Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 10
10 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 22.09.2018 09:05

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, dzisiaj kilka słów o wyborach. Dlaczego tylko kilka słów? Bo jak to powiedział mój Przyjaciel: „ Jak na razie prezentacja kandydatów jest taka, że można nie wybierać. Wystarczy losować…”


*

Miał być western. Wspaniali rewolwerowcy, pojedynki… No owszem, było „ Siedmiu wspaniałych”, ale jeden, Gringo,  wycofał się przed startem. Razem ze swoim kucykiem… Zostało sześciu. No i biedna, rozsypująca się wioska meksykańska.

*

Tych sześciu to: Zenon małomówny. Skromny, cichy, niewidoczny. Nim dobędzie colta to się przeżegna .

Zgodnie z regułą znanego westernu jest i kowboj Michał, który wierzy, że w wiosce drzemią jeszcze jakieś azteckie skarby, Piotr znany wśród rewolwerowców głównie z wytwornego stroju i niechęci do szeryfa, Damian na co dzień organizujący w city kolorowe, bezbarwne lub czarne procesje, Karol, „ Jeździec z nikąd”.

No i jest jeszcze stary , doświadczony rewolwerowiec Józef, któremu nie chce się już właściwie bronić wioski, ale musi…

*

Pytają mnie dlaczego Prezydent Nowicki do ostatniej chwili nie zgłasza swojej lewicowo zjednoczonej kandydatury. Czyżby się wahał ? Nie, Pan prezydent od dziecka wie, że będzie kandydował. Gdyby jednak wystartował zbyt wcześnie, to ktoś by mógł powiedzieć, że perlenie na Inauguracji Roku Kultury, „otwarcie 8 km ścieżek rowerowych”, wręczenie stypendiów i inne takie to kampania wyborcza. A tak to przecież nie. To zwykła , siermiężna praca Prezydenta.

*

Jak na razie tyle o wyborach. Może kandydaci, oprócz bilbordów mają jakieś programy, ale jak tylko się dowiemy to napiszemy.

*

Ważna i najzabawniejsza sprawa to 120 milionów złotych polskich, które Pan Prezydent i koalicja rządząca SLD i PO, miesiąc przed wyborami, postanowiła pożyczyć w formie obligacji . Będzie to kosztowało dodatkowe 30 - 50 milionów - jak to powiedział wynajęty ( i oczywiście opłacony ) ekspert w zależności od sytuacji. Ale, tam! Dwadzieścia milionów w tę, dwadzieścia w tę. Ważne, że w sytuacji UWAGA ! pustki w kasie, dokończyć będzie można kilka bez głowy rozbabranych inwestycji. A potem ? No przecież potem, za cztery lata, Prezydent Nowicki nie będzie kandydował … Nie będzie ???

*

Teraz najlepszy numer ! Niezastąpiony radny Jarosław Sidor odkrył ( miejmy nadzieję, że nie łamiąc tajemnicy wojskowej), że wiadukt nad torami od Paderewskiego widnieje już na rosyjskich mapach sztabowych z lat siedemdziesiątych !

Ten system musiał się rozpaść…

*

A propos : „ rozpadł”. Autor sukcesu, jakim niewątpliwie jest „ Przeprawa Bursztynowa” Kazimierz Pałasz obwieścił bilbordowo, że kandydować będzie do Sejmiku. Słusznie, za ten sukces coś się należy…

*

A teraz donosik. Nasz Czytelnik uprzejmie poinformował, że MOSiR, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji obchodzi swój jubileusz. Z okazji jubileuszu ogłosił, że zamyka na pół dnia basen.

Szanowny Panie Czytelniku. Na pół dnia ? Szwagier mojego sąsiada, jak obchodził jubileusz, to Go zamknęli na 48..

*

No i kończąc przypomnieć uprzejmie chciałem Panu Prokuratorowi, że sprawa zburzenia ( niech Wam będzie) „ Domu Talmudycznego nie została do końca wyjaśniona

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

małgosia Data: 22.09.2018 09:25 ID:10642
Uprzejmie donoszę że na listach do sejmiku jest TW SB i resortowa znajda nosząca łańcuszek z krzyżykiem na szyi dla nie poznaki.Zaś do powiatu zasłużony działacz ORMO ukrywający się pod strażackim mundurem.
IPN Data: 22.09.2018 09:29 ID:10643
Dla swojego dobra i dobra bliżniego sprawdż kandydata na którego chcesz oddać głos .wystarczy wklepać ( inwentarz.pl )
Cierpliwy Data: 23.09.2018 03:15 ID:10644
Jedyny Radny, który potrafił reagować na problemy mieszkańców "Starego Konina". Tak!! Radny z innego okręgu. Reszta tych z lewicy i prawicy i leśne przekrętne dziadki od spalarni wypad na niezasłużone emerytury!!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)