Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 2
3 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 24.05.2019 09:48

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Ponieważ amfiteatr „ na skarpie” ostatecznie się zdekapitalizował ( „ się” to nie jest precyzyjne określenie - do jego obecnego stanu doprowadziły kolejne kadencje konińskiej „lewicy”) tegoroczny, międzynarodowy Festiwal  Piosenki i Tańca odbędzie się na Placu Wolności.

Powstanie tu ogromna scena oraz tymczasowa, amfiteatralna widownia na 3 600 osób. Koszty budowy tego jednorazowego obiektu wyniosą 1 milion 700 tysięcy złotych co daje kłam twierdzeniom różnych malkontentów, że Koninowi na wszystko brakuje pieniędzy.


*

Władze miasta i Komitet Organizacyjny przewidzieli, że wspomniani malkontenci uważać mogą, że kilkudniowe zablokowanie Placu Wolności i okolicznych ulic, przy jednoczesnym ograniczeniu ruchu na moście przez Wartę i zamknięciu ulicy Staszica doprowadzić może do komunikacyjnego paraliżu miasta.

Szefowa tego cyrku i jednocześnie Pani Dyrektor KDK Elżbieta Miętkiewska zapowiedziała iż : „chce uspokoić mieszkańców Konina, że festiwal nie będzie dla nich wielką uciążliwością jeśli chodzi o organizację ruchu.”

Trzymamy za słowo, proszę jednak uściślić zwrot „ wielka uciążliwość”.

*

Dla przypomnienia. Gwarantem przejezdności Konina jest ta sama Pani, która rok temu gwarantowała, że w amfiteatrze wyłączone zostanie „ jedynie” 400 miejsc, a nie 800 , jak się okazało.

No cóż, do trzech razy sztuka.

*

Pani Dyrektor Miętkiewska zapowiada, że Plac Wolności zostanie pięknie oświetlony i : „Spotkamy się w całkiem innych realiach Starówki.”

*

A propos „realiów Starówki”. Żeby nie było na mnie, proponuję przed koncertem sprawdzić co się kryje pod wielkim banerem maskującym na kamienicy obok Urzędu. Żeby, tak jak na Staszica, w czasie występów, nie spadła jakaś część wstydliwie ukrywanej ruiny.

*

Pan Prezydent Piotr Korytkowski to ma zdrowie. Ledwie przeprowadzi przy pomocy wybranych prelegentów szkolenie partyjne na temat pierwszych, częściowo wolnych wyborów to zaraz musi otworzyć Festiwal. Tylko co pogratuluje wykonawcom i już leci na tydzień do Japonii. Jak wróci to ma spotkać się z mieszkańcami Konina. Jest to trzeci termin, ale wiadomo…

Spotkanie odbyć się ma podobno w Łężynie. Dlaczego w Łężynie? Jest dużo miejsca, a Biuro Pana Prezydenta spodziewa się tłumów.
*

Ze źródeł dobrze poinformowanych dowiadujemy się, że na spotkanie Komitetu Honorowego Obchodów Rocznicy Pierwszych Częściowo Wolnych Wyborów przyszły cztery osoby. Nie dość, że przyszły to się jeszcze pokłóciły, naobrażały i poszły do domu. Takie sytuacje omówi wkrótce sędzia Tuleja w Akademii Demokracji.

*

Ułożyłem sobie różne hasła wyborcze, jak na przykład : „ Oczytany, bardzo męski to profesor Krasnodębski”. „ W komunistach radość wzbiera, znów głosują na Milera”, „ Od Konina, aż do Płocka wybierana jest Lichocka”, „ Kandydatka całkiem nowa, była premier Kopaczowa” itd., itd. Okazuje się, że już od północy nie mogę mówić swoich rymowanek bo cisza jest wyborcza. Szkoda bo mam jeszcze kilka… Na wszelki wypadek proszę nie czytać po północy. Proszę…

*.

To może chociaż dowcip ?

„ W Wąchocku, jak sołtys zawołał : „ Chłopy do urny !” , to się tylko dwóch zmieściło…

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Kandydatka PO-KO Data: 24.05.2019 15:52 ID:11281
PO dywanach z.....a kopie na metr u Moskala,szybka zwinna lica blade a na imię nosi szpadel.
Organizatorzy 40. MDFPiT Data: 24.05.2019 16:10 ID:11282
W odniesieniu do słów redaktora Adama Zagorskiego zamieszczonych w felietonie, chcielibyśmy podkreślić, że wspomniana przez pana kwota miliona siedmiuset tysięcy złotych, nie dotyczy organizacji koncertu na konińskiej starówce lecz całego pięciodniowego Festiwalu z liczbą uczestników 2500 oraz towarzyszących mu imprezom i atrakcjom. Wspomniana przez pana dyrektor KDK Elzbieta Miętkiewska-Markiewicz mówiła o tym na konferencji prasowej, na której nie było przedstawiciela państwa redakcji. Co do utrudnień w ruchu spowodowanych w związku z koncertem informujemy, że plan zamknięcie ulic sporządzono w porozumieniu z Policją, Zarządem Dróg Miejskich oraz Strażą Miejską. O utrudnieniach poinformowani zostali mieszkańcy Starówki. Jako organizatorzy Festiwalu, największego tego typu wydarzenia w...
Organizatorzy 40. MDFPiT Data: 24.05.2019 16:59 ID:11283
... w Europie, w imieniu swoim, dzieci, młodzieży oraz gości Festiwalu, chcemy także poinformować pana redaktora, że nazwanie przez pana Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca ,,cyrkiem” nie przystoi tak szanowanej redakcji, która jest partnerem medialnym wydarzenia. Biuro 40. MDFPiT w Koninie
999 Data: 24.05.2019 21:55 ID:11284
Lepiej w kiblu spotkać Konia, niż głosować na Biedronia.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)