Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 09.08.2019 15:07

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Jak się „ Czerwoni” przytulili do … cholera jaki kolor ma Koalicja Obywatelska ? No więc , jak się „czerwoni” w Radzie Miasta przytulili do KO to już myślałem, że „wraca nowe”. Na miasto wyszły bowiem mundurowe służby z „ Akcją Posesja”. Za czasów, które jeszcze pamiętam były też różne akcje: „ Akcja Żniwa” , Akcja zbiórki makulatury”, „Akcja porządek”, „Akcja Bieszczady” itp. Akcje polegały na tym, że udawano iż robi się coś co powinno być robione systematycznie.

Okazało się jednak, że konińska „Akcja Posesja” wprowadzona została w 2002 roku, a więc nie przez ko … Jak to nie ?


*Strażnicy Miejscy zadowoleni z mieszkańców. - „ Coraz więcej właścicieli stara się trzymać porządek – mówi komendant. – 99 procent wywiązuje się ze swoich obowiązków. Rzadko kiedy stwierdzamy bałagan.”

Z tego powodu , jak powiada Pan Komendant Straży miejskiej  : „ Postanowiliśmy nasilić kontrole”. No może i jest w tym jakaś logika…*„ Mówi się”, że „Akcja posesja” organizowana jest w sierpniu ponieważ w sierpniu radni nie spotykają się na Sesji. Co ma piernik do wiatraka ? Ano ma. Jak są Sesje to strażnicy muszą pilnować nie porządku, a miejsc parkingowych koło ratusza, żeby co ważniejsi radni i włodarze mieli się gdzie zatrzymać swoimi „brykami”.

No ale obiektywnie, widziałem kilku parkujących przy Grunwaldzkiej.

*Tak przy okazji. Jeżeli jakiś radny lub nawet wiceprezydent parkuje przy Grunwaldzkiej to do Ratusza na Sesję  musi przejść ul. Gwoździarską. Że tez żaden nie zauważy, od lat, porażającego śmietnika i składu „ małpek” na terenie jednej posesji.  No chyba, że to jest ten jeden procent niewywiązujących się z utrzymania porządku właścicieli posesji” i zostawiona jest ta posesja dla statystyki po prostu.

*Było sobie niegdyś w szkole, Piękne dziecię, zwał się Janek.

Czuł za wczasu bożą wolę,, Ze starymi suszył dzbanek.

Dobry z niego byłby wiarus,Bo w literach nie czuł smaku

Co dzień stary bakalarus, Łamał wierzby na biedaku,

I po setnej, setnej próbie,Rzekł do matki: “Oj, kobieto!

Twego Janka w ciemię bito,, Nic nie wbito - weź go sobie!...”

Jeden z mieszkańców grodu Konin napisał delikatnie do Przewodniczącego Rady Miasta Konina, by  radnych wysłać na szkolenie.

-„ Jako mieszkaniec Konina, posiadający dostęp do środków masowego przekazu dowiaduję się, że akty prawa miejscowego, stanowione przez radnych Rady Miasta Konina, w wielu przypadkach posiadają błędy prawne, które są „poprawiane” przez Wojewodę Wielkopolskiego lub Regionalną Izbę Obrachunkową .Uważam, że takie błędy powstają w wyniku małej znajomości prawa przez radnych, co nie przynosi chluby naszemu miastu i dlatego moją petycję uważam w pełni za uzasadnioną.”

Oj tam, oj tam …

*Wiceprezydent Adamów spotkał się z wkurzonymi mieszkańcami ulicy Letniej. Mieszkańcy są dziwni. 25 lat czekają na nawierzchnię swojej ulicy.  Zarząd Dróg Miejskich poszedł Im „ na rękę” i zbudował pół ulicy. A mieszkańcy oni, zamiast dziękować, wybrzydzają, że wybudowano Pół ulicy i to wzdłuż. Pan Wiceprezydent się tłumaczy i przeprasza. A wystarczy pomyśleć co by były za domysły, gdyby ulicę - owszem - wybudowano całej szerokości, ale do połowy. A kto tam mieszka, a jakie ma znajomości / Teraz jest może głupio, ale sprawiedliwie.

*Pan wiceprezydent Adamów powiedział, że rozumie mieszkańców, ale nie ma pieniędzy na cały asfalt. Halo ! Houston, mamy problem

Tymczasem więc, do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

nieporadny Data: 10.08.2019 08:09 ID:11628
Szanowny Panie Adamie, a czemu nie odniósł się Pan do stwierdzenia przez RIO nieważności uchwały RMK w sprawie nieudzielenia absolutorium prezydentowi za r. 2018?
małgosia Data: 10.08.2019 08:32 ID:11629
RIO to instytucja kontrolująca budżet gmin a nie postanowienia rady i tyle w tej sprawie.
małgosia Data: 10.08.2019 08:32 ID:11630
RIO to instytucja kontrolująca budżet gmin a nie postanowienia rady i tyle w tej sprawie.
Wiesław Muzykiewicz Data: 12.08.2019 12:25 ID:11631
"Pan Wiceprezydent się tłumaczy i przeprasza"to mógł pan napisać ale że to nie jego wina to już nie,czyż to nie jest w czystej manipulacja,chyba jakieś wyjaśnienie będzie.
GórnikZKopalniBytom Data: 05.10.2019 19:48 ID:11811
Kurde gdzie jest Pan Adam ?
redakcja Data: 17.10.2019 11:35 ID:11814
Niestety, przebywa na urlopie zdrowotnym, stąd przerwa w pianiu felietonów. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)