Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
5 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 02.08.2019 11:34

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i wykrakał. Pan Dariusz Urbaski, który opiekuje się parkiem Chopina był uprzejmy skomentować sytuację z wysychającym stawem w tymże. Powiedział, że i owszem, „Mamy zamontowaną pompę z rurą. (..)Do napompowania stawu potrzebne są jednak pozwolenia wodno - prawne, decyzje Wód Polskich.” Pan Urbaski nie wyjaśnił czy zwracał się o takie zezwolenie. Zresztą po co ? Jak wyjaśnił Pan Urbaski : „Liczę więc na to, że niedługo podniesie się stan wód.”.

Pan Dariusz nie dokończył jeszcze udzielać wywiadu, a tu jak lunęło !!! Ulicą 3 Maja popłynęła rzeka, a na Kościuszki zalało piwnice i garaże.

Prorok jaki ?


*

Pan Prezydent postanowił demokratycznie podzielić się władzą z mieszkańcami. Urządził więc plebiscyt. Mieszkańcy mogli sobie wybrać czy chcą , żeby Bulwary Nadwarciańskie nazywały się:

a.       Promenada Staromiejska

b.      Bulwar Piastowski

c.       Bulwar Przemysła II

d.      Bulwar Nadwarciański Przemysła II,  czy wreszcie, oryginalnie,

e.      Bulwar Nadwarciański

Biorący udział w plebiscycie wybrali nazwę Bulwar Nadwarciański, która funkcjonuje już wiele lat.

Sam pomysł z plebiscytem uważam za świetny. Następny proponuję : „ jak nazywać powinien się Prezydent Konina ?”

*

Ciotka Leokadia miała taki głupi zwyczaj, że jak kogoś zapraszała to była w domu. Pan Prezydent zaprosił mieszkańców na uroczystość  upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sam jednak nie przyszedł , co ciotka Leokadia uznała by za niegrzeczność. No ale Ciotka Leokadia była starej daty i kształciła się w przedwojennym gimnazjum żeńskim. A Pan Prezydent jest nowoczesny i nie kształcił się w gimnazjum żeńskim.

*

Ale wydaje się, że Pan Prezydent chce się poprawić. Powiedział, że gdyby, przez przypadek, w Koninie ktoś chciał zorganizować tęczowy Marsz Wolności to on weźmie w nim udział. No i O. K. Tylko, żeby mi znowu nie było obsuwy
*

No , odnotować muszę, że Pan Poseł Zbigniew Dolata jechał w terenie zbudowanym z szybkością 129 kilometrów na godzinę. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Bardzo nieładnie. Ale i tak są środowiska, które żałują, że nie miał 2,6 promila i nie potrącił na pasach staruszki.

*

Pani Miłka Stępień została „zieloną dwójką” na liście KO z Konina. Pani Miłka ma wszystko, aby być zieloną a zwłaszcza, posłanką z Konina. Zna się na Afryce. Studiowała w trybie Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł magistra kulturoznawstwa afrykańskiego, filologii angielskiej oraz tytuł doktora literaturoznawstwa afrykańskiego.  Jest instruktorką na zajęciach zumby. Jeśli chodzi o Konin to : „zawsze uczestniczy w lokalnych inicjatywach czy to sadzenia miejskich sadów czy sprzątania okolicy” . Wolał bym kogoś „od mostów”, no ale jest , jak jest.

*

A propos sprzątania. Pan prezydent nie może liczyć na swoje służby miejskie i o pomoc w sprzątaniu miejskich skwerów i parków poprosił dzieci przebywające na koloniach. Oddać jednak trzeba, że sam, osobiście, wraz z maluchami zbierał śmieci.

Inicjatywa, wiecie prawda słuszna. Jak się dzieci za młodu nauczą, to potem , będąc dajmy na to prezydentem też będą zbierać śmieci.

*

Słyszeliśmy, ale pewnie to się mija z prawdą, że w następnym etapie, Pan Prezydent osobiście, wraz z dziećmi z przedszkola „Puchatek” naprawi wiadukt przy Warszawskiej.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

POmażyć dobra sprawa Data: 02.08.2019 13:53 ID:11584
Ja z uPOrem maniaka wracam do wyborów.POdobno jest wielka draka około miejsc na listach w naszym okręgu.Tak się zastanawiam czy czasem Zbór Pruski nie walczy z Zaborem Ruskim-diabli wiedzą?
Zgryz Data: 04.08.2019 00:00 ID:11587
A propos kandydatury p Miłki to staramy się bardzo, żeby przegrać te wybory. Mamy nadzieję, że PiS będzie nam to życzliwie pamiętało
Józef Data: 04.08.2019 00:46 ID:11588
Pani Miłka została wydelegowana do konkurencyjnego bloku wyborczego przez sam PiS. To taka zręczna zmyłka dla niewtajemniczonych wyborców.... PiS umie wygrywać wybory.
Felek Stankiewicz Data: 04.08.2019 11:51 ID:11589
Niektórzy tu piszący są na kacu, czy po jednym?
ko Data: 05.08.2019 10:07 ID:11591
Inny punkt widzenia ożywcze w jedno wymiarowym Koninie

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)