Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
7 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 10.08.2018 11:18

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Znacie? Baca stoi na hali i mówi: „- Panie Bożyczku ! Wilki zagryzły mi wszystkie owieczki. Piorun spalił mi chałupę, grad wytłukł mi cały owies, niedźwiedź zabił mi ostatnią krowę. Bożyczku ! Dlaczego !?

Rozchyliły się chmury i baca usłyszał głos z nieba : -„ No bo cię po prostu nie lubię !”


*

Tak to czasami bywa. Pan Prezydent ledwo spotkał się ze strażakami od razu przyszła nawałnica, połamało drzewa, zalało tunel i ulice, zdemolowało park i cmentarz. W Koninie… Tylko w Koninie…

*

No ale my tam przesądni nie jesteśmy. Chociaż …?

Pan Radny Korytkowski zwrócił się do Pana Prezydenta z interpelacją w sprawie słynnej „Przeprawy”. Pan Prezydent nawet odpowiedział :” Ocena  ponad 14 kilometrów kabli, na których wykonano 138 odkrywek sprawdzających potwierdziła, że jakość wykonanych robót, jak i nadzór nad budową i sprężaniem mostu był delikatnie (sic ! - dopisek autora) mówiąc nieodpowiedni. Sama zaś ekspertyza, z czym zgodził się prof. Madaj i inni uczestnicy spotkania, jest dokumentem niekompletnym i niewystarczającym do właściwej oceny wszystkich kabli. Brakuje w niej również oceny technicznej mostu, zaleceń, wniosków końcowych, informacji jaką technologię przyjąć i w jakim terminie dokonać koniecznych napraw.

Co najważniejsze, przedłożona ekspertyza nie orzeka również, czy w obecnym stanie technicznym można użytkować obiekty i co zrobić w przypadku ewentualnego zerwania któregoś z kabli naprężających. (…)

Ponieważ  obecnie nasze zastrzeżenia budzi stan techniczny jednego z kabli w estakadzie wschodniej oczekuję, że wykonawcy na własny koszt dokonają jego wymiany. Czy podejmą takie zobowiązanie okaże się niebawem, gdy otrzymamy stanowisku zarządu firm.”

 

Czyli wiemy to co wiedzieliśmy. Ale Pan Prezydent nie wie (?)

W jednym zdaniu pisze: „ Co najważniejsze, przedłożona ekspertyza nie orzeka również, czy w obecnym stanie technicznym można użytkować obiekt”

W drugim „uzupełnia” : - ZDM prowadzi na bieżąco monitoring i na dzień dzisiejszy może być ona eksploatowana.”

*

No i dalej , jak z Bacą. Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała zapisanie w budżecie miasta kwoty - bagatela - 4 190 000 zł z przeznaczeniem na „ Wniesienie wkładu pieniężnego do Przedsiębiorstwa  Turystyczno - Handlowo - Usługowego „ Konin” spółka zoo”

Jak zauważa Regionalna Izba Obrachunkowa, za cholerę nie wiadomo co też „ Konin sp. Zoo” ma za te cztery miliony z hakiem zrobić.

*

Pan Prezydent poprosił RIO o przełożenie terminu gdyż najbliższa sesja jest 27 września. A przecież nie jest to tak ważna sprawa, jak sprzedaż pawilonów przy Alejach 1 Maja, by zwoływać sesję nadzwyczajną…

*

No a potem była nawałnica. Na miejskiej stronie nie pojawiło się ostrzeżenie. Nie zawyły syreny. Pan Prezydent pojechał zobaczyć dom z zerwanym dachem.

*

Brak czujności ? Ależ skąd ! Mówi się ( ale nikt się nie chce przyznać), że urzędnik Pana Prezydenta, pewnie w ramach akcji „ Razem dla bezpieczeństwa” , był uprzejmy donieść  Policji, że uczestnicy manifestacji patriotycznej 1 sierpnia palili race.

Nie trzeba było donosić, bo paleniu rac towarzyszyły trzy radiowozy i jakby co to policja była na miejscu. A tak dodatkowa robota i smrodek nieznośny.

*

Po zamknięciu Kolskiej, Europejskiej i od czasu do czasu Przeprawy, zamknięto Staszicą. Proponujemy grę uliczną: „ Jak jeździć po Koninie”

*

A swoją drogą uważam, że sprawą zburzonej synagogi i doprowadzonej do zawalenia zabytkowej kamienicy Pani Esse zająć powinna się prokuratura.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Piotrek Data: 10.08.2018 14:57 ID:10526
Pthu Konin Sp.zoo posiada majątek na kwotę 3 989416,21 (źródło strona przedsiębiorstwa) To dlaczego miasto chce władować tam więcej kasy niż jest warte a druga rzecz, jak to się ma do ostatnich pomysłów sprzedaży hotelu konin?
Fama Data: 10.08.2018 18:26 ID:10527
Może to prowizja dla sprzedającego ?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)