Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.02.2019 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 09.02.2019 12:32 (11 dni temu)

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Wśród sprawozdań z ubiegłotygodniowej Sesji Rady Miasta  umknęło,  na skutek efektownego acz niegrzecznego ataku Przewodniczącego Rady na jednego z radnych, niezwykle ważne oświadczenie.

Otóż ,podczas dyskusji na temat zezwolenia na handel zwierzętami gospodarskimi na giełdzie, Przewodniczący Steinke Wiesław zaniepokoił się , że zwierzęta pędzone będą ulicami Konina. Taka wizja z pierwszej połowy ubiegłego wieku świadczy, że Pan Przewodniczący wtedy właśnie był ostatni raz na wsi. Zresztą nie jest to zarzut bo Pan Przewodniczący jest Przewodniczącym Rady Miasta a nie jakiejś gminy. Ale nie o to chodzi.

Pan Przewodniczący Steinke Wiesław oświadczył publicznie:  „ może się na tym nie znam”.

My wiemy, że to taka kokieterie. Przecież wiadomo, że Pan Przewodniczący zna się na wszystkim. ( I proszę pamiętać, że to napisaliśmy).


*

Teraz wiadomości, które nikogo nie interesują. Po pierwsze , następne dwa „kable naprężające” są do wymiany, po drugie trzeba było zabrać 13 milionów z przebudowy rozjazdów na ulicy Wyzwolenia, żeby zacząć budowę Kleczewskiej. Po trzecie, po raz trzeci wystawiono na sprzedaż Hotel Konin, ale nikt nie chce kupić.

Z wiadomości pozytywnych jest ta , że zainstalowano poręcz przy wejściu do tunelu dworcowego. No, powiało optymizmem.

*

Tymczasem życie towarzyskie toczy się wokół Radnej Sejmikowej , Pani Zofii Itman. Ponieważ Pani Zofia biega zygzakiem i omija zręcznie zaczajonych dziennikarzy i urzędników miejskich pojawia się w tak zwanej sieci coraz więcej pytań bez odpowiedzi. Większość dotyczy tej stacji w Poznaniu , a konkretnie zasad na jakich została - no właśnie co? - przydzielona, wydzierżawiona, sprzedana, podarowana Pani Radnej. Nikt jakoś nie wymyślił, że Pani Radna „robi” tam „na kasie”.

*

Pani Zofia nie odpowiedziała też na pismo wystosowane do Niej przez Urząd Miasta w sprawie zarejestrowania własnej działalności gospodarczej w pomieszczeniu wynajętym od miasta na „ cele społeczne”. Tu pojawiła się złośliwa sugestia, że Pani Radna może nie potrafi odpisać. Kłębią się bowiem zgadywanki na temat wykształcenia posiadanego przez Panią Zofię. Wszelkie rozważania kończą się gdzieś przed maturą.

*

Ludzie jednak są złośliwi. Przecież do siedzenia „ na kasie” w stacji benzynowej nie potrzeba od razu jakiś matur i studiów.

*

No i najważniejsze ! Prokuratura Okręgowa w Koninie zwołała konferencję prasową. Przekonany jestem głęboko, że chcą nas poinformować o wynikach śledztwa w sprawie bezprawnego wyburzenia synagogi. Z góry dziękujemy .

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

TW cała familia Data: 09.02.2019 14:15 ID:10992
Mam pytanie czy w koninie jest prokuratura i czy czyta te felietony??????????????Jeżeli by przypadkiem była to czy sprawa opisywana cyklicznie dotycząca tej pani nie jest warta analizy prawnej??????????????????????No chyba że nie bo nie.
koninianin Data: 09.02.2019 23:04 ID:10993
A poseł Witold Czarnecki uważa takie praktyki za etyczne i nie zgłasza żadnych zastrzeżeń? A członkowie konińskiego PIS i klubów Gazety Polskiej też solidaryzują się z postępowaniem radnej Itman? Bez złudzeń, jej postępowanie obciąża też WAS wszystkich.Nie macie również prawa stawiania podobnych zarzutów przeciwnikom politycznym skoro przyzwalacie na takie praktyki w waszym gronie! Czy nie dostrzegacie jak bardzo się do nich upodabniacie!
Matilan Data: 14.02.2019 22:59 ID:10998
Ciągłe trzymanie tematu tej rudery zw. synagogą to już przesada. Jakby żydy chciały, to by jej nie sprzedały. Kropka.
Jan Data: 15.02.2019 13:30 ID:11000
Matilan - prawdziwy tolerancyjny Polak - patriota, gdyby w Izraelu albo w Niemczech ktoś o nas napisał "polaczki", to zaraz by się śmiertelnie obraził, ale on (przecież nie antysemita może "żydki" pisać bo on katolik.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska