Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 9
10 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 27.07.2019 08:28

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konińska Lewica pokazała swoje zęby. Sztuczne, bo sztuczne ale pokazała.

Klub Lewicy w Radzie Miasta, mając trzech radnych tak ustawił głosowanie , że otrzymał dla siebie stanowisko Przewodniczącego Rady, a mająca osiem głosów Platforma Obywatelska zrezygnowała nawet z wystawiania swojej kandydatury. Jak do tego doszło?

Kronika jest w posiadaniu „Taśmy znalezionej w silosie”, która wiele wyjaśnia…


*

Taśma znaleziona w silosie

- Widzisz Piotrek…

_ Panie Prezydencie…

- Niech ci będzie, Panie Prezydencie. Więc widzisz Piotrek z kim masz trzymać. Nie słuchałeś starszych to masz. Zdjęli ci Przewodniczącego, nie dali absolutorium. Jeszcze trochę, a Pisiory zaczną swoje uchwały przeprowadzać…

- No a co ja mogę, co ja mogę. My mamy osiem, oni mają osiem i ci, jak tam im, „trzej niezależni”…

- Przepraszam , czy ktoś to nagrywa ?

- He, he,he, wszyscy, to nie wiesz ?

- OK., wracając do sprawy. My ci Pietrek pomożemy…

- Niby, że jak, jak wy raptem trzy głosy macie

- O j Piotrek, ty naiwny jesteś. Myśmy z Józkiem nie takie rzeczy robili

- Niby, że jak …?

- No widzisz, akurat dzisiaj my mamy dajmy na to dwóch, albo trzech radnych. Ale kiedyś to mieliśmy ich prawie wszystkich. Czyli co ? Odwrócić trzeba wiecie prawda, tą niekorzystną tendencję.

- Ale jak ?

- Niech cię Pietrek głowa nie boli. Ty tylko przestań latać i wywalać z spółek miejskich naszych sprawdzonych towarzyszy, a resztę już załatwimy. No i jeszcze, oczywiście Przewodniczący będzie nasz.

- Jak „wasz”.

- Wolisz Pisiora?

- No nie…., ale

- Żadne ale. No i jeszcze jedno. Temu radnemu Obrotowemu trzeba zrobić transfer. Proponuję, żeby mu

(Tu taśma się niestety urwała)

*

No ale mieliśmy mówić o Sesji. Pojawił się nowy precedens. Radny PiS, ten sam co dwie Sesje wcześniej wieszczył „ Koniec czerwonej zarazy w Koninie” zapytał Pana Prezydenta : ” jaką posadę otrzymał Radny Nowak?”

Pan prezydent odpowiedział, że wyczuwa w pytaniu uszczypliwość, więc nie będzie odpowiadał”.

Wydaje się, że wymaga ta sytuacja zmiany Statutu Rady. Należy wprowadzić zapis: „ Prezydent Miasta odpowiada na interpelacje i zapytania radnych, pod warunkiem, że nie są uszczypliwe”.

*

Radni tak się przejęli wyborami nowego Przewodniczącego, że nie zapytali o : wyschnięty staw w parku, decyzję Ministra w sprawie utrzymania zabytkowego charakteru kamienicy Essowej, jakie są kompetencje zastępcy Prezydenta, który twierdził, że zabraknie 600 miejsc w szkołach średnich a zostało sporo wolnych, co, 2 lata po wyburzeniu dzieje się w sprawie Domu Talmudycznego, z jakich ważnych powodów, pierwszy raz od 1993 roku miasto nie obchodziło rocznicy stracenia O. Maksymiliana Tarejwy itp. No chyba, że tez uznali, że są to pytania uszczypliwe.

*

W związku z powyższym jest taka „pomysła”. Ponieważ ułożyło się tak, że o wszystkich sprawach decyduje w Radzie jeden głos, czyli jeden radny ( proporcje 12: 11) może można by zrobić tak, że Rada składa się z jednego radnego. Nic to nie zmieni, a jaka oszczędność !

*

A poza tym prom w Biechowach jeszcze pływa

Do usłyszenia zatem za tydzień

Adam Zagórski

653 Data: 27.07.2019 14:17 ID:11545
Właściwie to p.Zawilski mógłby być i Prezydentem i Przewodniczącym. A jakie oszczędności. Poradziłby sobie, w końcu ma doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami. Po za tym gdyby był sam, to nikt by na niego nie wywierał nacisków politycznych, więc byłby naprawdę niezależny.
wkurzony_koniniak Data: 27.07.2019 14:54 ID:11546
Chyba trzeba zacząć reklamować ten portal bo lm.pl to już prawa ręka Platformy i cenzura wypowiedzi totalne barachło. Niedługo będziemy zdychać w tym mieście i to tak by możnym władcom nie przeszkadzać... W koninie brakuje WOLNYCH nie ubabranych w gunie mediów. Rozwińcie ten portal. Precz z LM-em i ich poplecznikami
mech Data: 27.07.2019 15:00 ID:11547
A i żeby mi tu Zmieniamy Konin w postaci Kruczkowskiego / Koźlarka oczu nie wybiło. Bo będziecie tacy sami jak LM...
obserwator Data: 27.07.2019 17:10 ID:11548
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ SAMO ŻYCIE DYKTUJE JAK ŻYĆ W KONINIE - BRAWO DLA AUTORA !!!!!!!!!!!!!!!
Elo Data: 28.07.2019 01:23 ID:11551
Dzięki za dobry tekst.
zawiadowca Data: 28.07.2019 01:49 ID:11552
Może by rzeczywiście autor Adam Zagórski, założył jakieś niezależne media w Koninie ? Przecież ten LM zszedł całkowicie na psy. Szkoda tam nawet zaglądać.
Buratino Data: 29.07.2019 17:48 ID:11561
Ja jestem za pogrzebaniem portalu LM. Pokazują zupełne pierdoły nieistotne dla mieszkańców wylansowali Zmieniamy Konin który przyczynił się do wygranej PO bo katola nie poparli bo LPG plus nie popiera. No i dalej mamy k. mać Upadającą Wioskę .. bo rząd który wygra kolejne wybory był atakowanie prze KOD-ziarzy z Konina. Gdzie tu sens to jakaś paranoja!!! Oczywiście stołek dyrektora dla lidera ZM się znalazł więc z Jego perspektywy miasto rozwija się wyśmienicie... Zobaczymy czy tu też będą lansowani...

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)