Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 01.06.2019 12:32

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

4 czerwca 2019 roku. Konin. Wreszcie przełom. Do miasta przybył sędzia Tuleja nauczyć nas Demokracji.

Bo wolność – to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia
Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja

Wolność to skrzypce z których dźwięków cud
Potrafi wyczarować mistrza trud
Lecz kiedy zagra na nich słaby gracz
To słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz

( Marek Grechuta)


*

To ważne. Z rzeczy mniej ważnych, odbyło się kolejne posiedzenie sesyjne Rady Miasta Konina. Radni mieli tam o coś pretensje do Pana Prezydenta i bardzo nietaktownie , aż trzy razy, wspominali , że „ za Prezydenta Nowickiego jakoś pieniądze były.”

Mnie te pretensje dziwią, bo przecież to nie Prezydent Korytkowski obiecywał, że „ będzie wszystkiego więcej” . Prezydent Korytkowski obiecywał… o cholera, zapomniałem co…

*

Pan prezydent Korytkowski był uprzejmy podzielić się z Radnymi spostrzeżeniem, że : „ Odkrywamy wielkie problemy z infrastrukturą mostową”. Po trzech kadencjach w Radzie Miasta? Odkrywamy ?

*

Radny Janusz Zawilski zapytał ( czym zyskał moją ogromną sympatię) co z kolejnymi rozwalającymi się kamieniczkami przy ulicy Urbanowskiej i na Placu Zamkowym.

Pan Prezydent odpowiedział bardzo konkretnie, że „ nie ma nikt pomysłu jak ten problem rozwiązać” . Przekonany jestem, że wszyscy ci, którzy głosowali na Pana Prezydenta wierzą, że głosowali dlatego iż ma Pan jakieś pomysły.

*

Jest za to kilka pomysłów, jak rozwiązać w mieście Koninie problem braku miejsc parkingowych. Jeden, rozwiązany przy poparciu 13 radnych, sprzeciwie 9 i jednym „wstrzymasie” to  podniesienie opłat parkingowych. Innym rozwiązaniem, jak stwierdził Pan Prezydent, jest by mieszkańcy „ przesiedli się na rowery i komunikację miejską”. Były również , ze strony radnych, takie niedorzeczne pomysły, jak budowa nowych parkingów, ale jakoś „ się nie przyjęły”.

*

Dyskutowano też o dworcu PKP. Pan Prezydent wyjaśnił, że brak dworca to nie jest wina wykonawcy ani tym bardziej źle podpisanej przez Miasto umowy, lecz spółki PKP, która jest spółką państwową - czytaj Pisowską.

*

Ta sama wredna agentura wiadomej partii zamknęła przejazd przy ulicy Okólnej. Ponoć na rok. Możemy różnym wykonawcom i władzom przekazać bezpłatnie listę ulic, jakie należy zamknąć, żeby Konin ostatecznie odciąć od reszty Polski. Nie zostało tak dużo.

*

Będzie wtedy można spokojnie spacerować wokół Słupa Milowego trwale zardzewiałą ścieżką Kruppa. Żarty żartami, ale jest sukces. Roboty trwają.

*

Podczas Dni Dziecka Prezydent Korytkowski wygłosi w amfiteatrze , w Parku Chopina, przemówienie, w którym przedstawi swoją wizję przyszłości miasta. Ma to być: „Zdrowe miasto pełne zieleni, terenów rekreacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Takie, w którym każdy czuje się jak u siebie, chce w nim zostać, żyć i rozwijać się.” Jesteśmy za. W razie czego znamy jeszcze kilka przymiotników.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

moherka lajt Data: 01.06.2019 15:10 ID:11309
Czy radny Zawilski interesował się zabytkami przez wiele poprzednich kadencji?
niedobry demokrata Data: 01.06.2019 16:58 ID:11311
Prezydent obiecał wodór w dolinie. Czy jakoś tak...
Tylkoprawdajestciekawa Data: 01.06.2019 19:03 ID:11312
Król jest nagi a koryto jest puste.
kolo Data: 02.06.2019 10:43 ID:11313
To wiceprezydent Nowak dał twarz sędziego Tuleji konińskim obchodom? W Koninie powinny mieć twarz Ryszarda Stachowiaka przewodniczącego regionalnej Solidarności, powinny łączyć mieszkańców miasta, a nie dzielić Stracona okazja na współpracę ponad podziałami.A jest i będzie naszemu miastu bardzo potrzebna!
465 Data: 02.06.2019 13:16 ID:11314
Spacerować z trwale zardzewiałym Sędzią Tuleją ścieżką Kruppa ? Czy jakoś tak. Nie absolutnie mi to nie odpowiada, Sorry wysiadam.
td Data: 02.06.2019 13:25 ID:11315
Panowie co jest grane - to na pewno nie jest z postać Gary'ego Coopera ze słynnego plakatu, Trochę przypomina p.p. Tomasza N. - ale nie mam pewności. Czy to miał być żart? mam mieszane uczucia - jakoś mnie nie śmieszy - raczej odbieram jako smutną alegorię.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)