Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 2
3 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 06.04.2019 11:27

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Za dawnych czasów było takie powiedzenie, że jeśli da się pod zarząd komunistom Saharę to za kilka lat zabraknie tam piasku. „ Cała prawda całą dobę”. Czerwoni to tacy szkodnicy wbrew swym własnym sloganom mający w nosie publiczny interes. Daleko nie szukając - Konin.

Mieszkańcy tego grodu , z uporem i poświęceniem, a wręcz z jakimś masochistycznym zadowoleniem od kilkudziesięciu lat głosowali na „czerwonych” radnych i „czerwonych” Prezydentów miasta. I było by nadal dobrze, i było by wszystkiego więcej, gdyby jakimś „smykiem” nie wygrał wyborów ktoś inny. Jak to się mówi „ szydło wyszło, a raczej powoli wychodzi, z worka”. Okazało się , że „ więcej” to i owszem jest, ale rdzy w konińskich mostach. Okazuje się, że brakowało 160 tysięcy na remont mostu, ale było 500 tysięcy na zakup ( też zardzewiałej) blachy od Kruppa na ścieżkę obok Milowego Słupa, na rowerowe autostrady, wodotryski i inne cuda wianki.


*

Skoro jesteśmy przy Słupie Milowym. Wykonawca, na zlecenie Władz Miasta, rozebrał ogrodzenie, przejechał się koparką i zasłonił Słup Milowy na kilka tygodni przed ciekawskimi spojrzeniami wysokim płotem. Nie sądzę by to była zwykła głupota. Zapewne jest tego wyższy cel. Ni cholery nie mogę domyśleć się jaki ...

*

No zmieniło się dużo w sprawie kamienicy Pani Esse. Znaczy, w sprawie kamienicy , na razie nic się nie zmieniło, ale zarząd dróg, ulic ,placów i podwórek zdemontował płot utrudniający poruszanie się wokół budynku, a na jego miejsce zainstalował biało - czerwoną taśmę. No przynajmniej jest kolorowo i można powiedzieć : patriotycznie

*

Napisałem , że : „ w sprawie kamienicy Pani Esse na razie nic się nie zmieniło” z naciskiem na „na razie”. Tajemniczy właściciel kamienicy widziany był bowiem ostatnio w towarzystwie Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Roberta Popkowskiego. Panowie rozmawiali ze sobą bardzo życzliwie, no ale to nie jest dowód na nic, gdyż Pan Radny ze wszystkimi rozmawia życzliwie, prawda ?

*

No zaraz po weekendzie mamy strajk. Nawet się cieszę bo popieram Pana Prezydenta, a Pan Prezydent powiedział, że jest po stronie nauczycieli i że da im pieniądze za strajkowanie, a raczej nie da im bo nie może, choć by chciał, ale da dyrektorom, którzy też nie mogą … i tu się zgubiłem. W każdym razie popieram.

*

Budowa nowego dworca, w dziesiątym terminie, rozpocząć się miała w kwietniu. No niby dopiero pierwsza, nomen omen, dekada. Umowa z inwestorem napisana została tak: „ Miasto Konin daje inwestorowi najlepsze działki w mieście, w zamian inwestor, jeśli mu się zechce i w wybranym przez siebie terminie wybuduje dworzec taki, jaki mu się będzie podobał”. Trudno więc mieć pretensje.

*

 

Ostatnio trochę hałasu się narobiło wokół konkursu na nowego dyrektora biblioteki . Konkurs konkursem, ale my już wiemy kto wygra. Nie, nie, nie będzie to wcale Pani Radna Zofia Itman.

*

Tak czy inaczej ma ta biblioteka szczęście do słynnych dyrektorów. Był Bielaj vel Ślezko, był Sobczak Roman. W tym kontekście nawet szkoda trochę Pana Instruktora Henryka Janaska, który wybrał się na emeryturę. No ale jakiś etacik w spalarni się chyba znajdzie.

 

No i to by było na tyle

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)