Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 16.02.2019 14:03

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Seniorzy wystąpili dla miasta. Sala KDK była pełna, więc zapewne , nie chcąc zajmować innym miejsca, nie zjawił się nikt z trzech prezydentów nie mówiąc już o Panu Przewodniczącym.

Koncert skoncentrował się zatem na powitaniu Posła Nowaka, który długo kłaniał się publiczności, a po koncercie, żwawo i z wprawą, wskoczył na scenę by jeszcze raz ukłonić się publiczności i zaproponować, by kolejny koncert zorganizować jednak bliżej wyborów.


*

Koncert był naprawdę sympatyczny. Nic dziwnego, że po zakończeniu występów chórów i solistów seniorów pracownicy KDK serdecznie dziękowali Pani Dyrektor KDK. Że pozwoliła im koncert zorganizować ?

*

Dziękowali z wdzięczności zatem, bo chyba nie ze strachu. Co prawda Pani Dyrektor karci swoich pracowników za przewinę zapomnienia, ale naganę udziela tylko ustnie, więc  tak jakby nie było…

*

Władze miasta Konina, które tak ochotnie organizują i obchodzą kolejne rocznice wkroczenia do miasta Czerwonej Armii ani się nie zakrztusiły na temat 77 rocznicy Utworzenia Armii Krajowej. Władze w tym czasie były zajęte bo tańczyły na Placu Wolności przeciwko przemocy. Wystarczyło dopisać : „ Przeciwko przemocy wobec AK” i wilk by był syty i owca cała….

*

W jednym z filmów Barei pada pytanie : - „Kim jest Pani mąż z zawodu ?

- „Dyrektorem” - odpowiada żona

Przypomnienie tej filmowej scenki nie ma nic wspólnego z objęciem przez Pana Wiceprezydenta Lorka dyrektorskiej funkcji w geotermii 2. Pana Zastępcę Prezydenta Nowickiego bardzo lubimy, a scenka tak nam się przypomniała . Po prostu.

*

Że znów się posłużę cytatem: „ Jenerale! Długo Litwa nasza czekała…” No i się doczekaliśmy. Jest termin!  3 marca zacznie się kolejna naprawa najsłynniejszych w Polsce kabli sprężających na „Przeprawie”. „ Przeprawa” piszę w cudzysłowie , bo nie do końca wiadomo co to jest.

*

Rzecznik Praw Obywatelskich nie przyjedzie w przewidzianym terminie do Konina na dyskusję o Konstytucji. Ojejku ! Jaka szkoda. A takie ładne zaproszenia wydrukowaliśmy na koszt podatnika…

*

Jak już wspominałem w poprzedniej Kronice, w przyszłym tygodniu Prokuratura organizuje konferencję prasową. Szanowna Prokuraturo, tylko żeby nie było o bezpłatnych poradach i pokrzywdzonych przez przestępstwa. To znaczy może być, ale proszę , w imieniu swoim i mniemam, że też w imieniu koleżanek, przygotować kilka konkretnych zdań na temat: czy toczy się postępowanie w sprawie aktualnego stanu „Przeprawy”, jakim cudem doszło do wydania zezwolenia na rozebranie synagogi, co z nielegalnym składowiskiem odpadów w Marantowie, Depauli i Przyjmie , kto odpowiada, bo chyba ktoś musi, za rozwalenie się Amfiteatru na Skarpie itp. Po prostu będziemy wdzięczni…

*

A propos : „ wdzięczni”. Taki mi się pojawił ciąg myślowy. Córką Państwa Wdzięcznych ze Staszica była Pani Perathoner . Pani Perathoner była nauczycielką i piszącą pod pseudonimem pisarką znaną jako Weneda. Pani Perathoner podarowała przed śmiercią miastu swój dom z ogrodem . Konkretnie dar ten otrzymała Biblioteka. Mijają lata dom porzucony stoi i niszczeje. Czy Pan Dyrektor biblioteki ma jakąś koncepcję. W ogóle czy ma ?

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

kto pyta nie błądzi Data: 16.02.2019 15:35 ID:11002
Dodam pytanie o stację paliw która to niby zwie się ORLEN a podobno MAX IT.Warto sprawdzić która nazwa jest prawdziwa.Stacja jest w Poznaniu na ul.Hetmańskiej czy na ul. Błaszaka 2 w Koninie?
pol Data: 16.02.2019 20:16 ID:11003
Stacja w Poznaniu spółka w Koninie na Błaszaka.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)