Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 9
10 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 12.10.2018 11:26

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Pan Zenon Chojnacki, kandydat na Prezydenta Konina, w rozmowie „ Dwie na jednego” powiedział, że : „ - zna takie ugrupowania polityczne, których celem działania jest odsunięcie kogoś od władzy i że On tego nie popiera”.

Pan Chojnacki to jest bardzo dobry człowiek i on nie chce odsunąć Prezydenta Nowickiego od władzy, bo by mu zrobił przykrość. Swoją drogą też znamy ugrupowania polityczne, których celem jest objęcie władzy ( czyli odsunięcie kogoś innego). Nie znaliśmy do tej pory żadnego ugrupowania, które idzie do wyborów, żeby zostało jak jest. No ale zawsze są wyjątki…


*

I górnicy,
i hutnicy,
i murarze,
kolejarze,
i rolnicy,
ogrodnicy,
krawcy, tkacze,
i spawacze,
i cywile, i żołnierze
.
Wróg nam pieśni nie odbierze!
Tara bam, tara bam,
wróg nie wydrze pieśni nam!

Spotkali się w restauracji na bulwarze w liczbie przekraczającej dwadzieścia osób. Zgodnie popierają Nowickiego Józefa, kandydata na Prezydenta. W zdecydowanej większości zaobserwowaliśmy sprawdzonych towarzyszy z PZPR i sojuszniczego ZSL. „ Towarzysze zwycięskich lat” powiedzieli, że nie ma lepszego przywódcy niż Nowicki Józef , zjedli obwarzanki i zaśpiewali zgodnym chórem:

Przyśpieszmy kroku, chłopcy i dziewczęta,
i niech piosenka
obiega świat.
W pochodzie ptak ją nuci,
szumią drzewa
i z nami śpiewa
słoneczny wiatr!
Brzmi zgodny śpiew
pokoju budowniczych
tak wielu, że nas z marszu nie policzysz!
Idziemy, niech pogodę śpiew kołysze,
my towarzysze
zwycięskich lat!

*

Dawno nie miałem szczęścia spotkać osobiście Pani Zofii Itman, która kandyduje na coś tam jako „ Jedynka”. Sądząc jednak po zdjęciach na materiałach wyborczych Pani Zofia Itman  zmieniła się nie do poznania… A może nawet nie do Rychwała…

*

Kandydat na prezydenta Piotr Korytkowski nic nie wspomniał o swym ewentualnym poparciu dla Nowickiego Józefa, zapowiedział natomiast : „ Budowę Centrum zastosowania wodoru, inkubującego i wspierającego wysokiej jakości projekty biznesowe i naukowe w oparciu o technologie wodorowe.”

Ruscy w oparciu o technologie wodorowe, w pięć lat zbudowali bombę wodorową. To jedna kadencja. Kto wie ? Podobno radny Kazimierz Lipiński projektuje już poligon na Pociejewie.

*

Nadal nic nie wiemy o kandydacie na Prezydenta Kuznowiczu. Ktoś coś wie ???
*

Postanowiłem wybrać nowego Prezydenta Konina na podstawie plakatów rozklejanych w autobusach miejskich. I wyszło mi, że najfajniejszy kandydat to jakiś „ Dwoje na huśtawce”.

*

Tak czy inaczej, wydaje się , że jedynym kandydatem, który chce wygrać wybory z Nowickim Józefem jest Michał Kotlarski. Pomógł bym jakoś, ale co ja mogę Panie Michale, co ja mogę…

*

Postanowiłem natomiast włączyć się  w kampanię urzędującego Prezydenta. Jeśli wybierzecie Pana Prezydenta Nowickiego Józefa, obiecuję więcej felietonów.

No nie, tak tylko straszę

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

joj joj joj Data: 12.10.2018 14:31 ID:10697
Przypomina mi się kawał opowiadany przez dziadka.Jak to stara Żydówka chciała się odmłodzić i poprosiła aptekarza o eliksir na młodość a ten dał jej rycynynus.Po zażyciu na łonie natury stwierdziła że się odmłodziła bo się po....a jak dziecko.Ale to tylko kawał.
kolo Data: 12.10.2018 14:47 ID:10698
No z tą gotowością kandydata Chojnackiego do sojuszu z każdym również z prezydentem Nowickim to dziwna sprawa.Albo to wielka kurtuazja kandydata Chojnackiego, albo niechęć do zwycięstwa nieskrywana, albo w przypływie szczerości kandydat przyznał,że nie pogardzi po wyborach koalicją z Józefem Nowickim jako prezydentem i jego partią SLD. W sytuacji gdy co najmniej dwóch byłych członków PISu już startuje w Koninie z listy SLD nie brzmi to całkiem nieprawdopodobnie..
wielbiciel Data: 12.10.2018 15:15 ID:10699
A ja się zakochałem, zobaczyłem piękną młodą kobietę o pięknych oczach i imieniu Zofia. Nie wiem jak się nazywa bo za szybko jechałem i nie zdążyłem przeczytać nazwiska na banerze wyborczym. Uczucie jest oczywiście platoniczne. Ale uczucie to uczucie. I te oczy... Niech ktoś pomoże i napisze jak się ta piękna dziewczyna nazywa.
Jerzy Data: 12.10.2018 16:11 ID:10700
Moja znajoma powiedziała, że gdyby miała pewność, że ktoś jej zrobi takie zdjęcia to też wystartowałaby w jakiś wyborach!
ania Data: 12.10.2018 17:26 ID:10701
Piszecie o tej kandydatce co to 8 klas skończyła a potem to tylko korytarze w bibliotece przemierzała .
Waldi Data: 14.10.2018 13:28 ID:10702
Czy to zdjęcie ilustrujące felieton to uzupełnienie hasła wyborczego Józefa Nowickiego ?
Józef N. Data: 14.10.2018 17:02 ID:10704
No to Ci się Waldi udało :-))
koninianin Data: 14.10.2018 18:04 ID:10705
Pan prezydent Nowicki raczył potraktować mieszkańców Konina jak idiotów obiecując wszystka.@! pażdziernika odbędzie się plebiscyt .Mieszkańcy Konina będą głosować czy pan Józef Nowicki ma,, czy nie ma rację.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)