Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.05.2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 22.06.2018 18:04

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Pan Prezydent Nowicki Józef spotkał się z przedszkolakami Przedszkola numer 16 im. Jana Brzechwy. Piszemy o tym , bo było to jedno z ważniejszych spotkań Pana Prezydent.

Dzieci zaśpiewały Panu Prezydentowi ludową piosenkę „ Zielony mosteczek ugina się.” Kochane dzieciaki…


*

Pan Prezydent bardzo lubi spotykać się z dzieciakami i Chińczykami. Dlaczego akurat tak ? Jedni Go rozumieją, a drugich On nie rozumie.

*

Urząd Miasta pręży muskuły. Na wszystkich ulicach koparki, spychacze i inne maszyny. Stosy kostki brukowej i krawężników robią wrażenie. Jak lawa wylewa się asfalt, jak grzyby po deszczu powstają parkingi. Tylko wredni malkontenci twierdzą, że można to było zrobić spokojnie, wcześniej, nie w ramach kampanii wyborczej.

My tym złowrogim podszeptom zaprzeczamy. Kampanii jeszcze nie ma !

*

Tak swoją drogą zainteresowani jesteśmy z kim związana jest firma stawiająca cztery nowe wiaty przystankowe w Koninie. Przekonani jesteśmy, że to jakiś nieprzyjaciel Pana Prezydenta podrzucił mu tego wykonawcę. Ponieważ , jak wielokrotnie deklarowaliśmy, bardzo lubimy naszego Pana Prezydenta ostrzegamy - Wróg jest wszędzie. Proszę to sprawdzić, kto zamawiał te wiaty przed wyborami. Po pierwsze, że nie bardzo wiadomo w czym są niby lepsze od starych, to jeszcze ta bezradność co do terminów. Wroga akcja jak nic…

*

A propos wrogiej akcji. Wrogie siły będące bez wątpienia na pasku ( imperializmu chyba) wymyśliły, że w trakcie koncertu na który Pan Prezydent zaprasza kochających Go mieszkańców, wyświetlą z rzutnika, na ścianie UM , stylizowany na hasło „ Konin - Witaj!”, hasło „Józef - Żegnaj!”.

Jak wiadomo lubimy jaja, więc pomysł nawet nam się podobał. Ale wykonawcy spalili temat, bo zrobili próbę dwa dni wcześniej i wszystkim wiadomo , że chcą wyświetlić hasło z Domu Zemełki. Dom jest miasta, więc wyłączy się prąd i po krzyku. Kochani Jajcarze! Żyją jeszcze tacy, co wiedzą jak to się robi.

„ Disce , sed a doctis „ - jak mawiali starożytni.

*

Jaja z mieszkańców robi sobie nie tylko Urząd… Taki Leklerc ( chyba dobrze napisałem - kiedyś był Gs i Społem i nie było kłopotów). Więc taki sklep co jest po Minimalu i czymś tam jeszcze założył szlabany na parkingu. Ja wiem, że pierwszy zrobił to szpital, ale jak wiadomo szpital nie potrzebuje pacjentów. W ślady szpitala poszedł UM, ale jak wiadomo UM nie potrzebuje petentów. Ale żeby sklep nie potrzebował klientów? Żeby nie płacić za parking prze Leclercu trzeba zakupy zrobić w 20 minut ! Żadnego tam łażenia i patrzenia , a może coś się przyda. A jak jakaś gapa zgubi „ bilet parkingowy” to ma zapłacić … 30 złotych!

Rzucił bym hasło: „ nie kupuj u Francuza”, ale skąd mogę wiedzieć czyj ten sklep…

*

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, lub na skutek demencji zapomniał, to chciałem poinformować, że zgodnie z zapowiedziami Pana Prezydenta i Wykonawców, którym miasto oddało najlepszą działkę, nowy dworzec PKP i autobusowy oddany będzie w październiku tego roku. Będzie pięknie !

*

Ale , generalnie jestem spokojny. Pan Prezydent, na studiach w Moskwie,( żeby nie było, że coś mam przeciw studiom w Moskwie. Jeden znajomy , o inicjałach zbliżonych do kałasznikowa opowiadał mi, że było super)  napisał dysertację naukową, mówiąc kolokwialnie, poświęconą zwalczaniu bezrobocia. Oczywiście rozumiem , nie od razu Kraków zbudowano lub Konin wyburzono. W następnej kadencji bezrobocie wytępimy, jak nic.

*

Dowiedziałem się od osób trzecich, że moje Kroniki średnio towarzyskie czytane są w Urzędzie Miasta, bądź poza Urzędem, ale przez Urzędników. Kocham Was i jest mi bardzo przyjemnie, ale żeby mi to było ostatni raz.

*

 No i na zakończenie wspomnieć muszę, że nadal uważam, że Prokuratura, wielowątkowo, zbadać powinna sprawę wyburzenia synagogi.

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)