Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 01.11.2018 09:07

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze…
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć –
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?

Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.”

Dnia 31 października 2018 roku , o godzinie 11:32 , po długiej i ciężkiej kampanii, salę obrad Rady Miasta Konina opuścił ( bez urazy) były Prezydent Nowicki Józef….


*

Z życia erotycznego. Opuszczając salę obrad , wspomniany wcześniej Józef Bez Urazy Nowicki nie spostrzegł, że urzędniczki ratusza są jakby mniej chętne na Jego tradycyjne pocałunki w usta. Właściwie na ust pąkowie rzuciła się tylko jedna - radna. Tak, tak, ta co to przed wyborami przeszła z PiS-u do SLD . Tym razem też się nie zorientowała...

*

Kandydat na Prezydenta miasta Konina  Korytkowski Piotr napisał na swojej stronie: „ 4 listopada rozstrzygną się losy Konina”. No nie przesadzajmy, nie przesadzajmy…

*

Jakiś sezon na cytaty czy co ? Elekt z Warszawy, Trzaskowski,  powiedział, że przyjechał do Konina „ bo ma tu dużo znajomych”. Wiadomo, ze pojęcie „ dużo” jest względne. My, w specjalnej Sali kawiarenki wynajętej na to spotkanie znajomych, naliczyliśmy kilkanaście osób czyli troszkę mniej niż na imieninach naszej kochanej Cioci . Czy Pan Trzaskowski ma tak mało znajomych w Koninie, czy część poszła na spotkanie z premierem ?

*

Posłanka PO Paulina Hennig - Kloska na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej powiedziała, że Pan Premier Morawiecki podczas wizyty w Koninie : „ kłamał prosto w oczy”.

Opinia Pani Posłanki absolutnie nas nie zaskoczyła. PO zarzut ten głosiło prosto w oczy już kilka dni przed wizytą premiera. Nim zdążył otworzyć usta…

*

Wracając do Trzaskowskiego. Powiedział między innymi, że „ Konin powinien być otwarty i tolerancyjny” i że jest wart zachodu a on będzie z Warszawy z Koninem współpracował. Mniejsza, że Warszawa jest na wschód od Konina a Konin bez pomocy Pana Trzaskowskiego był tak otwarty, że aż robiły się przeciągi.

Ważne jest to, że Konin ma poważne zmartwienia. Poważniejsze niż marzenie Pana Trzaskowskiego by : „ być pierwszym prezydentem miasta, który udzieli ślubu parze homoseksualnej”. Trudno powiedzieć czy nasz kandydat jest aż tak otwarty na Zachód… Nic nie mówił o swoich marzeniach.

*

Jeszcze mój ulubiony cytat z wypowiedzi Michała Skorupki z SLD : „Jeśli dojdzie do koalicji SLD z PO i Nowoczesną to będzie kontynuacja polityki prezydenta Józefa Nowickiego”.

Strach się bać, a propos , czy wiecie Państwo, że do wymiany są kolejne „kable naprężające” na przeprawie. Pisaliśmy, że tak będzie, a wymiana wszystkich kabli kosztowo zbliżona jest do wymiany mostu. Ale kto by tam pamiętał…

*

Do usłyszenia po wyborach

Adam Zagórski

P. s. Z ostatniej chwili. Pan Prezydenta Józef Bez Urazy Nowicki powiedział, że nie poprze żadnego kandydata. Rozpatrywane są dwie możliwości. Pierwsza, że jednak ma „urazę”. Druga, że wystraszył się, że będzie to „ kontynuacja polityki prezydenta Józefa Nowickiego”. No a przecież, jako zwykły mieszkaniec, by tego nie chciał…

derkacz Data: 01.11.2018 10:14 ID:10775
Wchodzę zgodnie z Pana wzruszającą prośbą (skierowaną ku czytelnikom w zapowiedzi), żeby Pan miał bliżej do premii.
Tomasz Data: 01.11.2018 19:50 ID:10776
Pani Paulina Hennig- Kloska jest posłanką Nowoczesnej, nie PO.
wyborca Data: 01.11.2018 20:39 ID:10777
Konin zakładnikiem konfliktu PO kontra PIS.Ościsłowo będzie jak wygra Chojnacki, a drugi Poznań z gender i homoparadami jak wygra Korytkowski?
duża szansa Data: 02.11.2018 08:13 ID:10778
To duża szansa dla miasta..Ile lat temu był ostatnio w Koninie premier? Kiedy coś obiecał? To jedyne miasto w Wielkopolsce w którym Pis jest w drugiej turze.Tylko tu premier obiecał zaangażowanie w rozwój.I Ościsłowo!!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)