Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 16.11.2018 11:16

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Proszę Państwa ! Proszę Państwa ! Dziś o godzinie 16 zakończyła swą działalność  Rada Miasta Konina. Zastanawiałem się, czy działalność nie napisać w cudzysłowie, ale nie będę złośliwy.


*

Gorsze, że wraz z Radą odszedł był  ulubieniec naszej Kroniki średnio towarzyskiej, miłościwie nam panujący przez dwie kadencje , Prezydent Józef Bez Urazy Nowicki. Baliśmy się trochę, że nie będzie o czym pisać, ale spokojnie, spokojnie…

*

Po pierwsze znaczna część Rady jest taka sama, a to gwarantuje nam kronikarskie materiały.

Po drugie „ nowi” mamy nadzieję, też będą jajcarze

Po trzecie Pan Prezydent nim odszedł poleciał do Prokuratury…

*

Tak, tak. No do tej co do tej pory nie chciała się zająć ani zburzonymi zabytkami, ani przeprawą, ani budową Centrum Informacji Miejskiej z przeznaczeniem na kawiarnię, ani paroma innymi rzeczami.

Otóż Pan Prezydent Józef Bez Urazy Nowicki poszedł z prośbą, żeby jednak się zajęła przeprawą. Co prawda Prokuratura odrzuciła już wcześniej wniosek w tej sprawie Pani Posłanki z kropką z przodu, ale co Prezydent to prezydent. No zobaczymy.

*

Wszystkie media, wyjątkowo zgodnie, poinformowały o doniesieniu Pana Prezydenta ( to jakoś głupio brzmi, ale chodzi nie o to , że donieśli Pana Prezydenta, tylko, że Pan Prezydent” złożył doniesienie”.) Świadczy to o tym , że media, tak jak my, żałują odejścia Pana Prezydenta i zachodzą w głowę, z jakich to powodów Pan Prezydent po dwuletnich jajach z przeprawą, dopiero na kilka dni przed odejściem z funkcji , złożył to doniesienie.

*

Teorii spiskowych jest kilka. A to, że Pan Prezydent nie chciał donosić na siebie, a to, że ma coś w szafie.

Bzdura, jak Pan Prezydent by coś miał to by dał !

My uważamy, że Pan Prezydent nie spodziewał się przegranych wyborów i myślał sobie: „ - a co tam się będę śpieszył. Powiadomię Prokuraturę za rok, albo dwa…”

Albo też - twierdzą niektórzy - Pan Prezydent ma jednak urazę o zbyt małe poparcie w Partii, Urzędzie i Spółkach miejskich i postanowił : Jak wy ta, to ja tak…

No ale nam się nie chce wierzyć . Przecie to taki ludzki Ojciec Miasta i Wszystkich Mieszkańców…

*

Paulina Hennig - Kloska , Posłanka z Kropką przed N,  prosi byłego już Prezydenta o podanie kosztów, jakie ponieść będzie musiało Miasto ( czyli my) na naprawę przeprawy.

A skąd niby Pan Prezydent ma wiedzieć. Proszę napisać do Kroniki Średnio Towarzyskiej. Albo nie, powiemy od razu:

Naprawa przeprawy kosztować może tyle co kosztowała jej budowa. Serio…

*

No dobra. Dzisiejsza sesja pożegnalna była nudna i radosna.( W sferach władzy te dwie rzeczy się nie wykluczają). Pierwsza robocza już będzie ciekawsza. Sam jestem ciekawy, czy radni się zorientują, że poprzednicy zadłużyli miasto na 200 milionów.

*

No ale mogło być dobrze. Okazało się, że CBA odkrył tajemniczego inwestora, który chciał rozwijać interes w naszym mieście. W jednej fabryce produkowano 3 tysiące papierosów na minutę. W drugim magazynie leżało 5 milionów gotowych papierosów.

I te wstrętne Pisiory do spółki z Ziobro to zepsuły !

*

A tak przy okazji mam ostatnią prośbę do Pana Prezydenta. Czy mógłby Pan jeszcze , w ostatniej chwili, złożyć doniesienie do Prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przy wyburzeniu synagogi, domu Esse? Dziękuję z góry

I do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

małgosia Data: 17.11.2018 14:10 ID:10807
Panie Adamie jak jest Panu potrzebna Synagoga-Dom Talmudyczny to niech Pan sobie pobuduje i nie zawraca nam głowy.Żydzi mieli trzeba było nie sprzedawać i potem robić aj waj!Nam Polakom synagoga jest tak potrzebna jak Żydom kościół katolicki.
Adam Zagórski Data: 17.11.2018 15:37 ID:10808
Pani Małgosiu! Dla mnie jest bez znaczenia, czy to był ratusz, szkoła czy stare kino. Mam pretensje o wyburzenie ZABYTKU. Czy to trudno pojąć ?
małgosia Data: 17.11.2018 15:56 ID:10809
Panie Adamie to idźmy dalej,co się stało z Zamkiem konińskim i kto zabrał cegły???To był zabytek klasy O dla nas Polaków i Koninian.
Adam Zagórski Data: 17.11.2018 16:29 ID:10810
Pani Małgosiu ! Po pierwsze zamek, jak zwykle, został rozebrany na polecenie władz miasta. Prawda, że zaborczych, a więc bez większego szacunku dla zabytków. Po drugie, jeśli ktoś zrobił coś złego 150 lat temu, czy to oznacza, że my mamy robić również coś równie głupiego? Powtarzam i będę przy tym trwał. Zabytek to zabytek. Zresztą nie tylko. To dusza miasta. Ktoś kto wychował się w Koninie żałuje domu Essowej, synagogi, altanki w parku, starego kina, itp. Bo to były miejsca, które stanowiły o charakterze miasta. Które się znało, miało z nimi związane wspomnienia. I tylko , albo aż tyle... Pozdrawiam
Piotrek Data: 18.11.2018 10:28 ID:10811
Pani Małgosiu proszę nie nadużywać "nam Polakom " i nie wypowiadać się w imieniu innych. Może Pani zabytki świadczące o dziejach miasta są niepotrzebne.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)