ID:11895
MzGok nie zredukuje kosztów, z wiadomych przyczyn, to tak na każdym polu. Plebs musi płacić i basta. A , że niewielu ma pojęcie o czymkolwiek, to jest jak jest. Ewidentnie elity ( pożal się Boże) łupią co się da..

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)