Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 10
10 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 09.02.2019 12:32

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Wśród sprawozdań z ubiegłotygodniowej Sesji Rady Miasta  umknęło,  na skutek efektownego acz niegrzecznego ataku Przewodniczącego Rady na jednego z radnych, niezwykle ważne oświadczenie.

Otóż ,podczas dyskusji na temat zezwolenia na handel zwierzętami gospodarskimi na giełdzie, Przewodniczący Steinke Wiesław zaniepokoił się , że zwierzęta pędzone będą ulicami Konina. Taka wizja z pierwszej połowy ubiegłego wieku świadczy, że Pan Przewodniczący wtedy właśnie był ostatni raz na wsi. Zresztą nie jest to zarzut bo Pan Przewodniczący jest Przewodniczącym Rady Miasta a nie jakiejś gminy. Ale nie o to chodzi.

Pan Przewodniczący Steinke Wiesław oświadczył publicznie:  „ może się na tym nie znam”.

My wiemy, że to taka kokieterie. Przecież wiadomo, że Pan Przewodniczący zna się na wszystkim. ( I proszę pamiętać, że to napisaliśmy).


*

Teraz wiadomości, które nikogo nie interesują. Po pierwsze , następne dwa „kable naprężające” są do wymiany, po drugie trzeba było zabrać 13 milionów z przebudowy rozjazdów na ulicy Wyzwolenia, żeby zacząć budowę Kleczewskiej. Po trzecie, po raz trzeci wystawiono na sprzedaż Hotel Konin, ale nikt nie chce kupić.

Z wiadomości pozytywnych jest ta , że zainstalowano poręcz przy wejściu do tunelu dworcowego. No, powiało optymizmem.

*

Tymczasem życie towarzyskie toczy się wokół Radnej Sejmikowej , Pani Zofii Itman. Ponieważ Pani Zofia biega zygzakiem i omija zręcznie zaczajonych dziennikarzy i urzędników miejskich pojawia się w tak zwanej sieci coraz więcej pytań bez odpowiedzi. Większość dotyczy tej stacji w Poznaniu , a konkretnie zasad na jakich została - no właśnie co? - przydzielona, wydzierżawiona, sprzedana, podarowana Pani Radnej. Nikt jakoś nie wymyślił, że Pani Radna „robi” tam „na kasie”.

*

Pani Zofia nie odpowiedziała też na pismo wystosowane do Niej przez Urząd Miasta w sprawie zarejestrowania własnej działalności gospodarczej w pomieszczeniu wynajętym od miasta na „ cele społeczne”. Tu pojawiła się złośliwa sugestia, że Pani Radna może nie potrafi odpisać. Kłębią się bowiem zgadywanki na temat wykształcenia posiadanego przez Panią Zofię. Wszelkie rozważania kończą się gdzieś przed maturą.

*

Ludzie jednak są złośliwi. Przecież do siedzenia „ na kasie” w stacji benzynowej nie potrzeba od razu jakiś matur i studiów.

*

No i najważniejsze ! Prokuratura Okręgowa w Koninie zwołała konferencję prasową. Przekonany jestem głęboko, że chcą nas poinformować o wynikach śledztwa w sprawie bezprawnego wyburzenia synagogi. Z góry dziękujemy .

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

TW cała familia Data: 09.02.2019 14:15 ID:10992
Mam pytanie czy w koninie jest prokuratura i czy czyta te felietony??????????????Jeżeli by przypadkiem była to czy sprawa opisywana cyklicznie dotycząca tej pani nie jest warta analizy prawnej??????????????????????No chyba że nie bo nie.
koninianin Data: 09.02.2019 23:04 ID:10993
A poseł Witold Czarnecki uważa takie praktyki za etyczne i nie zgłasza żadnych zastrzeżeń? A członkowie konińskiego PIS i klubów Gazety Polskiej też solidaryzują się z postępowaniem radnej Itman? Bez złudzeń, jej postępowanie obciąża też WAS wszystkich.Nie macie również prawa stawiania podobnych zarzutów przeciwnikom politycznym skoro przyzwalacie na takie praktyki w waszym gronie! Czy nie dostrzegacie jak bardzo się do nich upodabniacie!
Matilan Data: 14.02.2019 22:59 ID:10998
Ciągłe trzymanie tematu tej rudery zw. synagogą to już przesada. Jakby żydy chciały, to by jej nie sprzedały. Kropka.
Jan Data: 15.02.2019 13:30 ID:11000
Matilan - prawdziwy tolerancyjny Polak - patriota, gdyby w Izraelu albo w Niemczech ktoś o nas napisał "polaczki", to zaraz by się śmiertelnie obraził, ale on (przecież nie antysemita może "żydki" pisać bo on katolik.
Franek Data: 16.03.2019 23:33 ID:11093
Dlaczego Pani Itman ma tłumaczyć na jakich zasadach została jej - przydzielona, wydzierżawiona, sprzedana, podarowana stacja benzynowa w Poznaniu. To jej prywatny biznes. Nikomu nic do tego jeśli oczywiście jest to zgodne z prawem. Firma Max-It Zofia Itman zarejestrowana jest pod adresem Żwirki i Wigury 3, Konin, i figuruje w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod numerem: 6651755990. Jeśli coś nie jest OK - od sprawdzenia są odpowiednie służby. Nie dziennikarze. Jeśli lokal w którym zarejestrowana jest działalność należy do miasta i oddany był w najem na inne cele - niech miasto to wyjaśni - rozwiąże umowę lub pobierze stosowną opłatę, nałoży karę. Ale popwanie na Panią Itman z tego powodu - nie rozumiem .
@Franek Data: 18.03.2019 23:02 ID:11098
Pani Itman jest osobą publiczną, politykiem rządzącej partii i jej związki biznesowe z koncernem kontrolowanym przez państwo powinny być całkowicie transparentne,Proste prawda?
Franek Data: 19.03.2019 07:59 ID:11099
Proszę wskazać dlaczego związki Pani Itman z Orlenem są nie transparentne ?? Działalność gospodarcza jest zarejestrowana, podatki kontroluje Urząd Skarbowy. Prowadzenie stacji odbywa się na podstawie zawartej umowy. Umowa objęta jest tajemnicą handlową. Czy transparentność to prawo do zaglądania do cudzej kieszeni tylko dlatego, że ktoś jest osobą publiczną ?? Jeśli Panią Itman jako radną sejmiku obowiązuje składanie oświadczeń majątkowych - jest ono dostępne w internecie. Jeśli ktokolwiek uważa, że następuje jakieś łamanie prawa - telefon 48 63 243 75 10 do konińskiej prokuratury. Proste ?
@Franek Data: 20.03.2019 10:45 ID:11100
Politycy prowadzący biznes z firmą państwową, ze względu na niestandardowe możliwości i pokusy muszą liczyć się z dużą podejrzliwością co do ich uczciwości, a treść zawartej umowy nie jest znana..

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)