Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
5 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 29.09.2018 11:29

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i powoli, sapiąc i dysząc, rusza kampania wyborcza. Przy tej okazji , z ust Radnej Elżbiety Streker - Dembińskiej, dowiedzieliśmy się, co drzemie w głowie Pana Prezydenta Józefa Nowickiego.

Otóż - zdaniem Pani Radnej - „wiele pomysłów, które drzemią u pana prezydenta w głowie i których jeszcze nie sprzedajemy”.

Wydaje się nam, że jak zwykle Pani Elżbieta ma rację. Po trzech kadencjach można by wreszcie te drzemiące pomysły obudzić..


*

Sam Pan Prezydent zabrzmiał , jak ewangelista.

Powiadam Wam, wiem, ze moja metryka jest poniemiecka i może trącić czymś. Ale powiadam wam, że lepsza jest taka metryka, niż ta, która intensywnie pachnie mlekiem w proszku!

*

Na bieżąco. Ogłaszamy konkurs. Kto pierwszy prawidłowo odgadnie ; czym może trącić metryka Pana Prezydenta ?

*

Korona królów. - Moje hasło wyborcze - powiedział Pan Prezydent -  brzmi: ,,Po prostu więcej". A czego? O tym w następnym odcinku

Napięcie rośnie.

*

Tylko lewica tak  potrafi  : Miniona kadencja poprawiła sytuację mieszkańców i pozytywnie wpłynęła na zmianę wizerunku miasta. Kolejna kadencja będzie więc kontynuacją i rozwinięciem przedsięwzięć aktualnie realizowanych. - Powiedział na konwencji Michał Skorupka, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Koninie.

Strach się bać…

*

Na koniec konwencji Pan Prezydent Nowicki Józef powiedział, że : „ Są jeszcze prześmiewcy, którzy gdzieś się wybierają…” Wyjaśnienie chyba w następnym odcinku.

No i dobrze, teraz

*

Poseł Nowak jest przekonany i się cieszy. Przekonany jest, że Piotr Korytkowski będzie znakomitym prezydentem. Cieszy się, że : „ na naszych listach są członkowie Nowoczesnej, KOD-u i zupełnie bezpartyjni mieszkańcy, których łączy jedno – przeświadczenie, że trzeba bronić demokratycznej i otwartej Polski”.

„ To wyzwanie, które zostało przede mną postawione - odpowiedział radny Korytkowski Piotr -  jest wielkim wyzwaniem. Czeka nas mnóstwo pracy, dlatego zdejmujemy marynarki i krawaty „

No i zdjął marynarkę i krawaty.

*

Ja wiedziałem, że tak będzie ! jak tylko zobaczyłem zdjęcia na motorze, na auli, na trybunie Tutkach i dożynkach wiedziałem. Ciesz się Narodzie. Zofia Itman kandyduje !

*

Radny Michał Kotlarski, kandydujący na Prezydenta Konina, w swym plakacie wypomniał obecnemu Prezydentowi kilka spraw. A to sypiącą się przeprawę, a to niespełnione obietnice w sprawie geotermii, oddalający się w czasie dworzec kolejowy i … Koniec ?

Panie Michale, a brak alternatywnego źródła ciepła dla miasta, a zamknięta Staszica, a niszczejące lub zniszczone zabytki, a tajemnica kostki brukowej, a zmniejszenie liczby mieszkańców, a…. można dalej i dalej. Ja wiem, że plakat ma ograniczoną powierzchnię. Może więc napisać to na Hotelu Konin?

*

Z jednym, z Panem Michałem się zgadzam . Cytuję : „ Zmieńmy Konin ! Wybierzmy nowe władze. Obudźmy niewykorzystany potencjał. Zróbmy to razem”.

*

Tak bym chciał, a nie mogę…. Do Konina, ( taka była przynajmniej zapowiedź) miał w sobotę przyjechać Europoseł Ryszard Czarnecki by poprzeć kandydata na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości  - Zenona Chojnackiego. Jak przystało na skromnego człowieka, jakim jest niewątpliwie Pan Radny Chojnacki, spotkanie przedwyborcze zorganizowano, w liczącej 16 metrów kwadratowych, biurze Pani Budner na ulicy Kramowej. Na wszelki wypadek, gdyby jednak ktoś chciał się tam zmieścić,  w ostatniej chwili, zmieniono godzinę spotkania.

*

No a wybory zupełnie moim zdaniem nie przeszkadzają, by Pan Prokurator zagłębił się w mętne okoliczności wyburzenia synagogi.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

rym Data: 29.09.2018 15:35 ID:10659
Zofia Itman kandyduje- Koniec swiata jak mawiał Pawlak do Kargula tylko nie wiadomo czy z pastowaną swinią na tę ukuliczność już wychodzić czy jeszcze czekać .Chluby ta kandydatura nikomu nie przyniesie ale zdołować listę zdołuje to pewne.
koninianin Data: 29.09.2018 16:33 ID:10660
Pan kandydat Chojnacki myśli, że gdzie by się nie schował naród i tak go wybierze.
targowica Data: 29.09.2018 18:35 ID:10661
Już widać strach w oczach POkomuny i starowczesnoPOronnej,a PO wyborach będzie lament i skargi do brukselki tak jak zawsze.
bliźniak Kobrzyckiego Data: 29.09.2018 20:55 ID:10663
A list do mieszkańców Zatorza nikomu nie przeszkadza?
NiezPis Data: 29.09.2018 20:58 ID:10664
Panie Krzysztofie. Trudno w Pana przypadku o obiektywizm. Aż dziw jednak bierze, że z taką wszechwiedzą, nie startuje Pan, tak jak ostatnio z list PiS. Ojjjj
chała mała Data: 30.09.2018 06:53 ID:10665
Panie Adamie Pan nie może spać z powodu tej synagogi?Dlatego informuję uprzejmie że Żydzi jej się pozbyli bo im już nie była potrzebna a nie chcieli się trudzić przy rozbiórce (oni tak mają że robota ich parzy).Ot i cała prawda.Pytanie zasadnicze kto rozwalił Zamek koniński i zabrał z niego historyczne cegły???
nau Data: 30.09.2018 12:36 ID:10666
To znaczy, że jak miasto sprzedało Palacyk Reymonda, to można go rozwalić?
Pio Data: 30.09.2018 14:01 ID:10667
Pałacyk nie a dom talmudycznytak.
nau Data: 30.09.2018 14:17 ID:10668
Pio, uzasadnij
Nr7, lista PiS,Vosiedle Data: 30.09.2018 15:18 ID:10669
Towarzysze kapitaliści, przed nami kolejna Czterolatka, front robót inwestycyjnych rozrasta się, towarzysz Józef znów staje na czele planu 4letniego,lud pracujący miast i WSI z radością powitał nowy program partii...przewodnim hasłem kampanii wyborczej będzie "Ile wytworzymy,tyle PO..dzielimy"Nowe miejsca dla aktywu robotniczego czekają..,Nasza polityka zyskuje nowych sympatyków, element obcy klasowo Zaczął masowo wstępować w szeregi naszej podstawowej organizacji partyjnej.Towarzysze...21 października musimy razem wspólnym wysiłkiem przeciwstawić się powrotowi reakcyjnych klerofaszystowskich elementów wywrotowych.Obronimy zdobycze socjalizmu, niech żyje towarzysz Józef, niech żyje rewolucja.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)