Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
8 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 25.08.2018 10:35

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Życie towarzyskie, jeszcze co prawda nie wrze, ale już intensywnie bombluje. Nic dziwnego. Wybory za pasem.


*

Ot , „ na ten przykład” taka radna Ania. Powiedziała, ze : „od dziś jest bezpartyjna’.  I tyle… Był już co prawda taki przypadek. Prezydent Nowicki Józef też powiedział, ze po czterdziestu latach przynależności do „ Jedynie Słusznej” też rezygnuje i od dziś jest bezpartyjny. No ale są zasadnicze różnice. Pan Prezydent tylko tak żartował, bo przecież cały czas płacił składki i chodził na zebrania, a Pani Ania chyba na serio.

Po drugie Pan prezydent zrobił to na początku kadencji, a Pani Ania tuż przed wyborami.

Po trzecie, tak czy owak Pan Prezydent trzymał z „Jedynie Słuszną” a Ona z Nim, a Pani Ania - wręcz przeciwnie.

Generalnie jest jedno podobieństwo. Obie „rezygnacje” niczego nie zmieniły…

*

Ale Pani te ludzie wredne są ! Nad podziw… Pan Prezydent zwołał nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. I proszę sobie wyobrazić, teraz, na koniec kadencji, nagle radni pozwolili sobie głosować inaczej niż proponował ( po dobroci) Pan Prezydent. Mało tego. Raz nawet - o zgrozo - odrzucili projekt uchwały Pana Prezydenta. Za tyle serca, za tyle rad nadzorczych. Wredne te ludzie są , oj wredne i niewdzięczne…

*

Ale to nic. Centrum Informacji Miejskiej Miasta Konina na swojej stronie internetowej napisało, cytuję : „Informujemy, że wbrew opiniom i życzeniom malkontentów, przeprawa nad Wartą nadal stoi.”

Serio ! Tak napisali !

Mieliśmy się już obrazić. Nie, nie za „ malkontentów” tylko z tego powodu, że od robienia jaj to my jesteśmy, a nie CIM MK, ale stwierdziliśmy po namyśle, ze - wiecie prawda - idea jest słuszna.

Proponujemy kolejne obwieszczenia o sukcesach:

„ Pomimo nadziei wrogich podżegaczy kamienica Pani Esse nadal stoi”

„ Mimo wrogich podszeptów środowisk nieżyczliwych miastu poziom wody na terenach inwestycyjnych nie wzrasta’ itd. ,itp. itd.

*

Acha, bym zapomniał. Zaraz po Sesji Rady Miasta część Rady wraz swym Przewodniczącym Steinke, Zastępcą Prezydenta Lorkiem, Szefem Klubu PO Korytkowskim , Radnym Lipińskim i kilkunastu innymi osobami udało się na Plac Wolności na pening pod hasłem „ Koństytucja”. W ramach peningu Pan Przewodniczący Rady  co i raz podnosił w górę czerwoną książeczkę ( domyślamy się, że było to tanie wydanie Konstytucji), Pan Przewodniczący Klubu PO Korytkowski przemawiał z wdziękiem i swadą a Radna Maciaszek Urszula przy wydatnej pomocy chirurgicznej Przewodniczącego Steinke Wiesława , ubrała „ Konia” w fartuch ginekologiczny z napisem „ Konstytucja”.

Służby wywiadu odnotowały podczas peningu obecność pana Wojciecha Plutowskiego, który „ konia” miastu podarował. Nie zdołano ustalić czy był tam z poparciem czy z troski o „Konia”.

*

Tak przy okazji. Daje się odczuć poważny brak pomników w Koninie. Koń już był ubierany w szaliki, czapeczki. Zresztą, jak zauważył nasz Czytelnik : „ Czy ktoś konia pytał?”

*

No a  poza tym uważam, że Prokuratura powinna dokładnie zbadać sprawę wyburzenia synagogi oraz zawalenia się kamienicy Pani Esse.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

zgroza Data: 25.08.2018 17:04 ID:10558
Co raz to wieksze kretynizmy popenia autor, pseudo dziennikarzyna
Brukselka Lizbońska Data: 25.08.2018 17:35 ID:10559
Obawiam się iż czerwona książeczka to nie był egzemplarz Konstytucji a raczej dzieło Mao Zedonga. Dziwi obecność p.Wojciecha który do tej pory sprawiał wrażenie zrównoważonego.
Scarlett o'Hara Data: 25.08.2018 21:46 ID:10561
Świetny i dowcipny komentarz...przed wojną mistrzem tego rodzaju felietonów był mistrz Adolf Nowaczynski,polecam wszystkim....
Hagada Data: 25.08.2018 23:09 ID:10562
Ta synagoga staje się już nudna panie Zagórski.
derkacz Data: 26.08.2018 09:47 ID:10565
Tan sam Nowaczyński, którego Tuwim nazywał cymbałem? - skoro o dowcipnych komentarzach mowa.
koninianin Data: 26.08.2018 10:11 ID:10566
Być nazwany cymbałem przez samego Tuwima,duża sprawa! Teraz niestety w burzliwych sporach nie używa się słów mniej wyszukanych.
derkacz Data: 27.08.2018 10:03 ID:10570
To prawda. Tuwima - który lgnął do każdej władzy, popierał Stalina, opluwał endecję i ONR, o księżach mówił per "łapiduchy z Jasnej Góry" - zna dziś i ceni prawie każdy. Nienagannie patriotycznego Nowaczyńskiego zna dziś ze stu ludzi w Polsce, stu dwudziestu? A ceni połowa z tych. Dlaczego? Zbadane są wyroki historii - to kwestia formatu człowieka, a zwłaszcza artysty. Tak było, jest i będzie.
A.N. Data: 08.09.2018 23:58 ID:10614
Adolf Nowaczynski dziękuję wszystkim za pamięć......

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)