Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
4 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 19.01.2019 11:48

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Gdy polityk  obiecuje, ze załatwi to obiecuje. Tydzień temu , w Kronice, informowaliśmy, że pewien koniński polityk obiecał podczas konferencji prasowej, że załatwi dla Konina 20 milionów na naprawę Przeprawy.  Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że nie załatwi, ale już bez konferencji prasowej.

Ponieważ jesteśmy życzliwi i lubimy wszystkich polityków podpowiedzieć chcieliśmy bezpieczniejszą formułę:

„ Obiecuję, że się tym zajmę, ale nic nie obiecuję”


*

W tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że geotermia się wyczerpała. No może nie tyle geotermia co wyczerpała się „ formuła” a może wyczerpała się jej prezes , bo podał się do dymisji. Ja się na tym nie znam, ale konińska spółka „geotermia” powołana przez byłego Prezydenta Józefa Bez Urazy Nowickiego przypomina mi kropka w kropkę spółkę, która przez kilka lat udawała, że buduje na Pomorzu elektrownię atomową. No i z tym samym skutkiem. Może wyczerpany Pan Prezes opowie kiedyś co spółka Geotermia zrobiła przez ostatnie lata, bo może jestem niesprawiedliwy…

*

Pan Radny Sidor alarmował za ubiegłej kadencji Włodarza Miasta w sprawie składowiska śmieci w Marantowie ( na terenach byłej brykietowni, która za Pałasza została pilnie rozebrana bo miało tam coś powstać). Otóż radny ostrzegał, że to się zapali. No i zgodnie z słowami Radnego Sidora ( jasnowidz jakiś , czy co ?) zapaliło się i to dwa razy. Poprzednie władze nie reagowały. Nowy Prezydent napisał do Prokuratury i CBA. Wszystko wskazuje jednak na to, że jak wszystkie inne „nieszczęścia” ( most, przeprawa, kamienice, ogrzewanie miasta itp.)  koszty tego intratnego przedsięwzięcia miejskich władz SLD przejdą na obecną kadencję.

*

Do dymisji podały się też władze Zespołu Elektrowni PAK, wcześniej Huta zrezygnowała z inwestycji. Budowa dworca została przełożona na czas precyzyjnie nieokreślony. Jedyne koncepcje, które trzymają się mocno to „upiększenie” okolic Milowego Słupa i - dość świeża - produkcji gazu z odpadków kuchennych.

*

To są oczywiście koncepcje „jedynie słuszne”, tak słuszne, Panie Prezydencie, że ich autorzy w wieku emerytalnym będąc czas już jakiś, niczego lepszego nie wymyślą.  Czas na zmiany…. Chyba

*

Ponieważ jest karnawał i nic wielkiego się nie dzieje , na ten tydzień koniec ploteczek.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Anonim Data: 19.01.2019 13:40 ID:10945
A apel w sprawie synagogi?
Felek Stankiewicz Data: 21.01.2019 10:17 ID:10946
Panie, nie do końca redaktorze za przeproszeniem: pisze pan o czymś, co nie jest prawdą! Panu pomyliła się huta z brykietownią, aż o dwa kilometry, ale to nic! Wszystkie nieszczęścia i decyzje niezależnych podmiotów gospodarczych w Koninie, zwala pan na barki, być może niewinnych urzędników. Zastanawiam się co pana tak sfrustrowało. Proponuję, zabrać się za rzetelne dziennikarstwo, albo dać sobie spokój! ps. Co z błędami ortograficznymi w tekście?
Robert Data: 27.01.2019 14:22 ID:10966
Niewinnych urzednikow? To za co oni dostaja kase.? W kazdej normalnej firmie za bledy kazdy zostalby zwolniony...

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)