Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 18.05.2019 13:06

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin miastem rozjazdów. Nie, nie, nie chodzi mi o nowy rozjazd przy Kolskiej czy też przy Kleczewskiej.  Po prostu wszyscy się rozjechali.

Delegacja Urzędu miasta pojechała do Dubaju czy też innych Beduinów. Podobno zachęcali szejków do  zrobienia z wyspy Pociejewo wyspy szczęśliwości . Okazało się, że szejkom nie jest wszystko jedno czy z odwiertu leci ropa czy woda. Ale podobno mogą dostarczyć piasek na pociejewskie plaże.


*

Rozjechał się też Poseł Tomasz Nowak. Najpierw ( co mu się chwali) wpadł na chwilę do Konina. W Koninie zebrał „Dwudziestu Gniewnych” i pojechali do Warszawy. Z tego co zrozumiałem z deklaracji , to pojechali po to, żeby „ pokazać siłę ludzi wolnych”. W ramach toczącej się kampanii wyborczej z            czystej życzliwości chciałem podpowiedzieć Panu Posłowi by zorganizował następny wyjazd i pokazał „ siłę ludzi szybkich”.

*

No i najciekawsze. Zgadnijcie gdzie rozjechał się Sam Pan Prezydent ?

Sam Pan Prezydent, w ramach bojkotu sędziego Tulei jako głównej atrakcji konińskich obchodów rocznicy częściowo wolnych wyborów, postanowił wyjechać do Gdańska. Będzie tam maszerował powiewając flagą z herbem miasta. Super, tylko żeby mi flaga wróciła !

*

Z dużym zainteresowaniem spotkała się wiadomość, że tegoroczny” festiwal dziecięcy” z braku zdatnego na ten cel amfiteatru czy stadionu odbędzie się na Placu Wolności. Jak wiadomo przyjedzie telewizja. Jak wiadomo kilka kamieniczek w rynku jest w stanie opłakanym, w tym jedna w tak złym, ze zasłonięta została kilka lat temu banerem z obrazkiem, jak wyglądała kiedyś. Może być obciach z tą telewizją. Można co prawda dogadać się z operatorami, żeby nie pokazywali kamieniczek. Można też zasłonić wszystkie niebieską materią i dzięki zdolnościom techniki, w telewizyjnym obrazie pokazywać na nich jakiś fajny rynek. Na przykład w Mediolanie…

*

Toczą się spekulacje ( jakby chodziło przynajmniej o stanowisko ambasadora w Kuwejcie), kto zostanie następcą Towarzysza Janaska na stanowisku Dyrektora Biblioteki.  Ja zrobiłem taką układankę, że na dyrektora pójdzie Zenona Sroczyńska dyrektor wydziału kultury, na miejsce Pani Zenony pójdzie  jej zastępczyni, a Towarzysz Janasek pójdzie na emeryturę, na pół etatu do „spalarni”.

I było by super, a tu powołali Panią dyrektor Sroczyńską do komisji konkursowej. A jak jest w komisji to nie może kandydować. Chyba…

*

Zmiany, rozjazdy… Są na szczęście w Koninie rzeczy niezmienne. Zamknięta ulica Staszica i Władze Miasta, które nie potrafią poradzić sobie z zabytkową kamienicą i jej tajemniczym właścicielem. Zarywające się mosty, przekładany bez końca termin rozpoczęcia budowy dworca PKP oraz układanie wokół Słupa Milowego „trwale zardzewiałej ścieżki Kruppa”. ( czy tam , za tymi parawanami jeszcze jest Słup?)

Jeden z Czytelników napisał, że tych spraw nie można załatwić bo są dawno „zblatowane”, ktoś, gdzieś , kiedyś wziął kasę i teraz nie sposób być stanowczym.

Fee! Panie Czytelniku, jak można ? Skąd w ogóle taki pomysł ?

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

opserwator Data: 18.05.2019 13:50 ID:11257
Panie Adamie - już dawno ustalono, że naczelnym biblotekarzem Konina ma zostać "Łysy z brodą".
Morzysław Data: 18.05.2019 15:36 ID:11258
Oj nie ładnie nie ładnie Panie Adamie.Jak Pan mógł pominąć jedynej nadającej się na to stanowisko persony która w swoim SV ma jak byk napisane wykształcenie-Bibliotekarz. Nie wiem tylko czy zechce z takim fakultetem przyjąć takie stanowisko?Dodam że kiedyś chciała nawet zdać maturę ale jej przeszło.
Ita Data: 20.05.2019 06:47 ID:11263
Jak będę kiedyś stara, to będę pisała takie beznadziejne felietony. No chyba, że stać mnie będzie na więcej. Tyczasem do usłyszenia (chyba w radiu haha)

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)