Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 17.08.2018 11:01

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Praca wre. Policja w Koninie identyfikuje z uporem godnym lepszej sprawy osoby, które zapaliły race w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak trzeba to trzeba, widać nie ma innych problemów. Ale zainteresowało nas co innego. Mianowicie, jeśli ma być tak sprawiedliwie i praworządnie, z jakich powodów Policja nie „ identyfikuje” osób, które przesądem w Koninie paliły znicze i „ zimne ognie” ? Znaleźliśmy na tę okazję definicję „ materiałów pirotechnicznych”.

Jest to:  „ mieszanina związków chemicznych służących do wytwarzania pirotechnicznych efektów: cieplnych, świetlnych, dźwiękowych, dymu lub kombinacji tych efektów; w wyniku bezdetonacyjnej, samopodtrzymującej się reakcji chemicznej. „

Jak nic pasuje …


*

Nawiasem mówiąc uprzejmie donoszę Panu Komendantowi, że Konińska Pielgrzymka na Jasną Górę, podczas wejścia na Jasnogórskie Błonia, odpaliła race…

Trzeba by Ich zidentyfikować, czy jak…

*

Władze Konina tak się przestraszyły, że mogą być „ zidentyfikowane”, że nie zrobiły żadnej uroczystości z okazji Dnia Wojska Polskiego. Takie są skutki nadgorliwości.

*

Pod Genuą zarwał się wiadukt. Z pierwszych analiz wynika, że pękły przerdzewiałe kable naprężające. Pozostawmy tamtą tragedię bez komentarza.

*

Niekończąca się opowieść. Beczki z substancjami chemicznymi w Przyjmie i Depauli. Od kilku lat nie mogą  sobie poradzić z tym problemem wójtowie Goliny i Krzymowa, Marszałek Sejmiku, Wojewoda, Prokuratura i Policja. OK., ci ostatni zajęci są identyfikowaniem palaczy rac, ale reszta ?

*

Miałem zadać pytanie: Czy kostką brukową, która „poszła” nie wiadomo gdzie nie można by było wybrukować placu targowego w Starym Koninie ? Ale po co pytać skoro znana jest odpowiedź: „ A co to za interes ?”

*

Co tu jeszcze ? Acha ! Dwóch Panów z z czegoś „Obywatelskiego” zrobiło happening na Placu Wolności. Było ich dwóch, a w zasadzie trzech bo mieli jeszcze zgrubsza ociosany klocek, który miał symbolizować „szarego obywatela”, który na dodatek reklamował Konstytucję. Panowie rozdali kilka jej egzemplarzy co się chwali. Zwłaszcza, że nie odpalali rac…

*

Pan Zastępca Prezydenta Lorek Sławomir dowiedział się terminie wyborów i tego samego dnia ogłosił, że będzie kandydował bo jest fajny.

News  to to nie jest, bo przecież wszyscy to wiedzieli, no ale odnotować trzeba.

*

No i oczywiście przypomnę, że moim zdaniem Prokuratura zająć się powinna wielowątkowo sprawą wyburzenia synagogi, zawaleniem się stropu Domu Pani Esse, a jak Pan Prokurator na to nie wpadnie, to za tydzień dołożę jeszcze wiadukt na przeprawie.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Dobry Data: 18.08.2018 22:13 ID:10537
ale synagogi nikt nie wyburzył przeciez
cała prawda Data: 19.08.2018 08:50 ID:10538
Goy zapłacił za obiekt (dom talmudyczny)więc jako właściciel rozwalił swoją własność.Teraz ma być karany?A za co???

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)