Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 2
5 3

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 14.06.2019 11:18

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Prezydent dał czas radnym. Prezydent stwierdził, że: „ dużo wysiłku musi poświęcać, żeby pewne projekty uchwał przechodziły”.

Nie chcę mówić - dodał Prezydent - że w radzie miasta trudno się współpracuje z powodu niewiedzy radnych, być może rzeczywiście jest to trochę brak doświadczenia w funkcjonowaniu w strukturach miasta. Dlatego tak jak radni dają mi pewien czas, żeby zapoznać się z miastem, tak i ja daję ten czas, żeby radni poznali jak to jest być radnym.

Jak to mówił Towarzysz Jaroszewicz : „ No cóż, takie mamy społeczeństwo i z takim musimy pracować”.


*

Bym przeoczył. Radni dają Panu Prezydentowi : „ pewien czas, żeby zapoznał się z miastem”. Pan Prezydent zapoznawał się z miastem przez trzy kadencje, no ale niektórzy potrzebują więcej czasu…

*

Z okazji hucznie obchodzonej rocznicy „ częściowo wolnych” Pani Janina Jagodzińska popatrzyła na „wasze młode twarze”.- „  Należę do tego pokolenia, które tej historii nie musi się uczyć. - powiedziała Pani Jagodzińska -  Ja ją pamiętam, bo ją tworzyłam. Weszłam do polityki, do życia po okresie hibernacji z czasów PRL-u właśnie dla Tadeusza Mazowieckiego. Miałam to szczęście, że poznałam go osobiście”.

My nie mieliśmy tyle szczęścia i nie poznaliśmy Pani Janiny Jagodzińskiej osobiście. Nie bardzo wiemy kim jest, ale na pewno to bardzo skromna osoba.

*

Czasami czegoś nie wiemy ( jak widać). Nie wiemy czy Prezydent Piotr Korytkowski wrócił z Chin. No ale jakie to ma znaczenie ?

*

Nad miastem czuwa prawdziwa armia urzędników i pracowników spółek miejskich. Jak obliczono dokładnie , jest ich … 4,5 tysiąca. To więcej niż obiecał przysłać Prezydent USA do obrony „flanki wschodniej”. Ta ekipa nie jest tak wcale liczna bo nie mogła sama poradzić sobie w największe upały z puszczeniem wody w 2 ( słownie dwóch) „kurtynach wodnych”, a jak dołożyła dwie następne to w całym mieście zabrakło wody. No to może niech Prezydent jednak wróci ?

*

Nie ruszam się poza Konin, bo nie ma takiej potrzeby, ale do Rychwała i owszem. Pan Burmistrz Stefan Dziamara powiedział o zasługach ludzi, którzy intensywnie pracowali nad wejściem do Unii Europejskiej. Potem wręczył Leszkowi Millerowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rychwała.

Na zakończenie wspólnie posadzili dwa palanty, przepraszam, platany. No a mówi się, że : „ w Rychwale wcale…”.

*

No i z ostatniej prawie chwili. Pan Prezydent Miasta Konina powiedział, że będzie popierał wszystkich tych, którzy chcą zmiany obecnego Rządu. Bardzo się cieszymy. No, nie z tego obalania, ale z zerwania z fikcją „apolitycznego” prezydenta, burmistrza, wójta. Jest to nowość, bo poprzednik Pana Korytkowskiego to się nawet z SLD zwolnił na kolejną kadencję, tylko składki płacił, bo mu było żal i Dziamara mu kazał. A teraz jedno jest jasne i nie trzeba udawać.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

JA Data: 14.06.2019 11:39 ID:11363
To tak samo jak z portalami informacyjnymi niby apolityczne, a skłonności ku rządzącym są wielkie pozdrawiam konin24info.
KońWszechpolski Data: 16.06.2019 13:45 ID:11370
Tak, tak najbardziej apolityczne to są media publiczne (TVP, Polskie Radio) oraz TVTrwam i RadioMaryja. Koń by się uśmiał
TVNu nu nu! Data: 16.06.2019 18:38 ID:11371
Najbardziej aPOlityczne są POlsko języczne media głównego ścieku udające media polskie .POdające całą prawdę całą dobę w/g wskazań makreli.
M&W Data: 17.06.2019 21:02 ID:11374
Obawiam się, że ten pismak ( trudno mi znaleźć odpowiednio uwłaczające słowo) będzie jeszcze długo drukowany.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)