Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 11
12 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 04.10.2018 11:14

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Kampania toczy się dalej. Swoją drogą ileż to kampanii nam ubyło. Kampania żniwna, kampania buraczana, kampania cukrownicza. Została tylko kampania wyborcza. No ale to zamierzchłe czasy i pamiętać je może tylko Józef Nowicki kandydat na prezydenta.


*

Kandydat na prezydenta Piotr Korytkowski nakręcił się ( na wideo) i powiedział, że potrzebna jest druga młodość. Na wezwanie kandydata Korytkowskiego odpowiedział natychmiast kandydat Nowicki i zrobił sobie bilbordy w kapelusikach w kwiatki i paski. Co młodość to młodość…

*

Z ukrycia wyszedł kandydat na prezydenta Zenon Chojnacki.  Też nakręcił. Spot to się nazywa. Nie mogłem znaleźć początkowo słuchawek, więc znam go ( ten spot) z widzenia. Najpierw więc Pan Chojnacki chodzi po Koninie. Kamera pokazuje z lotu ptaka osiągnięcia Prezydenta Nowickiego, potem Pan Chojnacki chodzi i przygląda się im z uwaga. Jak już się nachodził to poszedł zmierzyć ciśnienie. Nie wierzyłem, więc poszukałem wreszcie słuchawek. Było lepiej, Pan Kandydat miał dobre ciśnienie i znów chodził po Koninie, a kamera zamiennie pokazywała piękno Konina i jego mieszkańców noszących jakieś pustaki lub … spacerujących po torach kolejowych. Pan Chojnacki wyjaśnia, że nie chce konfrontacji tylko wspólną pracę na rzecz miasta.

*

Odwagą wykazał się też kandydat na prezydenta Michał Kotlarski. Wystartował jako pierwszy w programie : „ Dwie na jednego”, więc sami Państwo rozumiecie. Uszedł z życiem, a nawet w całkiem dobrej kondycji. Panie zadawały ważne pytania. Ilu radnych liczy rada, ile kilometrów ma coś tam. Nim go Panie Redaktorki zagadały na śmierć zdążył powiedzieć , że apeluje do pozostałych kandydatów o podpisanie „deklaracji chęci rozwoju miasta, wyjścia ze stagnacji i odsunięcia prezydenta Nowickiego. Zobaczymy kto chce rzeczywiście rozwoju miasta - powiedział - a kto chce być tylko częścią koalicji z panem prezydentem i udawać jak Platforma Obywatelska, że nie mieli wpływu na to co się dzieje z miastem.”

Odwaga odwagą, ale : „ odsunąć prezydenta Nowickiego”?!? Panie Michale, przecież te wybory w Koninie to tak na niby…

*

A tu tymczasem życie toczy się dalej. Zakład Dróg Miejskich unieważnił przetarg na zimowe utrzymanie tychże. UM Konina ma przecieki, że zimy nie będzie ?

*

Jeżeli ktoś miał nadzieję, że szybciutko przejedzie skrzyżowaniem Kolska - Warszawska to się zawiedzie. Teraz wprowadzono ruch wahadłowy. Na jakieś dwa miesiące. Potem wprowadzi się go jeszcze raz. No a kiedy koniec ? Planowo w końcu czerwca 2019. „ No ale to jest budowa …” - dodał na wszelki wypadek Grzegorz Pająk dyrektor ZDM ( tego od podpisania umowy na odśnieżanie )

*

Za to spodziewany jest sukces z ulicą Staszica. ZDM spodziewa się, że szybciej niż nastąpi odblokowanie Kolskiej rozleci się kamienica Essowej i będzie można odblokować Staszica.

*

W październiku nastąpiło otwarcie nowego dworca PKP w Koninie ! Żart taki… Tak miało być zgodnie z planem no ale nie wyszło. Kto by to zresztą pamiętał ?

*

Tak mnie teraz „ tknęło”… czy któryś z kandydatów na prezydenta miasta Konina powiedział, jak ma zamiar spłacić 120 000 000 zł obligacji, które zaciągnęło miasto?  Jakoś nie słyszałem, a sam nie mam pojęcia…

*

Natomiast zdecydowanie wiem, że prokuratura zająć się powinna niejasnymi okolicznościami wydania zgody i wyburzenia synagogi ( domu talmudycznego) w Koninie.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

pol Data: 04.10.2018 13:33 ID:10675
Dobre pytanie.No właśnie czy te wybory na prezydenta Konina nie miały być tylko na niby? PO wystawiła mało znanego i niezbyt popularnego kandydata, PiS w czerwonym Koninie wybrało nauczyciela religii.a Damian Kruczkowski chce zmienić Konin na bardziej lewicowy.Wszyscy ci kandydaci reprezentujący zwalczające się opcje nie obrażą się jak zostanie tak jak jest ,jeżeli obecny prezydent popełni pod ich adresem znaczące gesty.A w te klocki prezydent Nowicki z powodzeniem gra już kilkadziesiąt lat.Reguły gry próbuje zmienić Michał Kotlarski, ale czy mu się uda?
re. Data: 05.10.2018 10:03 ID:10678
Trzeba traktować wyborców jak idiotów żeby robić taką kampanię wyborczą.Czy słusznie? Odpowiedz sobie w dniu wyborów!
obywatel Data: 05.10.2018 15:00 ID:10683
znowu beda premie w UM za oddanie glosow na Pana Nowickiego?
Obserwator nadwarciański Data: 05.10.2018 22:28 ID:10686
Czy to znaczy że takie premie były ostatnio..w2014 roku??????to bardzo ważna kwestia, jak to wygląda w praktyce??? Ktoś przynosi fotkę zrobioną za kotarą że postawił krzyżyk na Nowickim...i to jest podstawą do wypłaty premii????? jeśli tak to wygląda To trudno mówić o demokracji.... ale jeśli osoba wyżej o tym wspomniała to może powie coś więcej...
Ulka Data: 06.10.2018 14:24 ID:10687
Więcej wszystkiego!!! Przecież Nowicki głosi hasło PiS.
re. Data: 06.10.2018 21:53 ID:10689
Więcej wszystkiego, więc też więcej PIS, ale też więcej PO i SLD.Ale rozumu chyba mniej ,coraz mniej.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)