Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: -1
2 3

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 24.08.2019 09:29

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Jak to się mówi : „ Powiedziałem w złą godzinę”. Tydzień temu, w Kronice, napisałem , że nic się nie dzieje w sprawie Przeprawy, mostu i domu Pani Esse. Pechowo, wśród nieszczęść spadających na naszą kochaną władzunię, nie wymieniłem Dworca PKP.

No to zaraz o sobie przypomniał … „Cały czas nie wiadomo, kiedy może ruszyć budowa dworca kolejowego w Koninie. Tą sprawą miał się zająć w połowie sierpnia zarząd PKP, ale znów tak się nie stało. Termin tego posiedzenia został przesunięty.”

Dlaczego sprawa ta nie stanęła na zarządzie PKP? Doradca zarządu miał urlop i nie zdążył przygotować swojej opinii.

Dodajmy, że pierwszy termin oddania dworca minął jesienią ubiegłego roku.


*

Ale jest też dobra wiadomość. Stary dworzec zostanie rozebrany tuż przed zimą. Pasażerowie mają przecież „ nowoczesne perony”.

*

Miasto ( ta sama koalicja co i dziś) oddało, bez żadnych gwarancji, najlepsze tereny w mieście. Teraz będziemy czekać aż łaskawie zechcą wybudować  nam dworzec i to taki, jaki będą chcieli. Gdybym był podejrzliwy , pomyśleć bym mógł , że nie odbyło się to bezinteresownie

*

Ale miasto walczy. No może nie walczy a prosi, no może nie prosi a błaga, żeby jednak , chociaż wieczorkiem, na placyku koło rozbieranego zimą dworca można było zaparkować samochód. Trzymamy kciuki. Jakiś sukces jest potrzebny.

*

Po sukcesach z budową dworca, przeprawy bursztynowej, mostu na Warszawskiej i ulicy Staszica władze miasta postanowiły iść dalej. Na , jak to ogłoszono „ historyczne” ( nie mylić z histerycznym ) spotkanie zaproszono Wojewodę Wielkopolskiego. Przedstawiając mu konińskie sukcesy z wymienionymi wyżej obiektami, poproszono o kilkadziesiąt milionów na kolejne.  Ku naszemu rozczarowaniu, na liście oczekiwań nie znalazł się prom w Biechowach. No tak, on jeszcze funkcjonuje.

*

Na specjalnej Sesji Radni uchwalili, że młodzież  ze szkół ponadpodstawowych w Koninie będzie mogła jeździć do szkół bez biletów. Jak przy każdej uchwale od razu pojawiły się problemy. Czy będzie można bez biletów jeździć z Chorznia na Zatorze czy także z Krzymowa na Szarych Szeregów. Dyskusje trwają.

*

Na koniec dowcip. No taki sobie…

Dlaczego Prezydent USA Donald Trump  nie odwiedzi bazy wojskowej w Powidzu ?

Bo dowiedział się, że Powidz leży koło Konina

*

Do usłyszenia zatem w przyszłym tygodniu

Adam Zagórski

Kolejarz Data: 24.08.2019 23:46 ID:11734
No tak, władze Konina (obecne i poprzednie) nie mogą się ciągle pochwalić nowym dworcem, ale przecież głównym inwestorem jest PKP, czyli spółka państwowa. Dlaczego więc nikt się nie czepia PiS-u o tę zawaloną inwestycję tak jak wiele innych opóźnionych budów dróg, obwodnic i linii kolejowych?
Iga Data: 26.08.2019 06:07 ID:11735
No cóż jak wiadomo władze Konina mają problem z dogadaniem się z PKP na temat budowy dworca , co dla mieszkańców jest sytuacją żenującą , opieszałóść w rozmowach itd.
Węglowy Data: 26.08.2019 08:28 ID:11736
Właściwie to po co dworzec ? I tak wyjedziemy wszyscy, jak ta młoda Rumunka z górniczego rejonu Petroszany.
Mieszkaniec Zatorza Data: 26.08.2019 10:11 ID:11738
Zgadza się, najwięcej tracą na tym mieszkańcy Konina, możliwe też, że miasto dało się uwieźć tym projektom, że powstanie że wspaniała galeria plus na dokładkę dworze, a może rzeczywiście mały dworzec 2 kasy biletowe, poczekalnia, bar) by w Koninie wystarczył. Ale to przecież od PKP zależy kiedy zacznie się budowa, a nie od prezydenta Konina !!! Ale tu by trzeba politycznie uderzyć w PiS.
myślący Data: 26.08.2019 12:37 ID:11739
Nie ma to jak pisać całą, gówno prawdę, hejtować i zarządzać polityczne uderzenia w PiS (to do mieszkańca Zatorza). A może włodarze Konina wezmą się w końcu do roboty
MK Data: 27.08.2019 09:35 ID:11741
>>>> kiedyś może ! na razie imprezują ( kajakują ,oglądają gwiazdy etc ) WAKACJE WAKACJE WAKACJE ___ potem się zobaczy :)
Mieszkaniec Zatorza Data: 27.08.2019 12:26 ID:11742
Do Igi: a może to władze PKP wezmą się wreszcie do roboty i wywiążą z zawartych umów ?! Czy PKP i różne jej rozliczne spółki p-córki, podlegają Miastu Konin czy Ministerstwu Infrastruktury ?! Gdzie tu jest gówno-prawda. ?Mam rozumieć, że krytyka PKP podlegających rządowi jest hejtowaniem PiS, bo PiS-u krytykować nie wolno !?
myślący Data: 27.08.2019 19:41 ID:11746
Ależ można krytykować PiS, najlepiej konstruktywnie. Zarządzanie politycznego uderzenia w PiS nie spełnia przesłanek konstruktywnej krytyki.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)