Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 10
10 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 07.09.2018 16:54

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Jesteśmy grzeczni i kulturalni, a także dobrze wychowani, więc zaczniemy od pytań naszych Czytelników:

Szanowna Redakcjo! Jakieś dwa miesiące temu publikowaliście „ Oświadczenie Prezydenta Miasta Konina w sprawie Przeprawy’. Pan Prezydent był uprzejmy donieść, że zapytał się wykonawcy czy naprawi most, gdyż pozostałe kable naprężające są w stanie zbliżonym do tego, który pękł. Pan prezydent poinformował, że obecni na spotkaniu przedstawiciele wykonawcy nie mogli udzielić takiej odpowiedzi, ale obiecali dowiedzieć się w swojej „ centrali”.

Czy dowiemy się , jaka była odpowiedź?

Redakcja : _ Oczywiście, że się dowiemy, tylko chyba po wyborach…


*

Drogi Portalu ! Czy prawdą jest, że nowa fontanna przy bulwarach połączona jest z fontanną w Parku Chopina? Bo jak zaczęła tryskać, to przestała działać ta w parku?

Redakcja - Nie jest prawdą, że fontanna przy bulwarach połączona jest z fontanną w parku. Fontanna przy bulwarach połączona jest z dystrybutorem wody sodowej w Urzędzie Miasta

*

Droga Redakcjo ? Dlaczego Pan Prezydent Nowicki Józef nie wziął udziału w debacie telewizyjnej kandydatów na Prezydenta Konina ?

Redakcja - Sam Pan sobie odpowiedział. Debata była dla „ kandydatów”, a Pan Nowicki jest prezydentem…

*

Droga Redakcjo! Dlaczego niektóre ścieżki rowerowe kończą się nagle i czy wiadomo, kiedy zostaną połączone?

Redakcja - Drogi Czytelniku. To , po pierwsze są dwa pytania, a umawialiśmy się na jedno. Po drugie, najpierw marudziliście, że jest za dużo ścieżek przed wyborami, a teraz znowu, że się kończą. Po trzecie, oczywiście wiadomo kiedy zostaną dokończone. Na 100 lecie prezydentury Nowickiego Józefa. Taki jest zamysł…

*

Tak a propos, to kandydaci jakoś niemrawo walczą o ten prezydencki zydel. Jak powiedział, mój Przyjaciel, z wyborami w Koninie jest jak z rozgrywkami piłkarskimi. Startuje wiele drużyn, a wygrywają Niemcy. Chociaż ostatnio…

*

Z tą szybkością kampanii… Pan radny Chojnacki, kandydat na Prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyszedł z ukrycia. Najpierw spotkał się na Placu Wolności z Premierem Gowinem, a jakiś tydzień później ogłosił w Internecie, że wyborcy mogą mu zadawać pytania. Dokładnie nie pamiętamy, ale chyba do końca listopada

*

Nie jesteśmy pewni o co chodzi, ale mamy podejrzenia. Chodzi o koncert na błoniach na który zaprasza oczywiście, darmowo, Pan Prezydent. Miasta oczywiście. My wiemy, oczywiście, że nie ma to nic wspólnego z kampanią wyborczą, ale tak się zastanawiamy co ma ten koncert wspólnego z tytułem : „ Konin dla Niepodległej”? Też nie ma nic wspólnego?

*

Może by chociaż w Koninie wywiesić 100 flag biało - czerwonych na 100 lecie… Wiem, wiem, zaprotestował by pewnie radny Korytkowski, który już dwa miesiące temu , na sesji, marudził, że biało czerwone i owszem, ale w należytej proporcji z niebieskimi UE.

*

Chciałem sprawdzić te żale. Na ratuszu jest flaga z herbem i dwie z tytułem koncertu. W całym mieście, na urzędowych budynkach znalazłem jedną flagę polską. W takim razie, proporcjonalnie, wywiesić by trzeba pół flagi europejskiej.

*

Co i raz pewni Czytelnicy piszą do mnie, że znudziłem Ich już przypominaniem, że Prokuratura powinna zająć się sprawą wyburzenia synagogi, dla zmylenia zwanej „domem talmudycznym”. Kochani, mnie też to nudzi,  ależ ile to my mamy w Koninie przypadków, że zrobiliśmy coś co nikt nie zrobił od 1945 roku?

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

chyba No! Data: 07.09.2018 17:24 ID:10609
Zadaje pytanie:Czy nieżyjący już Zygmunt Nizioł ma coś wspólnego z Zygmuntem Niziołem tym od afery pt zakład frakcjonowania osocza który miał powstać i nie powstał?.Czy i co ma wspólnego ta osoba z jedną z kandydatek z konina do rady sejmiku?
Adam Data: 07.09.2018 18:00 ID:10610
Nie jest to wiadomość pewna, ale z wiadomości jakie posiadamy to był Jego syn
Anna Glajda Data: 07.09.2018 21:46 ID:10611
Warto dostrzec że dziś Pan Prezydent Nowicki z liczną asystą (upchaną w autobus MZK) otworzył łącznik ul Kleczewskiej z Przemysłową. Łącznik ten już został ochrzczony przez internautów jako Trasa F-Z (od Fugo-do Zadupie). Należy jednak dostrzec pozytywy - że względu na sporą liczbę dziwnych zakrętów będzie wymarzonym miejscem do wieczornych wyścigów. A dzięki temu w Centrum będzie wreszcie trochę spokojniej.
koninianin Data: 08.09.2018 23:17 ID:10612
Z którą kandydatką do sejmiku? Jedna z nich mieszkała blisko, w tym samym bloku albo na przeciwko.Rodziny też się znały, ale trudno z tego wyciągać dalej idące wnioski

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)