Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 23.02.2019 12:21

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Mówi się, ze na najbliższej sesji Rady Miasta złożony zostanie wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady. Wniosek ma związek z szeroko opisywanym, także w Kronice średnio towarzyskiej, zachowaniem Pana Przewodniczącego wobec jednego z radnych oraz mieszkańca Konina, który na Sesji chciał wylać swoje żale.

Myślę, że scenariusz będzie następujący. Pan Przewodniczący przeprosi Radnych za swoją „ niedyspozycję” i obieca, że „ nigdy więcej”. W głosowaniu nad wnioskiem Pana Przewodniczącego, „ jak socjalizmu” bronić będą kluby Sojuszu Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Klub Prawa i Sprawiedliwości będzie „ za i nawet przeciw” i częściowo wstrzyma się od głosu, a częściowo ( wiemy nawet kto) nie przyjdzie na Sesję.

Scenariusz jest dobry… z jednym „ale”. Głosowanie nad wnioskiem jest tajne … Może więc lepiej, na wszelki wypadek, namówić radnych do wycofania wniosku? Przecież bez występów Pana Przewodniczącego obrady nigdy już nie będą takie same.

Zobaczymy…


*

Niektóre media wybrzydzają , że nowy szef „Geotermii w budowie” , a były  Zastępca Prezydenta Józefa Bez Urazy Nowickiego, może, przez przypadek i ewentualnie, nie do końca znać się na geotermii. Zarzut jest co najmniej śmieszny. To tak, jakby wymagać, żeby dyrektor domu kultury znał się na kulturze, dyrektor biblioteki czytał książki a dyrektor sortowni wiedział, że śmieci przed spaleniem trzeba sortować. Śmieszne, prawda ?

*

My w końcu też nie mamy wiedzy, kiedy na ten przykład Pani Sejmikowa Radna odpowie na pytania Urzędu Miasta nie mówiąc już o drobiazgach, co to z tą stacją Orlen przy Hetmańskiej w Poznaniu. Nie mamy wiedzy bo Pani Radna biega między drzewami jak ognia ckm unikając pytań dziennikarzy.  Tak więc powtórzę :  nie mamy wiedzy. Tylko, że my się do tego przyznajemy…

*

Ale mamy przynajmniej wiedzę w sprawie „przeprawy”. Wiedzą tą podzieliła się z nami Prokuratura Okręgowa.

Okazuje się, że Prokuratura dowiedziała się o kłopotach z „przeprawą” od Prezydenta Józefa Bez Urazy Nowickiego, który tuż przed końcem urzędowania był uprzejmy złożyć  zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przeprawą.

Jak Prokuratura już się dowiedziała, to wszczęła postępowanie. Na razie jest podejrzenie poświadczenia nieprawdy w kwestii iniekcji „kabli naprężających” w celu uzyskania korzyści majątkowych co sprowadziło bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy budowlanej.

Jak się dowiadujemy zarzuty mogą być postawione kilkunastu osobom, a śledztwo ma charakter rozwojowy.

*

„ Ale jaja, ale jaja! ” - że zacytuję klasyka gatunku. Ktoś napisał anonim, że źle się dzieje w spalarni śmieci ( naukowo zwanej jakoś inaczej). Spalarnia się oburzyła i ustami Dyrektora Jana Skalskiego zapowiedziała pościg za anonimem. W pościgu wsparł Dyrektora sam Prezydent oświadczając publicznie, że Spalarnia jest cacy a nawet jeszcze bardziej.

Anonim, zamiast się wystraszyć zamieścił w mediach społecznościowych film, który ma potwierdzać jego słowa. Film nie jest tej klasy co „Zimna wojna”, ale może zainteresować … czy ja wiem kogo ?

Czekamy z niecierpliwością na ripostę.

*

A propos czekania. Na zapowiadanej w ubiegłym tygodniu konferencji prasowej w Prokuraturze nie dowiedzieliśmy się nic w sprawie „domu talmudycznego” i „ kamienicy Pani Esse”. Ale nie jest źle !

Otrzymaliśmy publiczne zapewnienie, że się dowiemy

A więc do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

95 E Data: 23.02.2019 17:16 ID:11036
Pani sejmikowa zwana szejkową naftową jest krystalicznie czysta i dlatego nic nie mówi .Bo i po co skoro wszyscy wiedzą jak jest,tylko organy nic nie zauważają-NIE BO NIE.
pol Data: 23.02.2019 22:12 ID:11037
CBA nie rychliwe, ale sprawiedliwe?
zielonm do góry Data: 26.02.2019 11:13 ID:11041
w sprawie spalani szykuje się niezła afera, mamy tam jak wynika z materiałów filmowych do czynienia z nadużyciami w kilku polach: 1. Płacimy za sortowane, a jak wynika ze zdjęć robimy to zupełnie niepotrzebnie. 2. Do gleby idą rzeczy które powinny być spalone. 3. Aż strach pomyśleć co w takim razie idzie do spalenia, chyba że jest to celowa polityka oszczędzania instalacji i do spalenia idzie tylko papier i drewno. Chętnie bym obejrzał rzetelny program wyjaśniający te wszystkie kwestie, Ale zapowiada się że nakręci go dopiero CBA, bo lokalni dziennikarze zwani ostatnio "kieszonkowymi" nie kwapią się do pracy. A warto się tym zająć bo ktoś nas okrada i ktoś nas truje.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)