Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: 4
5 1

W obronie kibiców „Górnika” czyli : Hej, hej Komendancie

Konin 09.08.2018 12:50

W obronie kibiców „Górnika” czyli : Hej, hej Komendancie

Jak , z nieskrywaną przyjemnością doniosło Radio Poznań , konińska Policja prowadzi postępowanie w sprawie „ zakłócenia ładu i porządku publicznego” przez uczestników manifestacji ku czci Powstańców Warszawskich, którzy manifestowali „ używając przy tym rac pirotechnicznych”.


Mam takie sobie wątpliwości. Jaką definicję przyjęła konińska Policja pod pojęciem „ materiały  pirotechniczne” ?  Jeśli jest to coś co wytwarza ze składników chemicznych dym i ogień, to uprzejmie donoszę, że kilkakrotnie już, przed konińskim sądem, demonstranci używali czegoś takiego i obyło się bez „postępowania w sprawie”.

Jeśli demonstrowanie Pamięci Powstania Warszawskiego w formach przyjętych w całej Polsce ( syreny, zatrzymanie ruchu, race, sygnały dźwiękowe) z jakiś względów w Koninie jest niedozwolone, to uprzejmie proszę o ukaranie kilkudziesięciu kierowców, którzy niezgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego trąbiło o godzinie 17 - tej  pierwszego sierpnia. Jak już to już…

Demonstracja na skrzyżowaniu Dworcowej i Alei 1 Maja w rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego była niezbyt liczna, ale dzięki środowiskom patriotycznym, w tym Kibicom „Górnika” podniosła, godna i spokojna.

Nie psujmy tego wrażenia niewczesnymi postępowaniami.

Z uniżoną prośbą

Krzysztof Dobrecki

Emilia Data: 09.08.2018 13:34 ID:10514
https://www.tvp.info/37307393/pilkarze-legii-ukarani-za-race-policja-wnioskuje-o-kare-dla-poslow-po-za-to-samo
Mateusz Krzesiński Data: 09.08.2018 14:05 ID:10515
Panie Krzysztofie można używać tego typu środków. Jeśli Pan dokładnie słuchał (lub czytał) materiału opublikowanego przez Radio Poznań, to chodzi o to, że organizatorzy wydarzenia nie zgłosili tego wcześniej (zamiaru odpalenia rac) - a tego wymaga prawo. Prawo to prawo i tyle. Za rok zgłoszą i nie będzie z tym większych problemów. Inna kwestia - czy czysto kibicowska oprawa pasuje do upamiętniania tego typu wydarzenia? Mnie w harcerstwie uczono zupełnie czegoś innego. I w czasach kiedy jeszcze kibice nie interesowali się historią Polski, godzinę "W" wspominaliśmy w zupełnie inny sposób. Nie robiliśmy tego "na pokaz", było to bardziej kameralne, a przez to moim zdaniem zdecydowanie bardziej doniosłe i wychowawcze. Zresztą - nie muszę chyba tego tłumaczyć doświadczonemu instruktorowi harcer...
KD Data: 09.08.2018 14:15 ID:10516
Drogi Druhu! Nikomu nie szkodzące demonstrowanie powinno być poza zainteresowaniem Policji, a wręcz powinno się spotykać z uznaniem i poparciem. Mówi druh o wspominaniu godziny "W" " w sposób bardziej kameralny". To jest trochę, jak z modlitwą. Można to robić w zaciszu domowym, można i podczas pielgrzymki czy procesji. Jako stary instruktor, co Druh przypomniał, uważam, że niekiedy trzeba dawać świadectwo publicznie. Zna Druh ten dowcip o konspiracji? " A my ze szwagrem, cichutko, w piwnicy śpiewaliśmy " Jeszcze Polska..."
Krystyna Data: 09.08.2018 14:48 ID:10517
Oj, ie sadzę , żeby obecne kiwerownictwo Radiia Poznań dopuściło do informowania z "nieskrywana przjemnoscia o działaniach Policji przeciwko patriotycznej młodzieży kibicowskiej "Górnika" . A swoją drogą , gdzie manifestowali konińscy harcerze ? Jakoś nie było ich widać w mieście. Może im było wstyd stanąć obok prawdziwych Polaków z racami, zaśpiewać hymn i ."Sanitariuszkę Małgorzatkę czy "Marsz Mokotowa" ?
Jagoda Data: 09.08.2018 14:53 ID:10518
Felieton???? Nie wygląda i nie brzmi.
MK Data: 09.08.2018 15:33 ID:10519
Łamanie prawa nigdy nie powinno być poza zainteresowaniem policji. Wystarczyło zgłosić te race i nie byłoby problemu. Albo trzeba zmienić prawo. Dopóki ono jednak obowiązuje, to powinno być przestrzegane. To fundamentalna zasada funkcjonowania cywilizowanego społeczeństwa. Porównywania pielgrzymek i procesji do kibicowskich opraw i przyśpiewek nie będę komentował. Faktycznie, to jest BARDZO "trochę" jak z modlitwą...
kibic Górnik Data: 09.08.2018 15:36 ID:10520
Mateusz, masz coś do kibiców to powiedz im to bezpośrednio, a nie jakieś podchody robisz wiecznie pod Górnika, od czasu kiedy "sympatie" miałeś w/przy Medyku i później, gdy dorastając lewicowa ideologia przesłoniła Ci chyba oczy. Ochłoń trochę i nie afiszuj się ze swoimi lewicowymi poglądami, bo jako dziennikarzowi Tobie to nie po prostu nie przystoi. Możesz iść stać pod sąd z lampionem i nikt Ci nie robi z tego powodu wywodów, mimo iż jako dziennikarz powinieneś być zawsze bezstronny, a przynajmniej publicznie nie ujawniać swoich konotacji, szczególnie w małym mieście jak Konin. A Ty im dalej w las, tym ciemniej. Dobry tekst Panie Krzysztofie.
Mateusz Krzesiński Data: 09.08.2018 16:23 ID:10521
Nie mam nic do kibiców. Sam jestem jednym z nich (moje serce bije tak samo mocno dla Górnika jak i dla Medyka). Napisałem tylko, że w moim pojęciu inaczej powinno obchodzić się tego typu rocznicę. Że harcerstwo nauczyło mnie czegoś innego. W demokratycznym praworządnym kraju, mam prawo do takich opinii. Nie jestem żadnym lewakiem ani lewicowcem. Stoję po środku. Uważam, że obie skrajności - zarówno prawicowa jak i lewicowa są złe, że prowadzą do ciągłych kłótni i niszczą Polskę. Nie rozsiewaj też nieprawdziwych informacji. Ani razu nie stałem pod żadnym sądem z żadną lampką. Dlaczego pan Krzysztof może wyrażać swoje poglądy, a mi tego zabraniasz? Pan Krzysztof jest tak samo dziennikarzem jak ja. On może, a ja nie? Jakim prawem? Jemu gratulujesz, a mnie rugasz? Uważam, że formułuję swoje op...
Mateusz Krzesiński Data: 09.08.2018 16:24 ID:10522
Uważam, że formułuję swoje opinie bezpośrednio, w odróżnieniu od Ciebie - dodałeś komentarz jako anonim. Ja miałem odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem. Kim jesteś? Jarek, Krzychu, Adrian? Ujawnij się, to możemy dalej pisać i gadać. A i na spotkanie face to face z chęcią się z Tobą umówię.
Bawcie Się Dalej Data: 09.08.2018 19:55 ID:10523
A mnie się chce śmiać, przecież na nominacje miał wpływ poseł Czarnecki. Teraz czekam jak Policja koninska spałuje p.p Posła.
B-52 Data: 09.08.2018 23:39 ID:10524
Niech się Pan nie ośmiesza stając w obronie pseudo patriotów.
prawdziwy patriota Data: 10.08.2018 11:36 ID:10525
Nie była godna - to wrażenie popsuli kibice stadionowymi przyspiewkami
Hannibal Data: 31.08.2018 11:46 ID:10585
Szacun ! Panie Krzysztofie. Chwała ,,Górnikowi,, . Psy szczekają a karawana jedzie dalej .

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)