Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
5 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 20.07.2018 12:46

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Zaskoczę Państwa i nie zacznę dzisiaj od Pana Prezydenta Nowickiego Józefa. Chciałem na samym początku wspomnieć o konińskim PKS. PKS Konin w przeznaczonym zimą do rozbiórki Dworca PKP wynajął trzy kasy biletowe. Na pierwszej kasie widnieje napis, że: „ obsługuje ona wyłącznie posiadaczy Karty Miejskiej”. No i dobrze, z tym tylko, że kasa ta jest nieczynna. Druga z trzech kas jest nieczynna tak po prostu. Za to trzecia jest czynna, ale wisi na niej informacja, że : „ Bilety jednorazowe kupować należy u kierowcy”.  Taka gmina…


*

„ Miasto” ( piszę w nawiasie, bo nie bardzo wiadomo co to jest „miasto”), a więc „Miasto” chciało sprzedać dwa lokale w pawilonach przy ulicy 1 Maja. Pan Przewodniczący Steinke zwołał w tej sprawie Nadzwyczajną Sesję, specjalne uchwały napisał Pan Prezydent. Zrobił się szum, bo okazało się, że jeden z lokali jest pusty, ale drugi jest wynajmowany. W ostatniej chwili Pan prezydent wycofał więc projekt tej uchwały. Radni oczywiście przegłosowali przy znacznym udziale radnych PIS co chciał Pan Prezydent, a dokładniej co w ostatniej chwili zaproponował. I to jest pikuś, bo tak jest zawsze. Ciekawsze jest, jak tłumaczył się Pan Prezydent.

*

Okazało się bowiem, że Pana Prezydenta wprowadził w błąd, Pan Dyrektor od gospodarki komunalnej mówiąc, ze aktualny najemca chce kupić sklep.. Pana Dyrektora wprowadził w błąd administrator budynku. Istnieje przypuszczenie, że Pana Administratora wprowadził w błąd facet, który sprzedaje przed pawilonem rzodkiewki…

*

Coś źle się dzieje. Najpierw , ze przypomnę ważniejsze sprawy, oszukała Pana Prezydenta Pani, która chciała rozebrać synagogę, a mówiła, że nie, potem oszukała Pana Prezydenta Pani Dyrektor Konińskiego Domu Kultury mówiąc, że nienadających się do siedzenia w amfiteatrze jest 400 miejsc, gdy było takich 800. A teraz to !

Ponieważ czeka Pana Panie Prezydencie kolejna kadencja, musi Pan coś z tą plagą zrobić. Gdyby co to proszę pamiętać, że my nigdy Pana nie oszukiwaliśmy…

*

Z tą kolejną kadencją, to jeszcze nie jest takie, niestety, pewne, bo jak napisały niektóre, nieprzyjazne Panu Prezydentowi media, może walnąć kolejny kabel naprężający na przeprawie. I wszystko zależy od tego czy walnie przed, czy po wyborach.

*

A propos nieprzyjaznych naszemu Panu Prezydentowi mediów. Kombinują ostatnio, jak tu sukces wybudowania w ciągu trzech miesięcy przed wyborami stu kilometrów ścieżek rowerowych, w tym jednej autostrady, obniżyć i obrzydzić. Teraz piszą, że ta kostka co została zdjęta, to idzie nie tam gdzie trzeba, a jest prawie nowa i takie różne tam. Jeszcze chwila a przyczepią się brzydkie pismaki do granitowej kostki w ilości kilkudziesięciu metrów kubicznych , zerwanej z drogi przy mega, hiper, turbo rondach Kolska, Europejska, Warszawska.

*

Nie to, że my nic nie mamy do Pana Prezydenta Nowickiego Józefa. Oj nie ! Po pierwsze jest za dobry. Po drugie swoimi ścieżkami zwabił do Konina miłośnika rowerów ze Słupska. A ten powiedział, że jak mu panie nie przestaną klaskać to zostanie w Koninie. Po trzecie Pan Prezydent nie umie odmówić i uparł się na modernizację słupa milowego kosztem odwodnienia Terenów Inwestycyjnych.

*

A poza tym uważam, że Prokuratura zająć się wielowątkowo powinna sprawą wyburzenia synagogi.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

jajcarz Data: 20.07.2018 13:10 ID:10463
A gdyby tak w otoczeniu słupa milowego umieścić strefę przemysłową, a słup przenieść na jej miejsce, czyli na bagna? Że to bardzo głupi pomysł? Może, a wysyłać inwestorów na podmokły teren to mądry?
Luniu Data: 21.07.2018 02:50 ID:10465
Wszystko ok, tylko dlaczego wy tak ciągle z tą synagogą ? Jak była komuś do czegoś potrzebna mógł ją kupić - Była do kupienia.
wyborca Data: 21.07.2018 08:31 ID:10466
To wczoraj pan prezydent opublikował komunikat, że most Unii Europejskiej jest jednym wielkim bublem.Pan prezydent przed wyborami go nie zamknie, ale po wyborach on lub jego następca będzie musiał.I to wystarczy za podsumowanie prawie 30 lat rządów prezydenta Nowickiego i jego poprzednika z tej samej opcji.Czy ktoś może ma jeszcze jakieś pytania?
Piotr Data: 21.07.2018 08:52 ID:10467
Synagogę rozebrać albo zrobić kawiarnie. Stoi i straszy :P
Maria Data: 21.07.2018 20:32 ID:10468
Kto budował przeprawę, może zwolni prezydenta Nowickiego od odpowiedzialności. Wystarczy Prezydentowi roboty z naprawą bubla .
wiem Data: 26.07.2018 09:31 ID:10477
A pan Autor jak zwykle nie wie, że sesję nadzwyczajną zwołano z powodu PKP, a nie pawilonów. Nie wie, że nie ma kogoś takiego jak "Pan Dyrektor od gospodarki komunalnej". Nie wie, że "PKS Konin w przeznaczonym zimą do rozbiórki Dworca PKP wynajął trzy kasy biletowe" - to nie po polsku. Bo też i po co wiedzieć, jak można popisać... co do głowy przyjdzie:) Tyle lat doświadczenia i taki brak pędu po wiedzę;)

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)