Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 22.12.2018 15:34

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No tak się bawić nie będziemy ! Cały tydzień czekałem, że obsmaruję „ spotkanie opłatkowe” zwane przez Pana Przewodniczącego Rady: „ spotkaniem samorządowym”. Że jak, że za jakie pieniądze, że brak skromności….

Wchodzę, a tu … no nie powiem ubożuchno.. ale stoły nie uginają się jak za panowania Józefa Bez Urazy. Nie jest głodno. Jest odświętnie, ale tak akurat…. No i co mam zrobić? Pisać „ Kroniki” nie przestanę ale Czytelnicy przestaną je czytać… Bez urazy….


*

Zawsze mogę napisać coś o mostach, zwłaszcza, że sypnął się kolejny, no ale to już nikogo nie interesuje. Wszyscy się przyzwyczaili…

*

Ale Konin dzięki temu zasłynie. Będzie ( co się co raz częściej zdarza ) pierwszym w Polsce Mostem z Obsługą Prawną. Ma ona kosztować wstępnie 200 000 złotych, ale to już też wiecie.

*

Naprawa drugiego kosztować ma jakieś 300 000. Furda ! To zaledwie dwa razy tyle ile dostali już od Prezydenta Korytkowskiego urzędnicy. Wszyscy dostają, więc dlaczego mieli by nie dostać urzędnicy? Z powodu jakiś mostów ?

*

Nie będę się przed Świętami zastanawiał z jakich powodów Turek dostał dofinansowanie na odwiert geotermalny, a Konin nie, ani z jakich powodów Kopalnia Soli w Kłodawie dostała zezwolenie na następne 30 lat wydobycia, a Konin nie, dlaczego Turek ma alternatywną ciepłownie, a Konin „ jest na etapie uzgodnień technicznych”, dlaczego w Turku ( no przepraszam) budowane są zakłady w strefie inwestycyjnej, a w Koninie - zapomniano je odwodnić i doprowadzić linię przesyłową umożliwiającą uruchomienie czegoś więcej niż magazyn czy stacja benzynowa. Wiecie co odpowiedział Bond na kultowe pytanie „ Wstrząśnięty czy zmieszany?” Pomału mnie też to dopada.

*

Zrodził się ponoć pomysł, żeby jednak coś zrobić. Ustawić na Placu Zamkowym duży, działający w Święto Chanuki Świecznik Siedmioramienny czyli Menorę. Pomysł bardzo mi się podoba i go popieram. Mam jednak dwie propozycję.

Albo postawcie Ją na miejscu wyburzonego” Domu Talmudycznego” zwanego przez gojów i nieuków takich jak ja -  „ synagogą” , albo na miejscu czekającej niecierpliwie na wyburzenie, drugiej synagogi , postawcie pamiątkową Mezuzę.

Zawsze lepiej coś przypominać niż mieć w oryginale.

*

Teraz idę ubierać choinkę i proszę mi nie przeszkadzać

*

Ponieważ jednak zobaczymy się dopiero po Świętach, chciałem Wam, Kochani Czytelnicy, życzyć Wspólnych Świąt, Prawdziwej Radości , Spokoju, Wyciszenia i Błogosławieństwa Nowonarodzonego.

Bóg się rodzi, moc truchleje , Kochani

Do usłyszenia po Świętach

Adam Zagórski

pisuar Data: 23.12.2018 19:42 ID:10905
Bo Konin nie ma swojego posła z PiS, nie uwzględniam spadochroniarza z Nowej Soli, który dba o inne rejony Wlkp.
koninianin Data: 24.12.2018 23:46 ID:10907
I nie ma też skutecznego posła PO - efekty widoczne za oknem.
koninianin Data: 28.12.2018 10:55 ID:10913
Czy ktoś z was tankował na stacji benzynowej Max-It Zofia Itman. Jest w wykazie stacji benzynowych z lokalizacją w Koninie na Błaszaka 2, ale to chyba siedziba firmy, a nie lokalizacja stacji?
cd. Data: 28.12.2018 12:30 ID:10914
O firmie Stacja paliw, funkcjonująca pod nazwą "Max-It Zofia Itman", znajduje się w miejscowości Konin i jej działalność polega na dystrybucji paliw płynnych wszelkiego rodzaju, a są to między innymi: olej napędowy, gaz płynny i benzyna. Stacja zyskuje również uznanie Klientów dzięki sprzedaży akcesoriów samochodowych, jak również płynów chłodzących oraz płynów do spryskiwaczy na okres letni i zimowy. "Max-It Zofia Itman" zaprasza Klientów do miejscowości Konin położonej w województwie wielkopolskim. Dokładny adres stacji to: Błaszaka 2.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)