Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 2
3 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 17.08.2019 10:06

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i o mały włos Pan Prezydent Piotr Korytkowski zapomniał by o Dniu Wojska Polskiego, Rocznicy Bitwy Warszawskiej . Na szczęście : „ wczoraj zostałem poinformowany o tej uroczystości po godzinie 15.00, też niebezpośrednio przez organizatorów tylko inne osoby, które zostały poinformowane.”

Wniosek ? Dobrze mieć wśród znajomych osoby „ poinformowane”.


*

Z drugiej strony trudno się dziwić, bo jak powiedział Pan Prezydent : –„  Do tej pory nie mieliśmy tradycji świętowania tej rocznicy.”

Co prawda , to prawda. Ale chwalić się nie ma czym.

*

Ale, wiecie prawda, jest postęp w „ tym temacie”. W Państwowe Święto, 15 sierpnia, na ratuszu zawisła flaga biało - czerwona. Wydarzenie było tak duże, że jedna Radna specjalnie podziękowała Władzom Miasta za ten „ znaczący gest”.

Ale nie ma się czym przejmować ani podniecać. Na uroczystość przed popiersiem Marszałka przyszły 22 osoby. I tyle w tym temacie.

*

Ale w innych „ tematach” się dzieje. Nie można powiedzieć. Pan Prezydent zorganizował na Bulwarze pokaz spadania gwiazd. Następnie Pan Prezydent zorganizował wyścig kolarski, koncert na Bulwarze, oprowadził po resztce Starówki gościa z Briańska a na koniec jeszcze zbudował piaskownicę. Uff !

*

No i doczekaliśmy się pierwszego etapu realizacji jednego ze zgłoszonych pomysłów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Postawiono w mieście pięć ławek. Każda ławka ma zasilanie słoneczne i jak głoszą radosne komunikaty :  „Dzięki temu mieszkańcy Konina mogą za darmo naładować swoje telefony komórkowe przy okazji czasu spędzonego na zewnątrz.” No i dobrze. Ja swój telefon ładuję przed wyjściem z domu, ale jestem staroświecki. Natomiast zamontowanie w ławkach czujników nieświeżego powietrza uważam zdecydowanie za nietakt.

*

Tak przy okazji przypomnę, że ponoć brakuje 180 tys. na remont dachu w I LO

*

Krajowy przedstawiciel Platformy Obywatelskiej powiedział już ze trzy miesiące temu, że nie będzie przedstawiał swoich programów wyborczych bo Prawo i Sprawiedliwość w brzydki sposób zrzyna i realizuje je jako swoje. Myślę, że taka zasada powinna obowiązywać i w kontaktach między miastami. W Koninie, wiecie prawda, wymyśliliśmy ujęcie ciepłej wody, zaraz zaczęło realizować to Koło i Turek. My uparcie budujemy dojazd do „Terenów inwestycyjnych” , a w Turku już zaczyna brakować miejsca, ledwo co wymyśliliśmy tężnie na V Osiedlu, a w Ślesinie już je budują. Te ludzie, panie, to są strasznie wredne…

*

Ponieważ nic się nie dzieje z „Przeprawą Bursztynową” , uszkodzonym mostem nad Wartą, gdzie wprowadzono ograniczenie szybkości i szerokości, nikt nic nie zrobił w sprawie Staszica i Domu Pani Esse, zakończę radosnym komunikatem. Prom w Biechowach nadal pływa. Ograniczono tylko ładowność, ale co tam…

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

że ho ho Data: 17.08.2019 14:51 ID:11669
Jest zwycięstwo pani Zofia na liście PIS do sejmu.To nic że na ostatniej pozycji bo jak lista spadnie przypadkowo na ziemię w dniu wyborów to może być pierwsza.
van Mocheren Data: 18.08.2019 21:12 ID:11670
Z okazji obchodów Pan Prezydent strasznie się nam zradykalizował - cyt: prezydent Konina. - "Dzięki Bitwie Warszawskiej ta nawała bolszewicka, ten marsz został zahamowany i nie dotknął niektórych krajów europejskich" – dodał. Dobrze że koledzy z Partii Razem tego nie słyszeli, bo proces o mowę nienawiści gwarantowany.
Miś colargol Data: 18.08.2019 23:56 ID:11671
Znowu 4kandydatow z Konina i okolic z PiS będą odbierać sobie głosy... waszkowiak,popkowski,itman, Woźniak Anna... waszkowiak i itman ma potężny elektorat negatywny wśród wyborców PiS, więc już dziś mogą jedynie pomarzyć o mandacie posła.....Konin znowu bez posła z byłego miasta wojewodzkieg?!?!??
pamiętamy wszystko Data: 19.08.2019 11:57 ID:11672
Celowe zagranie Wici Zielonogórskiej aby jego pozycja była nie zagrożona.NO no może być różnie,ja głosuję na naszych z PIS z wyjątkiem pani Zofii Itman która nie powinna zajmować żadnego publicznego stanowiska.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)